• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Cevapsız Sorular

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Shi-Gin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Shi-Gin

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2011
Puanı
491
Öncelikle konuyu karşılıklı fikir beyanı olsun diye açtım, forumda yasak olan dini-siyasi tartışma durumuna sürükleyen olursa ceza alır. Fikrinizi beyan edin ve mümkünse karşılıklı atışmayın :)
Bir de sorulara sırasıyla cevap verirseniz karmaşanın önüne geçmiş oluruz. Örn: 1. soruya cevap olarak; Cevap 1 gibi.

1-Bilgi insanlara doğuştan mı verilmiştir yoksa kullanmak için sonradan mı kazanılmıştır ?

2-Doğru ve yanlış tezi neye göre doğru neye göre yanlıştır ?

3-Neden insanlar gökyüzünde 400 milyar yıldız var dendiğinde inandıkları halde yeni boyanmıştır yazan duvarı elleriyle yoklarlar ?

4-Dünyadaki tüm uçaklarda kara kutu uçak düşse bile zarar almayacak şekilde üretilmiştir peki neden bütün uçaklar kara kutunun yapıldığı malzemeden yapılmamaktadır ?

5-Sonsuzluk nedir ? Sonsuzluk diye bir şey var mıdır ? Her şeyin bir sonu yok mudur ? Sonsuzluğun başlangıcı nedir ?

6-Niçin yanlış çevirilen telefon numarası hiç meşgul çalmaz ?

7-İlk insanlar dünyaya çıplak mı gelmiştir, eğer çıplak geldiyse insana giyinme güdüsü nereden yerleşmiştir ?

1. Bilgi işte bilgidir :D

2. Sana göre doğru bana göre yanlıştır :D

3. Bunu sadece Türkler yapıyordur :D

4. Uçamazda ondan :D

5. pas

6. Çünkü bu çok düşük bir ihtimaldir.

7. Çıplak gelsede maymunlar kadar kıllıydılar diye düşünüyorum zamanla bu tüylere ihtiyaç kalmadığı için dökülmüştür ve insanlara giyinme güdüsü gelmiştir bence

Tüylere neden ihtiyaç kalmadı ? Kalmadıysa bile durduk yere neden öyle bir içgüdü yerleşti ?

1- Her insana doğuştan akıl verilmiştir onu geliştirmekte bize düşer.

2- Kimine göre doğru kimine göre yanlış olan olaylar vardır :D

3- Meraktan

4- Bence malzeme ancak ona yetiyordur :D

5- Sonsuzluk evrendir. Herşeyin bir sonu vardır elbet. Sonsuzluğun başlangıcı ölümden sonraki hayat.

6- Şans işte :D

7- İlk insan Hz. Adem ve Hz.Havvadır cennetten geldikleri için nesilleri günümüze kadar devam etmiştir kuşaktan kuşağa giyinme yemek yeme gibi ihtiyaçlar bulunmuştur.

---------------------------------------

Son düzenleme:
Şimdi karşısında büyük iğrenç bir şey görünce kapat kaldır onu demişlerdir ondan sonra yavaş yavaş
​O da ihtiyaçtan mı küçüldü ?

----------

Ne bileyim ben onun bir açıklaması vardı o kadar uzun yıllar bir değişiklik olmuştur yani :D Mağaradan daha yerleşik hayata vs. tüylerde dökülmüştür :D
Mağaradan yerleşik hayata geçerken yolda epilasyon merkezi mi görmüşler ?

---------------------------------------

Son düzenleme:
1-Bilgi insanlara doğuştan mı verilmiştir yoksa kullanmak için sonradan mı kazanılmıştır ? İçgüdesel olguları saymazsak,sonradan kazanılır ve öğrenilir.

2-Doğru ve yanlış tezi neye göre doğru neye göre yanlıştır ? Otoritelere göre :D Kimi bilime,kimi dine kimiyse kendi hislerine göre belirler bunu.

3-Neden insanlar gökyüzünde 400 milyar yıldız var dendiğinde inandıkları halde yeni boyanmıştır yazan duvarı elleriyle yoklarlar ? Birini doğruluğunu öğrenebilmek çok zor iken,diğerininki çok kolaydır.

4-Dünyadaki tüm uçaklarda kara kutu uçak düşse bile zarar almayacak şekilde üretilmiştir peki neden bütün uçaklar kara kutunun yapıldığı malzemeden yapılmamaktadır ? Karakutu ilgi alanım dışında :D

5-Sonsuzluk nedir ? Sonsuzluk diye bir şey var mıdır ? Her şeyin bir sonu yok mudur ? Sonsuzluğun başlangıcı nedir ? X giderken sonsuza sonsuz bölü sonsuz 0dır desem anlıcak mısın anlamazsın tabi hayatında limit mi gördün lan gdğğğmun fakiri.

6-Niçin yanlış çevirilen telefon numarası hiç meşgul çalmaz ? Bunu düşünücem.

7-İlk insanlar dünyaya çıplak mı gelmiştir, eğer çıplak geldiyse insana giyinme güdüsü nereden yerleşmiştir ? Yerleştiği güne lanet ediyorum,yoksa hergün çıplak dolaşıcam. :S

Limit mi gördün ? Dafuq benim hayatım limit-türev-integral olmuş ne görmesi.

----------

+Olarak sonsuz bölü sonsuz 0 değil belirsizdir. Limit konusunda ona özel bir belirsizlik bile var :D

1-Bilgi insana doğuştan verilmemiştir sadece kapasite doğuştan verilmiştir bilgiyi insan sonradan kendisi kazanır :)
2-İnsanlara ve bilime göre :)
3-Çünkü yıldızları deneme gibi bir şansları yoktur :D
4-O madde bulunması zor bir madde olabilir veya maliyeti çok olabilir veya çok çok ağır olabilir ve uçağın uçmasını engelleyebilir.
5-Herşeyin bir sonu yoktur :) ( Dine girme demişsin o zaman nasıl açıklıycaz :) )
6-Çok numara olduğu için ve insanların çoğunun şansı yoktur :D :D
7-Çıplak gelmiş olabilir, insanın doğasında olan utanma ve örtünme hissinden olabilir :)

Utanma duygusunun doğuştan geldiğini düşünmüyorum ilk utanan insan neden utanmıştır ? Neden utanma gereği duymuştur ? İlk utanan insan utandığını nereden anlamıştır ?

Geri