• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Boy

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan lekula
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tamam 16 yaşa kalmaz 1.90 olursun beslenmene felan dikkat edersen 1.95. başbakana söyleyin yasa çıkarsın 1.85'in altındakiler çocuk yapmasınlar PP: mecburmuyuz onların genetik ezikliklerini taşımaya. eğer bir boy sınırlaması yok ise kemiklere vida koydurtucam. zaten çok önemsiz birşey boy dediğin neki bacaklarının uzunluğu... buda seni toz tanesi etmediğin evren'de kendini bir halt zannetmeni sağlıyor. :D

tamam 16 yaşa kalmaz 1.90 olursun beslenmene felan dikkat edersen 1.95. başbakana söyleyin yasa çıkarsın 1.85'in altındakiler çocuk yapmasınlar PP: mecburmuyuz onların genetik ezikliklerini taşımaya. eğer bir boy sınırlaması yok ise kemiklere vida koydurtucam. zaten çok önemsiz birşey boy dediğin neki bacaklarının uzunluğu... buda seni toz tanesi etmediğin evren'de kendini bir halt zannetmeni sağlıyor. :D
Sen baya nefret ediyorsun uzunlardan. Bide boyum uzun diye genetik bozuklugummu var?. Sen galiba baya takmissin kafaya boyuna. Bide beni birsey hissetmemi sagliyorsa sen nasil hissediyorsun dusunemem :D

Sen baya nefret ediyorsun uzunlardan. Bide boyum uzun diye genetik bozuklugummu var?. Sen galiba baya takmissin kafaya boyuna. Bide beni birsey hissetmemi sagliyorsa sen nasil hissediyorsun dusunemem :D

yok genetik bozukluluk bende var. ben uzunlardan nefret etmiyorum spordaki uzun kısa insanların karşılaştırılıp birinin avantajı diğerinin dezavantajı oluyor. bide ben ilkokulda en uzun boylulardandım şimdi bakıyorum hepsi geçmiş beni benden küçüklerde var hepsi geçmiş hatta bazılarının omuzlarına zor yetişiyorum. neyse ya olmazsa middleweight'de dövüşür dünyada en fazla para kazanan sporcusu olarak kıskanırlar beni :P zaten boyla değil parayla herşey satın alınır. ;)

----------

Ümit abi kaç boyunda bilen varmı? off kendimi çok ufak hissediyorum :)

gerçekten yazdıklarını okudum ve haline acıdım şaka gibiler boy uzaması bacaklardaki kıkırdakların kapanmasıyla durur genelde ergenlik bitimi boy uzamasıda biter hesaplamasıda anne+baba boy /2 +10 cm erkekler içindir ama benim babam 178 ben 179 yaşım 19 bu yaştan sonrada çok uzamam banada yetiyor genelde babanın boyunda olursun yani ama o dediğin ameliyatın zorluklarını bir bilsen bunları yazmassın bile vücut bir parça takılıcak dıştan boks diyorsun vida takılan insanlar yürümekte dahi zorluk çekenler varki mecbur taktırıyolar boyu 150 olan insan var o taktırıyorki taktırmayanda çok insan var ayrıca senden boksör olmaz sadece hırsla olmaz nerden bildin diye sorma içgüdüsel ve araştırmalarıma dayanarak çünkü insanlarda 3 tip yapı vardır genelde zayıf olan kısım vücut kas ve yağ kütlesi az artar kilolu kısım yedikleri yağ olarak genelde göbekde birikir ve 3 kısımda kemik yapısı güçlü vücut kilo almaya ve kas yapısı kazanmayı kolay başarır bunların tabi ben türkçe karşılıklarını yazdım bilimseldir ben genelde bilimsel konuşurum çok araştırırımda sen derslerini çalış ve sporunu yap istersen boksda yapta hırsına yenik düşme tavsiyelerim bunlar hayat senin gene seçimde senin asi olmakla değişen birşey olmaz...

Manny Pacquiao - 1.68 boyuyla alt sikletlerde fırtına gibi esiyor. 61 maçın 54'ünü kazanmış 38'i K.O.
Floyd Mayweather - 1.73 boyuyla 44 maçın 44'ünü kazanmış 26'sı K.O.
- Bana kalsa bu dövüşçüler Muhammed Ali, David Haye gibi boksörlerden kat be kat daha savaşçılar. Manny ve Floyd'un maçlarını izleyenler benzersiz dövüştüklerini görürler. Ben şuna inanıyorum ki bu iki adamın boyları Vitali Klitschko ve Vladimir Klitschko gibi gereksiz başarılarını boylarına borçlu olan boksörler kadar boyları olsaydı, ben Manny ve Floyd'un gelmiş geçmiş en iyi iki boksör olacaklarına inanıyorum. Ama kısa boyları karşılaştıkları rakipleri heavyweight (Ağır Siklet) kadar prestijsiz ve güçsüz olduğundan başarıları basit görünüyor. Şu bir gerçekki Floyd en az ağır sikletteki gibi zor ve imkansızı başarıyor ama kimse bunları görmüyor. Bende görünmek istiyorum, eğer bir başarı elde edeceksem öldükten sonrada efsane olarak anılmalıyım. Yani boyum uzamasa bile middleweight (Orta Siklet)'te ölesiye dövüşmeye kesin kararlıyım. Ayrıca dediğim gibi bir avantaj daha varki dünyanın en çok para kazanan sporcusu 85 milyon $ yıllık gelir ile Floyd Mayweather'dir. Ayrıca tek maçta 45 milyon $ kazanıp, eski bir bilgiye göre 750 milyon $ serveti vardır. Şimdilerde bu kimbilir kaç milyon dolardır tahmin etmek zor. Böylece spor bilgilerimizi tazelemiş olduk. :)

Yazdıklarım size anlamsız gelmesin burda eğer boyum uzarsa ağır siklet uzamazsa orta sikleti anlatmak istedim. Her iki sikletin güzellikleri var ama en kalıcı güzellik vücudundaki özelliklerdir, bazılarına göre paradır. ^^ Para olmadan boy neye yarar orası tartışılır.

Son düzenleme:
Boy uzaması ,kas gelişimi vb işler genetikdir eğer genetiğinde sorun varsa olmaz.

Uzun süre bende vucut geliştirmeyle uğraştım boyun kısalıyor çok zorlarsan ki zorlamaman lazım

İlk önce ruh sağlığı sonra vücüt sağlığı bunu unutma.

Senin canına okuyan vücut geliştirme abisi 12 yaşında gelişme cağında ne işin var o işlerle zamana bırakman lazımdı bu işi

psikolojik rahatsızlık değil bu tamamen takıntı herkeste vardır. Dua et doktor duyarlı çıksın.

Uzun süre bende vucut geliştirmeyle uğraştım boyun kısalıyor çok zorlarsan ki zorlamaman lazım

İlk önce ruh sağlığı sonra vücüt sağlığı bunu unutma.

malesef ruh sağlığımı düşünecek ne sabrım var nede vaktim...

Senin canına okuyan vücut geliştirme abisi 12 yaşında gelişme cağında ne işin var o işlerle zamana bırakman lazımdı bu işi

ya vallahi dedim ben sınıfın en uzunuyum o zamanlar 1.75'tim yine daha ne boy yapıcam başlayım kas yığını bir vücudum olsun kafasıyla girdim hem 57 kiloyla 90 60 90 vücudum oldu :D hemde boy uzaman tamamen durdu. keşkeler herkesin hayatında var malesef :(

psikolojik rahatsızlık değil bu tamamen takıntı herkeste vardır. Dua et doktor duyarlı çıksın.

doktor en istediğim denk geldi işte 23'ünde gidiceğim pamuk gibi doktor 5 yaşımda kaza geçirdiğimde benim doktorumdu. endişelenmeme gerek yok yani o yönden :) ya olmadı en az 1.80 olayım yeter böyle ne uzun, aksine bir tık kısa duruyorum.

doktor ne diyecek konuya yazarmısın bilimsel olarak gelişme varmı boy konusunda merak ediyorum ameliyat haricinde soruyorum ameliyat derse doktor risklerini felan yazarsın buraya

doktor ne diyecek konuya yazarmısın bilimsel olarak gelişme varmı boy konusunda merak ediyorum ameliyat haricinde soruyorum ameliyat derse doktor risklerini felan yazarsın buraya

Ya konu kalırsa o güne kadar yazarım, ameliyat var ama onun şartları var ve ben bundan yararlanamam. Belki parayı bastırırsam olur ama boks gibi şiddet içeren bir spor yapacağım için yaptırmayı pek düşünmüyorum. Büyük ihtimal büyüme kıkırdaklarıma bakacak varsa ilaç verecek gerekli besinleri söyleyecek belki bir kaç egzersiz önerir... Tabi kapanmamışsa... Ameliyatın risklerini ben biliyorum risk oluşturucak bir durumda zaten ameliyata girmiyorsun ama boy uzatmadaki süreç oldukça zorlu. Eskisi gibi sağlam olmadığınıda duymuştum kemiklerin...

ailende veya akrabalarında boyu kısa olan varmı? eğer genetikse uzatamazsın, doktor sana calsiyum vericektir ya iğne olarak yada ilaç ama iğne oladark verirse yararı olucaktır , çok büyük bi gelişme bekleme şimdiden söyliyim.

Genetik değilse eğer ailede uzun boy varsa uzarsın gibime geliyor seni bu boylara getiren yaptığın vücut geliştirme kafana çok fazla takma takarsan takıntı olur daha kötü olur hiç takmamaya bak benim okulda çok yakın arkadaşım 12-13 yaşında vücut geliştirme olayına girmiş ama yazın yüzmeye gitti boyu uzamış sende yüzmeye gidip biraz daha boyu uzatabilirsin ama fazla ümitlenme yaşın olmuş 17.

annem 1.74 anne tarafı 1.90+ (2 dayım 2 metreyi geçikler bide anneannem 2 metreyi geçik)
baba 1.78 baba tarafı 1.80 civarı (1.90'ı geçen kimse yok diyebilirim. en fazla 1.85 kuzenim olabilir.)
ben uzun boylu biriydim taki 12 yaşımda vücut geliştirmeye başlayana kadar. ayrıca geçirdiğim trafik kazası kemiklerde hasar bırakmış olabilir. zaten bırakma gibi bir ihtimal varsa kesin bırakmıştır...

yani kardeşim 14 yaşında bana yetişti bile...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri