• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Body Building

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan CheeBam*
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

CheeBam*

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
12 Şub 2012
Puanı
76
Öncelikle Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır foruma bilgisayar olmadıgı için giremiyordum ve TTnet'te faturadan neti kesmişti. Bugunde faturayı ödeyip uzun zaman sonra internete girebildim. Fakat yine tatile kadar giremeyeceğim gibi gözüküyor, LoL'ü özledim :/

Şimdi konumuza geri dönelim :D

Yazın vücut geliştirmeye gitmeyi planlıyoruz 2 arkadaş. Benim boyum 183 cm kilo 70 ve boyuma göre zayıfım. Body 3 ay boyunca bana neler katar? Gitmeli miyim? Yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada protein tozu asla kullanmayacağım.

Başladıktan sonra düzenli beslenirsen biraz zayıflarsın.Daha sonra kendi malzemelerini alıp evde çalış, daha iyi olur.

3 ay içinde dışarıdan farkedilir pek birşey olmaz ama sen hissedeceksin gelişimi zaten spor yaparken ilk 6ay hissediyorsun sonrasında duruyor kilit nokta burası burdan sonra yavaş yavaş gelişiyor.Git yani birşey kaybetmezsin.

p90x e bak la 2haftada gelişim oluyor :D tabi o hareketlere dayanırsan :D

Bu konular yıllarca açılıyor hep aynı yanıtları veriyoruz.

Spordaki gelişme senin çalışmana beslenmene ve genetiğe bakar.

Kilo alayım diyosun normal şartlarda alamıyorsan metabolizman oldukça hızlı çalışıyordur ki . spor yapıcaksın iştahın açılacak daha fazla yiyeceksin ama daha fazla efor harcamayacaksı.
Ve body building yapman için en az 10 -12 kilo ya daha ihtiyacın var . O istediğin geniş omuzlar triepcsler baklavalar için.

3 ay da da herkül etkisi beklemen biraz abes kaçar kendini kandırırsın 3 ay ne olacak zayıfsın belki baklavaların çıkar yağ oranın düşük olduğundan
Kolun 28 dir en fazla 30 olur belki omuzların bel inceliğinden belki gelişim geniş gözüklür ancak trapez fakirliğinden biçimsiz kalır . Yani kısacası spor emek ister zaman ister 3 ayda söylediklerin anca söylediklerimi karşılar ben senin azmini etkelemek için söylemiyorum gerçekleri söylüyorum.

1) Boy uzamasını durdurur.
2) Beslenmezsen müthiş kilo verdirir.
3) Maddi durumun iyiyse başla, aksi halde beslenme olmadan etkisi azdır, ve sürekli protein tozları vs. alman gerek.
4) 1 sene çalışma çok az etki eder sonrasında vücut gelişmeye başlar.
5) Sakın kendini zorlama kasların yırtılır.
6) Çalışma 1 saati geçmesin ne kendini fazla yor, nede aralarda çok fazla dinlenme.
Gerisini hocana sor :D

Vücut geliştirme kilo vermek için yapılmaz, sana boks öneririm.

Son düzenleme:
3) Maddi durumun iyiyse başla, aksi halde beslenme olmadan etkisi azdır, ve sürekli protein tozları vs. alman gerek.
6) Çalışma 1 saati geçmesin ne kendini fazla yor, nede aralarda çok fazla dinlenme.

BB Salonlarındada kilo verilir neden öyle diyorsun bisiklet + koşu bandı + sopa hareketleri ve bunları gibisde var ayrıyetten kilolu bir insana bunlardan sonrada ağırlık çalıştırılırki zayıflerken sarkmayı felan engellemesi için kısacası bodydede zayıflanır. Boksdada zayıflayabilirsin ama o kum torbasına yalandan vurmucaksın sucuk olana kadar çalışcaksın kısacası body iyidir :D

BB Salonlarındada kilo verilir neden öyle diyorsun bisiklet + koşu bandı + sopa hareketleri ve bunları gibisde var ayrıyetten kilolu bir insana bunlardan sonrada ağırlık çalıştırılırki zayıflerken sarkmayı felan engellemesi için kısacası bodydede zayıflanır. Boksdada zayıflayabilirsin ama o kum torbasına yalandan vurmucaksın sucuk olana kadar çalışcaksın kısacası body iyidir :D

Hayır iki spor arasında araştırın farkı görüceksiniz. Kısa vadede vücut geliştirme hiçbir işe yaramaz. Max 4 kilo verdirir. Boks, vücut geliştirmeye göre aşırı kalori yakar...

Arkadaş kilo vermek istemiyor almakla sorunu var:)

Hayır iki spor arasında araştırın farkı görüceksiniz. Kısa vadede vücut geliştirme hiçbir işe yaramaz. Max 4 kilo verdirir. Boks, vücut geliştirmeye göre aşırı kalori yakar...
Araştırmama gerek yok ikisinide yaptım zamanında sağlam bir diyet ve body ile uğraşırsa zayıflarken hem sarkma olmaz vücut sıkılaşır cardio + vücut çalıştırmak metabolizmayıda hızlandırır. Boksda kalori yakar yakmaz demiyorumda doğru yapıldığında body daha avantajlı olur siz body diyince direk kas geliştirme anlıyorsunuz galiba eğer body salonuna gittinizmi bilmiyorum ama gittiyseniz hocanız birşeyden anlamıyormuş gözlemleriniz bunu gösteriyor.

Yaklaşık 3 ay gittim dışarıdan farkedilir bişey olmuyor ama geliştiğini hissediyorsun bide ben boyuma göre fazla kiloluydum evde kendi aletlerimle çalışıyorum hareketleri öğrendikden sonra kolay oluyor herşey.

ne alaka kol çalışırsan boy uzamanmı duruyor :(

Araştırmama gerek yok ikisinide yaptım zamanında sağlam bir diyet ve body ile uğraşırsa zayıflarken hem sarkma olmaz vücut sıkılaşır cardio + vücut çalıştırmak metabolizmayıda hızlandırır. Boksda kalori yakar yakmaz demiyorumda doğru yapıldığında body daha avantajlı olur siz body diyince direk kas geliştirme anlıyorsunuz galiba eğer body salonuna gittinizmi bilmiyorum ama gittiyseniz hocanız birşeyden anlamıyormuş gözlemleriniz bunu gösteriyor.

ya şimdi konuya yanlış yaklaşmışım. ama tabikide vücut geliştirme etkilidir ama hiç yılmadan usanmadan çalışmalısın. ben 3 sene gittim ilk 1 senesi hiçbir gelişme olmadı hatta şu kadar söyleyeyim evde 5kg'lik dambılllarla daha çok kas yapmıştım. ama o 1 seneden sonra farklılıklar kendini gösteriyor arkadaş 3 ay gidecekmiş hiçbir etkisi olmayacak, boksa gelirsek bir bodyciye göre güçlü ve dinç olursun. Ayrıca boks salonlarında pek ala ağırlık aletleri mevcut arkadaşa ikisinide önermiyorum sadece diyetisyene gitsin yeter. (Boks mu Body mi hiç düşünmeden Boks derim.) Boks zaten arkadaşa göre değil çok sıkı diyetler gerektirir. Fakat bodynin 3 ayda hiçbir etkisi olmaz.

ne alaka kol çalışırsan boy uzamanmı duruyor :(

13 - 14 yaşındaysan git görürsün.

ya şimdi konuya yanlış yaklaşmışım. ama tabikide vücut geliştirme etkilidir ama hiç yılmadan usanmadan çalışmalısın. ben 3 sene gittim ilk 1 senesi hiçbir gelişme olmadı hatta şu kadar söyleyeyim evde 5kg'lik dambılllarla daha çok kas yapmıştım. ama o 1 seneden sonra farklılıklar kendini gösteriyor arkadaş 3 ay gidecekmiş hiçbir etkisi olmayacak, boksa gelirsek bir bodyciye göre güçlü ve dinç olursun. Ayrıca boks salonlarında pek ala ağırlık aletleri mevcut arkadaşa ikisinide önermiyorum sadece diyetisyene gitsin yeter. (Boks mu Body mi hiç düşünmeden Boks derim.) Boks zaten arkadaşa göre değil çok sıkı diyetler gerektirir. Fakat bodynin 3 ayda hiçbir etkisi olmaz.

13 - 14 yaşındaysan git görürsün.
18 im 1.82 yim bana yeter :D

body zengin işidir bu işi yapacaksan günde kendine en az 20 lira beslenme paranı ayırman gerekiyor.Bunlada kalmıyor sabır ve düzenli çalışma,düzenli diyet lazım bunları yapamacaksan spora başlama.

Geri