• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Çok Ama Çok Zor Bir Soru

Cevap aşağıda yazıyor.Kendi çözmek isteyen bakmasın
İpucu cevap 0 değil
Sinirlendiniz değil mi
Daha da sinirlendiniz
Her neyse cevabı veriyorum + ve - nin yerleri değişcek
Bana sinirlendiniyseniz özür dilerim

bence bu matematiği 0 olan birinin ürettiği soru...
+ ve - nin yerinin değişmesi için - nin (2+3) e dağıtılması lazım ve o zman (-2-3) elde edilir buda -5 tir 5-5=0 olur.

yada bi de bu açıdan bakarsan:
5(-5) yapar yukarıdaki yaptığım işlem 5 i parantez içindeki sayıyla çarparsan 5x(-5)=-25 olur

cevap 0 bir mat. prof. olarak :D cevabım 0 veya -25 hangısını beğenıyorsanız onu kullanın :D

Matematiksel olarak sonuç %100 "0". Ancak kafamıza göre mantıksal işlemler yaparsak hertürlü sonucu beklerim ben bu işlemden :)

Cevap aşağıda yazıyor.Kendi çözmek isteyen bakmasın
İpucu cevap 0 değil
Sinirlendiniz değil mi
Daha da sinirlendiniz
Her neyse cevabı veriyorum + ve - nin yerleri değişcek
Bana sinirlendiniyseniz özür dilerim

arkadaş bunu demiş heralde 5 + (2-3) = 5 +(-1) = 4 tabi buda biraz mantıksız bildiğimiz matematiğe göre :D

Beyler cevap 4 dür matematik hocasına sordum ^^ :D

Beyler bu kolay soru bızım bı hoca war adam x-123-567123-y falan yazıyo cevabı 0 falan cıkarıyo nasıl oluyosa 5-6 tane rakam war toplasan 1000 kusur cıkıyo o sonucu 0 cıkarıyo nasıl oluyosa bu matematigi sevmedım sevemıyorum Sevılmezde zaten :D

-25 bulanlar nasıl şeyler yapıyorlar acaba :D Önce parantez içini yapsan da - yi dağıtsanda sonuç 0. Bu soru matematik sorusuysa sonuç 0 ?

Geri