• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

C# Dilinde Veri tabanı bağlantı kontrol

TabControl hoş gözükmüyor. TreeView özelliğinde var demek istediğim ama yapan nasıl yapıyor. Visible true false yapma fikri benimde aklıma geldi fakat. Üst üste biniyor çoğu şey. (İstenmeyen olay :) ) Acaba grid ekleyip tablo çağırır gibi form çağırarak sorunum çözülür mü ki? Microsoft nasıl bahsetmez bu özellikten onu anlamış değilim.

DevExpress kullanırsan, bu aradığın şey onda var. Yapanlar da o şekilde yapıyor :)

Şimdi koskoca Adobe şirketinden bahsediyoruz ve onlar c# ile geliştirilmiyor. Örneğin photoshop cs6 c++ 9 ile geliştirildi. C# ile yapsalar 1 saniyelik işlem 5 saniye daha uzardı mesela. :D

Dediğin şey tam olarak bumu şimdi ;

3 node var, 3 textbox hangisini seçersem o gözüksün ama karışık olmasın. Böyleyse arka arkaya panel ekleyerek yaabilirsin düzenleme açısından daha kolay olur. Onun dışında iki satır birşey yazdım. İnternette bulamadım demişsin.Listbox'da test ettim. GroupBox'ın tag'ını seçilen itemin adını yazman yeterli. Groupboxlar aynı yerde olması lazım. İç içe girmemsi lazım :

d4YX7X.png
Evet, aklıma gelen şey buydu.
DevExpress kullanırsan, bu aradığın şey onda var. Yapanlar da o şekilde yapıyor :)
DevExpress için makale önerebilir misin? TreeView yazınca TreeList özelliği çıkıyor. Okuyarak veya izleyerek bir şekilde anlamam lazım. Anladığımı unutmam 1 saatimi alıyor o yüzden defter tutuyorum başka türlü öğrenmek zorlaşıyor.

Söz uçar yazı kalır :)

Geri