• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Cem Yılmaz - Fundamentals

Hepsinin sektörü farklı yani bunun tartışmasının yapılmasına gerek bile yok.Herkez biliyor kimin nasıl güldürdüğünü.Herkezin rengi zevki farklıdır.Kimisi Şahan'ı kimisi Ata'yı kimiside Cem Yılmaz'ı sever.Bu değiştirelemez.Ata Demirel "Avrupa Yakası" dizi ile ününü katladı sonrada stand up a başladı.Ata Demirel'in de espirileri güzel fakat daha ham.Cem Yılmaz bu işi uzun yıllardır yapıyor ve hakkınıda veriyor.İster bel altı espiri olsun isterse normal.Şahan ise palyaço yani zebeklikleri ile güldürmeye çalışıyor insanları.Fakat kim ne derse desin Ata Demirel'i 10 kişinin 5 kişisi seviyorsa Cem Yılmaz'ı 10 kişinin 9,2 seviyordur :D

----------

Gora ve Recep İvedik gibi saçma sapan filmlerin izlenme rekoru kırması hep bizim milltin espri anlayışındaki bozukluktan :)

ve bu ülke böyle s.alakça şeylere değer verip prim kazandırdığı sürce bir yere varamaz. Küfür ve bel altı espriye tutsak olmuş bir millet inci sözlük saçmalığı gibi aynen :)

Cem Yılmaz'ın son gösterisini bugün izledim. Hakkını yememek lazım arada güzel ve sağlam espriler var ama bu maalesef Cem Yılmaz'ı benim gözümde kaliteli bir stand up çı yapmaya yetecek kadar iyi değil.

Neyse kimsenin zevki beni alakadar etmiyor ben sadece düşünelerimi söyledim ister katılırsınız ister katılmazsınız size kalmış :)

Cem Yılmaz'ın film yapması kendisini farklı açılardan tanıtmasını istediği için düşünüyorum.Çünkü her filminde farklı bir karaktere bürünüyor.Hem sadece Gora ve Arog'la bitmiyor ki filmleri.O 2 film biraz eksik olabilir fakat bu her sektörde oluyor...

Hacı bu değilde 2008 olan gösterisinde ben koptum ya.Gülmekten midem ağrıdı o derecek . :D

Önce bana destek olun sonra Cem Yılmaz'a destek çıkarsınız :D

İşin şakası bir yana şahsen ben ne Şahan'ı severim ne de Cem Yılmaz'ı, ama yine de Cem Yılmaz Şahan'dan daha iyi kişisel fikrimce. Fakat bence en iyi Stand Up'ı Ata Demirer yapıyor... Nedense Ata Demirer bana daha doğal ve daha rahatmış gibi geliyor, diğerleri espri yapmak için kendilerini zorluyorlar seyirci gülmeyince kendileri gülüyor ve seyirci de onlarla beraber gülmeye başlıyor. Hareketleri çok yapmacık.
Atanın taklitleri, Cemin esprileri.

Ata Demirerin stand up Cem Yılmazın filmlerini seviyorum. Sonuç olarak her ikiside başarılı. Belki Ata gibi bircok yetenek cıkar ama bir Cem Yılmaz daha kolay gelmez bence.

Bence komedyenleri kıyaslamak yanlış sonuçta Ata'da Cem'da milleti gülmekten kırıp geçirmiyorlar mı bence ikiside çok başarılı.

Bakın benim anlatmak istediğim şu, Cem Yılmaz iyi hoş adam, güzel esprileri de var ama bence yere göğe sığdıramadığınız kadar değil.

Bizim milletimiz zaten sahnede "s.tir" desen gülmeye başlıyor, ve milletimizin küfüre, argoya, bel altı esprilere düşkünlüğü var o nedenle Cem Yılmaz'ı bulunmaz hint kumaşı sanıyorsunuz ama öyle değil maalesef.

Cem Yılmaz'ı şahsi olarak ne tanırım ne ederim, burada kendisini kötülemeye çalışmıyorum çünkü Cem Yılmaz'ı kötülemek için bir sebebim yok. Ben objektif bir şekilde düşüncelerimi dile getiriyorum sadece.

En son gösterisini izledim bikaç yerde oldukça güldüm ve hoşuma gitti ama genel olarak yeterli değil bence. Eğer argo kelimele ve bel altı espriler yapmasa kimsenin güleceği de pek yok... Tek tük ince ve güzel espriler var.

Yine söylediğim gibi Ata Demirer'i de şahsen tanımam etmem ve bir alışverişimde yok kendisi ile o nedenle kendisini durduk yere övmem için bir sebepte yok :) Ha burada Ata Demirer gelmiş geçmiş en iyi komedyen ve bulunmaz hint kumaşıdır demiyorum, sadece ülkemizddeki diğer komedyenleri ele aldığımızda ve güldürme yöntemlerini incelediğimizde bu işi küfürsüz ve bel altı espri yapmadan (kolaya kaçmadan) daha iyi yapan bir şahsiyet olduğunu belirtiyorum.

Bir örnek vermek gerekirse (Bokstan örnek vereceğim ama boks hakkında fazla bilgim yok hatam olursa kusura bakmayın) : Bir ringdesiniz ve boks maçı yapıyorsunuz, burada Rakibinizi 2 şekilde yenebilirsiniz. Birincisi Gücünüzü ve hünerlerinizi sergileyerek, ikincisi ise hiç bir hünere ve güce gerek duymadan rakibinizin cinsel organına vurarak ki bu kural dışıdır ancak rakibinizi yere sermeye yeter :))

Bana göre stand up ta küfürlü ve bel altı espriler kullanmak aynen boks maçında rakibinin cinsel organlarına saldırmak gibidir. Eğer bir yeteneğiniz var ise böyle kolay yollara kaçmadan hünerlerinizi sergilereyek seyirciyi güldürebilmelisiniz.

Geri