• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Cevapsız Sorular

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Shi-Gin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
1-Bilgi insanlara doğuştan mı verilmiştir yoksa kullanmak için sonradan mı kazanılmıştır ? duygular hariç bilgi sonradan kazanılır.

2-Doğru ve yanlış tezi neye göre doğru neye göre yanlıştır ? eğitildiği ortama göre

3-Neden insanlar gökyüzünde 400 milyar yıldız var dendiğinde inandıkları halde yeni boyanmıştır yazan duvarı elleriyle yoklarlar ? eğer bunlar türkse buna şaşırmamak lazım :D

4-Dünyadaki tüm uçaklarda kara kutu uçak düşse bile zarar almayacak şekilde üretilmiştir peki neden bütün uçaklar kara kutunun yapıldığı malzemeden yapılmamaktadır ? kara kutunun malzemesi çok pahalı olduğundan olabilir

5-Sonsuzluk nedir ? Sonsuzluk diye bir şey var mıdır ? Her şeyin bir sonu yok mudur ? Sonsuzluğun başlangıcı nedir ? herşeyin bir sonu vardır bana göre

6-Niçin yanlış çevirilen telefon numarası hiç meşgul çalmaz ? yoo çalar ben denk geldim

7-İlk insanlar dünyaya çıplak mı gelmiştir, eğer çıplak geldiyse insana giyinme güdüsü nereden yerleşmiştir ? her yer kıl arkadaş giymesen iğrenç görüntü oluşur :D yada millet yanlışlıkla birbirine kayar diye giyinmişlerdir :D

İğrençlikte sonradan oluşmuş bir kavramdır ilk insanlar iğrençliğin ne olduğunu bilmiyorlardı bu sebepten olması imkansız. Her şeyin bir sonu olduğunu düşünüyorsan sayıların da mı bir sonu vardır ?

İğrençlikte sonradan oluşmuş bir kavramdır ilk insanlar iğrençliğin ne olduğunu bilmiyorlardı bu sebepten olması imkansız. Her şeyin bir sonu olduğunu düşünüyorsan sayıların da mı bir sonu vardır ?
vardır kanka yazarsın ama söyliyemezsin :D

şimdi şöyle desemki sonu yok biri gelicek din karıştırıcak ortaya o yüzden sonu var yazdım :(
Sen raad ol tartışmaya çeken olursa buradayım ben. Bir soru daha soracağım.
Diller nasıl ortaya çıkmıştır, ilk insanlar nasıl anlaşmıştır, insanlar kavimlere ayrıldıktan sonra dillerin kurallarını neye göre koymuşlardır ve telaffuz farkları neye göre ortaya çıkmıştır ?

Öncelikle konuyu karşılıklı fikir beyanı olsun diye açtım, forumda yasak olan dini-siyasi tartışma durumuna sürükleyen olursa ceza alır. Fikrinizi beyan edin ve mümkünse karşılıklı atışmayın :)
Bir de sorulara sırasıyla cevap verirseniz karmaşanın önüne geçmiş oluruz. Örn: 1. soruya cevap olarak; Cevap 1 gibi.

1-Bilgi insanlara doğuştan mı verilmiştir yoksa kullanmak için sonradan mı kazanılmıştır ?

2-Doğru ve yanlış tezi neye göre doğru neye göre yanlıştır ?

3-Neden insanlar gökyüzünde 400 milyar yıldız var dendiğinde inandıkları halde yeni boyanmıştır yazan duvarı elleriyle yoklarlar ?

4-Dünyadaki tüm uçaklarda kara kutu uçak düşse bile zarar almayacak şekilde üretilmiştir peki neden bütün uçaklar kara kutunun yapıldığı malzemeden yapılmamaktadır ?

5-Sonsuzluk nedir ? Sonsuzluk diye bir şey var mıdır ? Her şeyin bir sonu yok mudur ? Sonsuzluğun başlangıcı nedir ?

6-Niçin yanlış çevirilen telefon numarası hiç meşgul çalmaz ?

7-İlk insanlar dünyaya çıplak mı gelmiştir, eğer çıplak geldiyse insana giyinme güdüsü nereden yerleşmiştir ?

Cevap 1 : Bilgi insanlara ikram edilmiştir ama bunu anlamayanlar pahalı buldukları için almaya niyetlenmemişlerdir.

Cevap 2 : Doğru ve yanlış fikire göredir. Kanıtlanabilirliğe göredir.

Cevap 3 : Onu bizden başkası yapmışmıdır ? :)

Cevap 4: Yorumsuz pek alakasız :)

Cevap 5 : Sonsuzluğun başlangıcı kalu bela'dır.

Cevap 6 : Off :D

Cevap 7 : Öhh :D

- valla kimisi güzel mantıklı sorularda kimisi de pek boş be kardeşim :D

Sen raad ol tartışmaya çeken olursa buradayım ben. Bir soru daha soracağım.
Diller nasıl ortaya çıkmıştır, ilk insanlar nasıl anlaşmıştır, insanlar kavimlere ayrıldıktan sonra dillerin kurallarını neye göre koymuşlardır ve telaffuz farkları neye göre ortaya çıkmıştır ?
off napcan olm bilim adamımı olcan :D hayvanların anlaşmasından onlarda bişi uydurmuştur ya da belki bizimkide içgüdüseldir telaffuzlarıda güzel konuşan biri koymuştur işte nasıl sorular bunlar :D

Beyler sizce Uzay sonsuzmu bence Uzay dünya gibi yuvarlak bi boşluk A noktasından başlayıp dümdüz gidersen kesinlikle A noktasına tekrar dönersin.Yani uzay sonsuz değil sadece büyük bi küre sen kürenin üstünde istediğin kadar koş sonunu asla bulamazsın nasıl fikir ama :D

Beyler sizce Uzay sonsuzmu bence Uzay dünya gibi yuvarlak bi boşluk A noktasından başlayıp dümdüz gidersen kesinlikle A noktasına tekrar dönersin.Yani uzay sonsuz değil sadece büyük bi küre sen kürenin üstünde istediğin kadar koş sonunu asla bulamazsın nasıl fikir ama :D

Pek çok insan, havanın açık olduğu bir yaz gecesinde, gökyüzünü seyretmiş ve yıldızlarla dolu alacakaranlığın nasıl sonuçlandığı konusunda çeşitli düşünceler üretmiştir. Evrenin sonsuzluğu hakkında birbirinden farklı pek çok teori ortaya atılmaktadır. Ancak tahminden ileri gidemeyen bu teorilerde veriler yetersiz olduğu için, şu ana kadar varılabilen tek sonuç evrenin sonsuz olduğudur.

Hatta Kuran-ı Kerim'in bazı ayetlerinde Evren ile ilgili ayetler vardır lütfen dikkatli oku...

"Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün art arda gelişinde temiz akıl sahipleri için gerçekten ayetler vardır. Onlar, ayakta iken, otururken, yan yatarken Allah'ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki "Rabbimiz, Sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek Yücesin, bizi ateşin azabından koru." (Al-i İmran Suresi, 190-191)

"Gökleri ve yeri yaratan, onların bir benzerini yaratmağa kadir değil mi? Elbette (öyledir); O, yaratandır, bilendir. Bir şeyi dilediği zaman, O'nun emri yalnızca: "Ol" demesidir; o da hemen oluverir. Herşeyin melekutu (hükümranlık ve mülkü) elinde bulunan (Allah) ne Yücedir. Siz O'na döndürüleceksiniz." (Yasin Suresi, 81-83)

Son düzenleme:
Geri