• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Cabal Online Karakterler ile İlgili Herşey!

CaptainAwesome

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
5 Ocak 2010
Puanı
2
maxigamelogo.png

Daha önce başka bir forumda paylaştığım ve orada
'Altın Konu' olarak seçilen karakter rehberimi sizlere sunuyorum.

Öncelikle Sizlere 5 Yıllık Cabal online Deneyimlerim Sonucunda Anlatabildigim Kadarıyla Butun karakterleri Anlatacağım..
ka20.gif

Cabal Online Denilen Bu Aksiyon Oyunumuzda Tam 6tane Karakter Var.. Bunları Yapılandırmayı Öğrenmek Gerekiyor ki karakterimiz sağlam olsun , ilerde yeni karakter kasmak zorunda Kalmayalım..

Başlıyoruz..

İlk Olarak ;

maxicon1.png

WARRIOR

[TABLE="class: ncode_imageresizer_warning, width: 736"]
[TR]
[TD="class: td1, width: 20"][/TD]
[TD="class: td2"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Warriorlar Her ne kadar Yavaş bir Karakter olsada tank işlevi görür ve Çok amaçlı party buffları sayesinde bütün Dungeon partylerinin aranan karakteridir.

Ortalıkta Warrior Cok Gorursunuz.. Oynaması En rahat Olan karakter diyebilirim, Build çok uğraştırmaz.

Karakterinizi Crit Build Yaparsanız Ratenizin Mutlaka +45 olması gerekir.. Artık Critical Resistance oranları yükseldiği ve resistance eşyalar olduğu için Critical rate oranını yüksek tutmanızı öneririm.

Herhangi bir critical takviyesi yoktur. Critical damage'imizi 2 adet CR ve Silahimizida Sadece Critical damage alarak kapatıyoruz. Bunları yaparken CriticalRate' ide boş geçmiyoruz.

STR Yönelik bir karakterdir.

rolleyes.gif

maxicon1.png

BLADER

Başlangıç için eşyaları Critical olarak tercih edilmesi daha uygundur. Nedeni ise BattleMode2'de hızlı retarget olayını anlayana kadar BattleMode3 kullanırsınız ve BattleMode3'te Critical ön plandadır.

''Retarget nedir?'' sorusunu soranlar için Retarget olayı ise BattleMod'larında daha hızlı saldırı yapmak için binevi manuel combo, fakat böyle anlatması çok zor olduğu için youtube vb. kanallarda araştırıp videolarını izlemenizi öneririm.

DEX Yönelik Bir Karakterdir.

rolleyes.gif

maxicon1.png

WIZARD

Wizardlar Genellikle Critical Build Tercih edilmelidir çünkü Attack yüksek oldugu için Critical dizersek çok kuvvetli oluyor. Bunda da Warrior gibi +45 Critical Rate olmalıdır.

Kasması Cok zor bir karakter degildir.. Yardımcı karakter olduğu için dungeonlarada cok rahat alınır. Zevkli bir karakterdir.Ama PVP'lerde biraz zayıftır. Artık sizin oyunculuğunuza kalmış :)

Giysilerinizi Amp Set dizdikten Sonra Full Seri Skill Yani Lance ve Cannon Skilleri cok isinize yarayacaktır. Çünkü Wizard' ta hız ve el çabukluğu önemlidir.

Tam anlamıyla bir Dungeon karakteri olduğu için para kasması ve eşya yapması daha rahat olacaktır.

Saglam bir karakterdir , oynamasını Bilene Dahada Saglam Olacaktır..

INT Yönelik bir Karakterdir.

rolleyes.gif

maxicon1.png

FORCE ARCHER

Force Archerler Oyunun En sevilmeyen Karakterlerindendir.. PvP de iyi Olmadıgı dusunulerek Kimse bu karakteri Tercih etmemektedir.. Ama İtemleri saglam ayarladığında ve oyunculuk olduğunda ondan Kral karakter yoktur..

Magic Skill Kullanırlar ve Healerdir. Healer tarzında olması size hasarının düşük olduğunu düşündürmesin,cabalda pek support karakter kavramı yok. Healer olsa bile en yüksek Dungeon DPS sahibi karakteri diyebilirim.

Bunda Eşya buildi Amp veya Critical size kalmış durumdadır. Ama ben Hybrid build öneriyorum. Yani Full Crit bir silah almaktansa Hybrid yani Crit+Amp silahlar almanız Hem BattleMode2 hemde BattleMode3 kullanmanızı ve PVP'lerde daha iyi olmanızı sağlayacağını düşünüyorum.

PvP de Wizard ile Aynı Sekilde Lance ve Cannon Skilleri Daha Uygundur.

Eşyaları yapılandırmak biraz karışıktır,birçok item buildi yapılabilir. Sizin tercihiniz olarak Dungeon farm veya PVP-Savaş vs. olarak eşya seçimleri değişir.

