• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Boy

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan lekula
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lekula

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
7 May 2013
Puanı
2
- Merhaba arkadaşlar, öncelikle yazdıklarımı okuyup cevap yazacak herkese teşekkür ederim.

Yaşım 17, boyum 1.75, kilom 55 civarı. Metabolizmam hızlı olduğundan hayatımda 57 kiloyu geçmişliğim yoktur. Zaten boyumun erken durmasının sebebide erken ergenliğe girmemdi. Saç sakal çıktı bir kere, ergenlikte bitti giden zamanı geri getiremem ama babamın bozuk genlerini taşımaya razı olamam! Aileme bakarsak benim en az 1.80 olmam gerekliydi. Ben 12 yaşında vücut geliştirmeye başladım ve bundan 1 sene evvel bıraktım. Çünkü 12 yaşında boyum neyse 16 yaşındada boyum oydu. 1 sene boyumun takipçisiyim fakat 1 milimetre dahi uzamadı. Ben buna seyirci kalamam, zaten gerekli bütün randevuları aldım hastaneden. Ama ayın 23'üne kadar sabredemem, sizce doktor benimle ilgilenir mi? Eğer şikayetin nedir diye sorarsa, psikolojik rahatsızlık ve spor için standartların üzerine çıkmam gerektiğini söyleyeceğim.

[BILGI]Daha öncede aynı konuyla gelmiştim artık bu işe son vermek istiyorum, sokaklarda 1.90 ve üzeri çocukları gördükçe imrenmek yerine iğrilti oluyorum. Bu benim sinirimi iyice bozmaya başladı, her kim o boyu hiçbir şey yapmadan haketmişse bende haketmek istiyorum![/BILGI]

- Zaten gelmişim 17 yaşıma, 12 sene kaybetmişim boksa başlamamakla. 5 yaşında araba çarpmış sol tarafım komple hareket edebilen felç sanki, kulağım desen %0 duyuyor, konuşmam desen bozuk!! isyan etmek istemiyorum ama boks hayatımdaki en büyük engel ailem! sonra kaybettiğim yıllar, sonra da elimden birşey gelmeyen boyum. Artık şu bilgisayarı kullanmaktan nefret ediyorum bakalım hayat bize daha ne kadar vuracak...! Ha birde kossskocaaaa bursa belediyesi imparatorluğu bizi eğitime almıyor, özel salonlara yönlendiriyor. Bir geleceğim olacaksa bile önümü kesen insanlardan ne hayır gelecek beee! Doktorda bize tekmeyi basarsa vayyyyy halimizeee !!!

Son düzenleme:
Önce psikolojik destek alman gerektiği taraftarıyım, çünkü azim ve hırsın nefrete ve isyana dönüşmüş bundan öte psikolojine ve ruh sağlığına zarar verecek hatta vermeye başlamış bile. Şimdi yapman gereken kendini kabullenmek ve kendinle barışmak, sonra yapmak istediğin şeyi azim ve zevk ile yapmak.

Daha 17 yaşındasın elbet bir çözümü vardır ama elinden geldikce sakin olmaya çalış.

Hoş geldin :)

Öncelikle hayata biraz dolu taraflarından bakmaya çalışmalısın boy güzel diye bir kavram mı var ? bunu aklından çıkar en güzel boy 1.85'e kadar olan boydur bana göre ve senden zor durumda olan milyonlarca insan var.

Ayrıca 1.75 dediğin boy Türk standartları için gayet iyi bir boy ve şimdiden yüzme yada basketbol sporlarına yönelirsen yaşın küçük oldugundan boyun uzar hatta plates ile bile uzuyor ama sen yapmazsın önermiyorum:) Gelelim 1.90 dediğin insana oda Almanya'da,Rusya'da veya herhangi bir avrupa ülkesinde kısadır.

İnsanın boyu hayatındaki başarılarına engel değildir.Bu çözümü olmayan bir sorunda değil paranı kazan biriktir boy uzatma ameliyatları var.

Ben sana psikolojik destek/doktor önermiyorum ben sana Maneviyat, İSLAMİYET öneriyorum kesinlikle sakinlemelisin önemli olan insanın bildikleridir,karekteridir ve sergilediği güzel ahlaktır.

Kimse seni boyun ile yargılamayacaktır heleki yaşın biraz ilerledikçe ilk önce PARAN ile sonrada KARAKTERİN ile yargılayacaklar dost olanlar karekterine bakacaktır.

