• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Boy

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan oksford01
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

oksford01

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
18 Mar 2013
Puanı
7
Merhaba arkadaşlar;
8. sınıf (14 yaş)'ından beri boyum 1.75
- Balık yağı hapı almayı, düzenli olarak süt içmeyi, düzenli olarak uyumayı, elimden geldiğince beslenmeyi ve vücut geliştirme sporuna uzun bir ara vermeyi düşünüyorum.
8. sınıfta benden 10 cm'e kadar kısa olanların her biri beni en az 5 cm ve daha fazla geçmiş olmaları çok zoruma gidiyor. Bu defa boks ile ilgili bir konu değil bu tamamen Eski ilkokul arkadaşlarımla dışarıda karşılaşmam sonucu girdiğim bir psikolojik durum. Şuanda 17 yaşındayım..... neyse masal anlatıp canınızı sıkmayayım direk mevzuya gireyim. Kısa ve öz benim en az 5 cm uzamam gerek. İdeal boy 1.80 olduğu için... İsterdimki 1.90 2.00+ olmak ancak olanla şükretmeyi bilmek lazım. Yani 5 şeyi yaparsam 5 cm uzarmıyım? Vakit kaybetmek istemiyorum eğer uzamaz ise vücut geliştirme sporunda formumu boş yere kaybediceğim. Doktora gideyim diyorum, annem küfür eder gönderir diyor.

- Bu yaşıma kadar beslenmem iğrenç, uyku düzenim berbat belki bir yerlerde çalışmayı bekleyen hormon kalmış olamaz mı? :)
İnternette boy uzatma hapları felan satılıyor ya lütfen en doğal ve kesin çözüm lazım bana 5 cm başka birşey istemem??? benim sakallarım çıktı ama öyle kıl yumağı değil hafiften böyle... hayatımın en iğrenç en çaresiz dönemindeyim :(

ben uyuyorum yarın dört gözle bakıcam yorumlara lütfen benim için çok önemli. aman ha 1.80 ve üstü arkadaşlar helipte burda bende 1.90 olmak istiyorum felan demesin uyuz oluyorm :)

hele bide geçenlerde bir çocuk gördüm yaşı 18 boyu 2.10'u geçmiş... ergenliğe erken girdim ben, erken girdim diye hiç mi ihtimal yok bu boya?

Sıktım canınızı kusura bakmayın ama hayat memat meselesi.

Ben kendini fazla kasma derim uzarsa kendiliğinden uzar zaten o boy uzatma haplarını falan sakın deneme hepsi palavradan ibaret. Allah korusun başına kötü şeyler gelebilir. 1.75 de okadar kötü bir boy değilki bu kadar takdın anlamadım.Bence hayatındaki aktivitelerine ara vermeden devam etmelisin.Ha birde 19 20 yaşından önce vücut geliştirme yaparsan boyunun uzamasına çok etki eder.Erken başlamıssın vücut geliştirmeye.

Benim yaş 18 boy 1.95 orta okuldayken basket oynardım ama liseye geçtim artık ara verdim herşeye hiç bir sporlada uğraşmıyorum bana kalırsa basket oynayabilirsin.

boyum 1.80 olsaydı en azından kilo alarak 1.90 ile arayı kapatabilirdim ancak 1.75 çok kötü duruyor yani ne kısa ne de uzun.. kızlarla aynı boydayım. 5 cm uzayabileceğim kesin bir çözüm yokmu? süt içerim uykumu düzenlerimde uzama garantisi yokki zaman kaybedemem daha boks yapıcam felan...

yaş 17 boy 1.85 basketbol oynamadım hiç futbolda kafa topuna çıkarken zıpladığım kadar bu boya geldim sende kafa topu çalış uzarsın belki :)

Benim yaşım 18 boyum 1.84. Uyku düzenim yok, süt falan asla içmem, içki sigara tavan yapmış durumda. Sana barlfix çekmeni öneririm bol bol hem yapacağın spora faydası olur hemde boyun uzar emin ol.

heh :D benim yaş 19 boy 1,72 hiç dert etme bence boyun normal bana göre

Boyunun uzamasını istiyorsan ;

Günlük 1 su bardağı süt içmelisin (Yatarken)
Günlük 2 adet yumurta içmelisin (Hafif çiğ olmalı)
Garantiye almak istersen işini evde yüksek bir yere hiza çiz.Günlük 60 kere oraya dokunmaya çalış. (40 tanesini yatarken) Bu hizayı kolay yapma.
Sen bunları yap en az 10CM uzarsın.

Boyunun uzamasını istiyorsan ;

Günlük 1 su bardağı süt içmelisin (Yatarken)
Günlük 2 adet yumurta içmelisin (Hafif çiğ olmalı)
Garantiye almak istersen işini evde yüksek bir yere hiza çiz.Günlük 60 kere oraya dokunmaya çalış. (40 tanesini yatarken) Bu hizayı kolay yapma.
Sen bunları yap en az 10CM uzarsın.

ya ben yerim tereyağının hasını sütün organiğini marulun en kralını bulur yerim. ama bu iş genetikse ve ben boşa kürek çekiceksem zaman kaybedemem. çünkü devam ettirmem gereken spor var (vücut geliştirme) ayrıca boksa başlayacağım. teşekkür ederim bu arada dediklerini uygulayacağım.

----------

Benim 1.84 ben de 1.95 olmalıyım lan ben de olmalıyım :D

hocam sende gör şükret be insaf sen bir kilo alsan 1.95 felan umrunda olmaz. ama 1.75 biri için 1.95 arasında uçurum var :(

Öncelikle o kadar uzun boylu insanlara özenme, 2,00 metreyi geçen insanların çoğu sağlık problemleriyle karşılaşabiliyor veya herhangi bir sıkıntı çıkabiliyor ki uzun boylu olmak bana göre güzel bir şey değil. 17 yaşındasın ve 17 yaşa göre ideal boy ortalaması 1,74 cm olmalı ki senin boyun zaten bu ortalamayı geçmiş durumda.

Eğer boyunu uzatmak istiyorsan kesinlikle boy uzatma hapı tarzında şeyleri alma, düzenli olarak spor yaparsan gelişim gösterirsin.

Öncelikle o kadar uzun boylu insanlara özenme, 2,00 metreyi geçen insanların çoğu sağlık problemleriyle karşılaşabiliyor veya herhangi bir sıkıntı çıkabiliyor ki uzun boylu olmak bana göre güzel bir şey değil. 17 yaşındasın ve 17 yaşa göre ideal boy ortalaması 1,74 cm olmalı ki senin boyun zaten bu ortalamayı geçmiş durumda.

Eğer boyunu uzatmak istiyorsan kesinlikle boy uzatma hapı tarzında şeyleri alma, düzenli olarak spor yaparsan gelişim gösterirsin.

anneannem 2 metreyi geçik 87 yaşında abartısız hiçbir sorunu yok hem boy hemde sağlık açısından,
annem 1.73 boyda sanki 90 yaşında biri, her gün ağrıları var sinir hastası, boy ile bir problemi yok ama bu iş kendine bakmakla alakalı.
ben sporumu yaparım ama boyumun uzaması garanti mi? ya şöyle birşey var hani durursun durursun bir senede uzarsınya, işte o bende olmadı 8. sınıftan beri abartmıyorum 1 cm bile uzamadım 14 yaşımdan beri... hani 18 19 yaşında birden patlayamazmıyım? internette 16 yaşında boy durur diyo, belki hormonlar hala kapalı hazine gibi patlamayı bekliyor olamaz mı? :)

önemsiz şeylere takılıyosun o yaşlarda bende ten rengime takılmıştım sonradan avantajlı bi tene sahip oldugumu fark ettim :D

Geri