İnt Yönelik Bir Karakterdir.

rolleyes.gif

maxicon1.png

FORCE SHIELDER

Oyunun En az Attacki Olan Karakteridir. Ama Attack az diyerekten Devamını Okumamazlık yapmayin
wink.gif
CRİTİCAL vurusu Cok yuksek olan bir karakterdir.
Bu yuzden Attack az oldugu için Critical Ratemizi Oldugunca yuksek tutmak gerekiyor.. Ne Kadar rate niz yuksek Olursa o kadar rahat edersiniz. Rate yi Max' lamaya calışın ve Critical Damage' nizi oldukça yüksek tutmaya bakın. tamamen Critical vuruşa bağlı bir karakterdir. Atıyorum Critical olmadan 350-400 vuruyorsaniz bu Critical ile 1500 e kadar bile çıkabilir.

HP ve Defansi Saglamdır.

Çok Yardımcı Bir Karakterdir , tanktır , bosslarda ve Savaşlarda hep Ortaya atılır.. Saglam bir karakterdir. Fakat nedense oyunda fazla sağlam shielder görülmez. Azdır. Ama sağlam olduğunda da ondan iyisi yoktur. Tanklığı ve aşırı critical hasarı ile adeta bir ölüm makinesi.

STR Yönelik Bir Karakterdir.

rolleyes.gif

maxicon1.png

FORCE BLADER

Attacki Normal Duzeyde , Defansıda Normal Duzeydedir .. ve Ayrıca De-Bufferdir.. De-bufflari Boss ve Savaslardada Cok avantaj sağlar bu yüzden partylerin aranan karakteridir.

Bu karakterde Critical ve Amp karışık olmadılıdır. Critical yapilabilecek heryer critical , diğer heryerede amp yapılmalıdır. Tabiki bunlar ilerde sizin kendi tecrübelerinize göre değişebilir.

Hem PvP hemde PvE de gercekten sağlam bir karakterdir. Oyunda en çok tercih edilen karakterlerden birisidir.

DEX Yönelik Bir Karakterdir.

rolleyes.gif

maxicon1.png

Yeniler İçin Rehberdeki Bazı Kelimelerin Anlamları ;

AMP > Skillerin Gücünü Arttırır. Binevi Attack diyebiliriz. Force core ile basılmaz sadece item slotu dolu olarak droplayabilirsiniz veya eşyanın craftında olurlar.

Crit DMG >Critical Vurus Yaptıgınız Zaman Sizde Olan Critical kadar Daha fazla Dmg gelir .. Ornegin 500 vuruorsanız , %50 Critical DMG niz var ise , Critical ile 750 Dmg vurursunuz.. Critical, Force core ve Option scroll critical ile basılır. Sadece Silahlar ve Kasklara critical basabilirsiniz.

Crit Rate > Critical Vurus Şansı. Force core ile basılabilir ama Option scroll'u yok denebilecek kadar zor bulunur,bulunsada pahalı olurlar. Yani rastgele scroll ile denk gelirse öyle iteme critical rate basabilirsiniz. Buda sadece silahlar ve kasklara basılır

DPS > (DamagePerSecond) Attack oranı yani karakterin hasar kabiliyetidir. Başka oyunlarda da duymuş olmanız muhtemeldir.

Build : Karakterinizi Yapılandırma şekliniz. (Crit Build,Amp Build,Hybrid gibi.)

ROL : Critical Rate Arttıran Yuzuk..(Ring Of Luck)

CR : Critical DMG Arttıran Yuzuk..(Critical Ring)

Wizarddaki Lance ve Cannon : Magicdeki Regular ve expert Rankdaki Basic Skiller her karakterin alabildiği skillerdir zaten görürsünüz.

maxicon1.png

Önerdiğim item stillerini Leveliniz yükseldikten sonra yani +100 veya daha fazla levelden sonra dizmeye başlayabilirsiniz. Ondan öncesinde itemin pek bir önemi yok. Düşük levelde aldığınız itemler çöpe gider boşuna paranızı harcamayın o paralar ilerde çok lazım olur
:'(

Son düzenleme:
Eline sağlık güzel olmuş fakat resimlere Maxigamenin resmini birde konuya etiket koaysan çok daha iyi olur. :)

merhaba cabal (eu) serverinde jupiter kısmında oynuyorum oyuna yeni başladım diyebiliriz 83 lvl blader 47 lvl fs ve yeni açtığım 15-16 lvl fa var hangi karakteri seçmem konusunda internetten karakterlere özelliklerine bakarak araştırma yaparken sizi gördüm acaba bana cabalda yardımcı olabilirmisiniz hangi karakteri seçmem hakkında ? aradığım karakter ortalığı kasıp kavursun istiyorum savaşlarda hep ön safalarda olsun karşısında karakter dayanmasın diğer karakterlere göre üstünlük sağlasın ha bu arada şuan yeni bil gladyatör karakteri eklendi o karakteride göz önüne alarktan söylerseniz sevinirim.

Geri