Ancak kimse boyuna bakmıyıcak kimse..

Son düzenleme:
- Ya bakın ailem abartmıyorum 1 sene bomboş yere dükkan kiraladı ve ödemek zorunda kaldı. 2 senedir iş yeri açacaklar 400tl'yi tamamlayamadılar. Şuanda karnım toksa 22 bin tl çektikleri krediler sayesinde... bunların hepsi yemeye içmeye saçma sapan yerlere gitti. konumuz bu değil ancak sabırdan bassettiniz bende yazıyorum. İş yok para yok hiçbir şey yok hani yoksullar azimli olurya birşeyler başarır, bende başarı sağlanacak maddi ve manevi hiçbir ortam yok.
- Bana kalsa boyun zerre kadar önemi yok, toprağa girdiğimizde bize naptın diye sorduklarında boy uzattım diye aferin almayacağım. Yukarıda para biriktir felan demişsiniz, boy ameliyatları 1.65'in altında kişiler için yapılıyor ayrıca bana yapılsa bile ayaklarıma darbe almam çok sakıncalı olur ve hayatımdan 1 sene daha kaybederim.
- Evet engelli insanlar vs. bunlara baktıkça acıyorum azim ve hırs bürüyor beni, ama normal yaşantıma döndüğümde bu hırs nefrete dönüyor. Zaten belediyenin spor salonu 5 ve 15 yaşındakileri alıyormuş birde doktor beni sallamadan gönderirse hayattan hiçbir beklentim kalmayacak..
- Güzel yazmışsınızda benim ne vaktim var nede sabrım ben düne kadar ringe çıkar, ölesiye dövüşürüm diye bakıyordum. Ama standartların çok altındayım bu boyla ya beyin kanamasından geberirim yada alacağım en büyük başarı amatör boks şampiyonluğu...

Benim iyinin en kötüsü 1.80 olmam gerek. Ağır siklette felan dövüşmem için en az 1.85... Çok çaresizim :( kime gitsem genetik diyor ben oyunu kurallara göre oynamak istemiyorum!! bu boyum uzayacak ama doktor benimle ilgilenecekmi orası muamma... daha dünki yetmelerin omuzlarına zor yetişir oldum.

Arkadaşım sana burda uzun uza defalarca cevaplar yazabilirim.

Ancak senin sorunun bu forumda çözülemiyecek kadar büyük,hassas ve önemli..

Ayrıca konuştukların şirke girer ve maneviyatını tazelemen gerekir.Sana acilen aklı başında manevi insan toplulugunun içine girmeni öneririm.

Son düzenleme:
Arkadaşım sana burda uzun uza defalarca cevaplar yazabilirim.

Ancak senin sorunun bu forumda çözülemiyecek kadar büyük,hassas ve önemli..

Benim çözüm aramaya niyetim var ama burda değil. Ben randevuyu aldım geceleri uyuyamıyorum acaba doktor bana ne diyecek, boyum uzayacakmı yoksa hiçbir zaman boksta ilerleyemicekmiyim diye.. Doktor ne der hiçbir fikriniz yokmu?

Yorumları pek okumadım yazınıda tam okuyamadım tabletten giriyorum jarzım bitcek fakat yazı yazma gereği duydum eğer yanlış anladıysam affola..

Boyundan biraz şikayedin var galiba fakat 1.75 pekde az değil fakat 22-23 yaşına kadar boy uzaması devam eder yanlış hatırlamıyorsam sende buna destek olarak yüzme ve basketbolla ilgilenebilirsin ayrıyetten kilo alamamaktan sıkılmışsın galiba tabir biraz ağır olacak '' hayvan gibi yiyip kilo alamıyorum '' diyen çevremde senin bir kaç arkadaşım daha var bunun için aklıma gelenlerden biri fitnessa yazılabilirsin ordaki programlara uyup hep kilonu alırsın hemde vücudun bir şekle girer vercekleri yeme programında balık yağı felan olcakdır. Nefretini ve isyanını inanca ve hırsa çevir piskolojini çözülebilecek şeyler için bozma kafanı rahatlat.

Birde tam anlamadım boksörmü olmak istiyorsun ?

Önce psikolojik destek alman gerektiği taraftarıyım, çünkü azim ve hırsın nefrete ve isyana dönüşmüş bundan öte psikolojine ve ruh sağlığına zarar verecek hatta vermeye başlamış bile. Şimdi yapman gereken kendini kabullenmek ve kendinle barışmak, sonra yapmak istediğin şeyi azim ve zevk ile yapmak.

Katılıyorum.

Ayrıca doktorun sana sadece vitamin verecek. Yani boy uzatan ne bir ilaç ne de bir tedavi türü var. Allah vergisi bir şey boy. Bir hastalık değil.

Yorumları pek okumadım yazınıda tam okuyamadım tabletten giriyorum jarzım bitcek fakat yazı yazma gereği duydum eğer yanlış anladıysam affola..

Boyundan biraz şikayedin var galiba fakat 1.75 pekde az değil fakat 22-23 yaşına kadar boy uzaması devam eder yanlış hatırlamıyorsam sende buna destek olarak yüzme ve basketbolla ilgilenebilirsin ayrıyetten kilo alamamaktan sıkılmışsın galiba tabir biraz ağır olacak '' hayvan gibi yiyip kilo alamıyorum '' diyen çevremde senin bir kaç arkadaşım daha var bunun için aklıma gelenlerden biri fitnessa yazılabilirsin ordaki programlara uyup hep kilonu alırsın hemde vücudun bir şekle girer vercekleri yeme programında balık yağı felan olcakdır. Nefretini ve isyanını inanca ve hırsa çevir piskolojini çözülebilecek şeyler için bozma kafanı rahatlat.

Birde tam anlamadım boksörmü olmak istiyorsun ?

ben çok uzun bir süre düşündüm. bana başarı sağlayacak bir spor lazım. ve en uygunuda boks. ama aile engelimi bir şekilde geçerim, kaybettiğim yıllarıda çalışarak getiririm, ama boyumu hiçbir zaman uzatamam çünkü elimde değil. ben boksta gardımı indirirsem zaten suratımda yumruklar patlar, indirmezsem çok yorulurum birde havaya isabetli yumruklar atmak zorunda kalırım. ama bir isim vereyim wladimir klitschko adam 1.98 boyunda yorulsa dahi gardını indirse dahi bi yumruk salladığında direk suratımda patlar. bir karşılaştırın 1.98 ile 1.75 i....

ben çok uzun bir süre düşündüm. bana başarı sağlayacak bir spor lazım. ve en uygunuda boks. ama aile engelimi bir şekilde geçerim, kaybettiğim yıllarıda çalışarak getiririm, ama boyumu hiçbir zaman uzatamam çünkü elimde değil. ben boksta gardımı indirirsem zaten suratımda yumruklar patlar, indirmezsem çok yorulurum birde havaya isabetli yumruklar atmak zorunda kalırım. ama bir isim vereyim wladimir klitschko adam 1.98 boyunda yorulsa dahi gardını indirse dahi bi yumruk salladığında direk suratımda patlar. bir karşılaştırın 1.98 ile 1.75 i....

Eğer boks konusunda endişen ailenden sonra eşleştirme ise endişe etme. Boy ve kilona uygun rakipler ile eşleştiriyorlar. Spordan asla vazgeçme.

Eğer boks konusunda endişen ailenden sonra eşleştirme ise endişe etme. Boy ve kilona uygun rakipler ile eşleştiriyorlar. Spordan asla vazgeçme.

Hayır boyun hiçbir önemi yok Nikolai Valuev adam 2.13 cm boyunda, oda en az belki daha fazladır. Bu adamın karşına 1.75lik adamda çıkabilir yeterki kilolar aynı olsun. Ama bunun nesi adalet? Kaldıki bu sırık boksörün boyu bende olaydı varya... bendeki azimle 4 - 5 tane adam öldürürdüm ringte heralde. Ya herşeyden vazgeçmek istiyorum ama başka şansım yok hayattan başka beklentim yokkk. :(

Bende k1ciyim bizde yumrukdan ayrı tekmede var fakat buda gard almıcağımız anlamına gelmez hemen hemen aynı benim boyum 1.86 ve inanki senin boyunda rakiplerimde oldu ve yenildiğimde baya oldu nedemek istediğim umarım anlatabilmişdirim ne yani boyun kısa felan diye bu sevdandan vazmı geççeksin boydan çok kiloya önem vermen lazım boyunda bir sorun yok kilo almaya bak sen bana örnek vermişsin wladimiri bende sana bir örnek vereyim '' Melvin Manhoef '' bu adamın boyu 1.74 ve sadece boks değil k1-muay thai-mma tarzı dövüşüyor. Dediğim gibi boyunu çok kafaya takma bence kilo almaya çalış ve kilo sorunuda çözülmücek bir sorun değil.
-çalışmana bak sen gerisi gelir.

Bende k1ciyim bizde yumrukdan ayrı tekmede var fakat buda gard almıcağımız anlamına gelmez hemen hemen aynı benim boyum 1.86 ve inanki senin boyunda rakiplerimde oldu ve yenildiğimde baya oldu nedemek istediğim umarım anlatabilmişdirim ne yani boyun kısa felan diye bu sevdandan vazmı geççeksin boydan çok kiloya önem vermen lazım boyunda bir sorun yok kilo almaya bak sen bana örnek vermişsin wladimiri bende sana bir örnek vereyim '' Melvin Manhoef '' bu adamın boyu 1.74 ve sadece boks değil k1-muay thai-mma tarzı dövüşüyor. Dediğim gibi boyunu çok kafaya takma bence kilo almaya çalış ve kilo sorunuda çözülmücek bir sorun değil.
-çalışmana bak sen gerisi gelir.

ama kötümü olurdu dev bir boksör olsam? höt dedimmi sussalar? ringe çıkan benden tırssa? savunma yerine enerjimi saldırıya harcasam? ağır siklette efsaneler arasına girsem? sokakta yürürken üç beş liseliye kendimi ezik hissetmesem?

ben hevesimden vazgeçicek olsaydım evimin bir köşesine boks salonu döşetmezdim. orta sikletler var orda bile 1.80in üzerinde dövüşçüler var ama ağır siklet kadar popüler değil. yada bizim ülkemizde değil, çünkü dünyanın en çok para kazanan sporcusu Floyd Mayweather. :) ronaldo, messi 4'te 1'ini ancak kazanıyorlar...

ama kötümü olurdu dev bir boksör olsam? höt dedimmi sussalar? ringe çıkan benden tırssa? savunma yerine enerjimi saldırıya harcasam? ağır siklette efsaneler arasına girsem? sokakta yürürken üç beş liseliye kendimi ezik hissetmesem?

ben hevesimden vazgeçicek olsaydım evimin bir köşesine boks salonu döşetmezdim. orta sikletler var orda bile 1.80in üzerinde dövüşçüler var ama ağır siklet kadar popüler değil. yada bizim ülkemizde değil, çünkü dünyanın en çok para kazanan sporcusu Floyd Mayweather. :) ronaldo, messi 4'te 1'ini ancak kazanıyorlar...

Boksu hava atmak için yapcaksan saten hiç başlama ayrıyetten sen evin bir köşesini boks salonu yapmışsın ben apartmanın terasını boks salonuna çevirdim :) Buda bu sporu sevdiğini gösterir fakat boyu sıkıntı ediyorsun gitceğin boks salonunda bak bunları renkli yazıcam: uzun boylu rakibe karşı yapıla bilecekleri anlatıcaklar - kısa boylu rakibe karşı ne yapabileceğini anlatıcaklar bunları anlatmıyolarmı sanıyorsun şahsen ben kısalardan daha çok çekiniyorum maçlarda boyum ondan uzun direği indirsem belki işi biter fakat yaptığı fentler ve eskivler sayesinde boyumda ondan uzun olduğu için kombine yapıp çıkıyor ve senın boyun kısa olduğu için alta çalışırsın ister istemez uzun boylu rakibinin midesine gelen veya alta gelen darbelerden sonra gardı düşer gardı düşdümüde kroşeyi vurdunmu bitti iş bu sadece bir takdik örneği bunun gibi sürüyle örnek öğretiyolar salonlarda yani kendimi ezdirmek istemiyorum diyorsun okul çıkışı sırık gibi gezceğine kalıbınla sağlam vücudunla gez saten sana karışcak kişi bir kez düşünür vücudunu geliştir boyunu değil boyun saten iyi ve benden sana tavsiyem boy için doktora gitceğine kilo al ve bir salona yazıl.

Umarım yazdıklarımı iyice okursun jarzım bitmek üzere başka bir yardımım gerekirse özel mesaj ile ulaşırsın iyi günler.

Boksu hava atmak için yapcaksan saten hiç başlama ayrıyetten sen evin bir köşesini boks salonu yapmışsın ben apartmanın terasını boks salonuna çevirdim :) Buda bu sporu sevdiğini gösterir fakat boyu sıkıntı ediyorsun gitceğin boks salonunda bak bunları renkli yazıcam: uzun boylu rakibe karşı yapıla bilecekleri anlatıcaklar - kısa boylu rakibe karşı ne yapabileceğini anlatıcaklar bunları anlatmıyolarmı sanıyorsun şahsen ben kısalardan daha çok çekiniyorum maçlarda boyum ondan uzun direği indirsem belki işi biter fakat yaptığı fentler ve eskivler sayesinde boyumda ondan uzun olduğu için kombine yapıp çıkıyor ve senın boyun kısa olduğu için alta çalışırsın ister istemez uzun boylu rakibinin midesine gelen veya alta gelen darbelerden sonra gardı düşer gardı düşdümüde kroşeyi vurdunmu bitti iş bu sadece bir takdik örneği bunun gibi sürüyle örnek öğretiyolar salonlarda yani kendimi ezdirmek istemiyorum diyorsun okul çıkışı sırık gibi gezceğine kalıbınla sağlam vücudunla gez saten sana karışcak kişi bir kez düşünür vücudunu geliştir boyunu değil boyun saten iyi ve benden sana tavsiyem boy için doktora gitceğine kilo al ve bir salona yazıl.

Umarım yazdıklarımı iyice okursun jarzım bitmek üzere başka bir yardımım gerekirse özel mesaj ile ulaşırsın iyi günler.

Arkadaşım senin tuzun kuru 1.86 boy olsa bende dert etmem. Sen hiç 1.75 boy görmedin heralde hemde kilosu 57 olan bir 1.75.... 1.86 boyum olsun tek kelime edersem yerin dibine batayım. ayrıca kick boksu bilmem ama boksta ağır siklette başarılı olan hep uzun boyludur. tabi david tua ve mike tyson istisnadır. hadi diyelim istisna değil azimleriyle ordalar, ebe arkadaşım benim yaş gelmiş 17'ye ben daha neyi dövücem? güçlü olmak için boyumun uzaması şart...

Arkadaşım senin tuzun kuru 1.86 boy olsa bende dert etmem. Sen hiç 1.75 boy görmedin heralde hemde kilosu 57 olan bir 1.75.... 1.86 boyum olsun tek kelime edersem yerin dibine batayım. ayrıca kick boksu bilmem ama boksta ağır siklette başarılı olan hep uzun boyludur. tabi david tua ve mike tyson istisnadır. hadi diyelim istisna değil azimleriyle ordalar, ebe arkadaşım benim yaş gelmiş 17'ye ben daha neyi dövücem? güçlü olmak için boyumun uzaması şart...
Sana nedesem zaten kendi kararını vermiş gibisin ama boydan çok kilo önemli ve 1.75 boyundada boksör arkadaşım var ve kilosu yerinde boyuda ne sıkıntı oluyor nede sıkıntı oluyor tabi senin kararın güçlü olmak için boy uzun olmalı diyenide ilk defa diyorum neyse iyi günler.

Sana nedesem zaten kendi kararını vermiş gibisin ama boydan çok kilo önemli ve 1.75 boyundada boksör arkadaşım var ve kilosu yerinde boyuda ne sıkıntı oluyor nede sıkıntı oluyor tabi senin kararın güçlü olmak için boy uzun olmalı diyenide ilk defa diyorum neyse iyi günler.

Cevaplarınız için teşekkür ederim de bunun kararla bir ilgisi yokki. Ben boyumun uzaması için ne gerekiyorsa yapıcağım ama doktorun bana nasıl davranacağını bilmiyorum ve sabırsızlanıyorum. Biranda bütün hayallerim yıkılacak yada hırsıma dahada hırs katacak. Ha boy uzamazsa ne mi olur, middleweight var kilo alıp o sikletlerde dövüşürüm. Belki efsaneler arasına giremem ama dünyada en fazla para kazanan sporcusu orda. Ben spor salonuna yazılacağım o ayrı bir şey ama sikletimi belirlemek için doktorun vereceği cevabı bekliyorum daha doğrusu bekleyemiyorum zaten bu yüzden açtım konuyu..

Boyun yine az iyide o kilo ney öyle:O
Yasim 14 boyum 1.80

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri