• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Critical Ops |Bilgi-Rehber|

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Pluotos
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Pluotos

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
12 Ara 2016
Puanı
25
Merhaba arkadaşlar. Hepimiz illaki FPS bir oyun oynamışızdır. Hatta bu serüven bazılarımız için CS ile başlamıştır. Şimdi size, CS:GO çakması bir FPS oyundan bahsedeceğim. Fakat oyunumuz, tamamen mobil için. Bilgisayar için olanıda var, neden oynamamanız gerektiğinden bahsedicem sonlara doğru.

1458082046_critical-ops-otpad.png

Oyunumuz bildiğiniz CS:GO nun yandan yemişi. Sol altta bulunan kısım karakterimizi yönlendirdiğimiz, yani ileri geri hareket ettirdiğimiz yer. Sağ kısımda ise silahı sıkıyoruz. Küçük ekranlarda oynamak daha avantajlı oluyor, zira yürürken etrafa bakıp bi yandanda silahı sıkmaya uğraşmak biraz zorlayabilir. Özellikle ilk oynadığınızda, hız konusunda sıkıntı çekebilirsiniz. Fakat dert etmeyin, oyun gayet kolay.

hqdefault.jpg

Oyunun CS:GO nun yandan yemişi derken, şaka yapmıyordum. Oyunda bu ve bunun gibi bir sürü skin bulunmakta. Aşama olarak skinler var. Örneğin, AŞAMA 1 skini kötü iken, AŞAMA 5 skini daha güzel. Bunun gibi. Skinler size bir artı katmıyor, sadece görünüş. Skinleri elde etmenin yoluda, kasa açmaktır. Oyunda en başta size 1 adet kasa hediye ediyor. Ardından Google veya Facebook hesabınızı bağlarsanız, bir kasa daha kazanıyorsunuz. Fakat unutmayın, ikisini bağlasanızda 1 adet kasa kazanıyorsunuz (bende cinlik yaparım diye düşünmüştüm olmuyormuş). Bir daha kasa açmak isterseniz, günlük görevleri tamamlayıp 200 para kasmanız gerek. Günlük görevlerde o kadar kolay değil.

images

Oyunda 2 adet mod var;
1)İMHA
2)ÖLÜM

İmha modu bildiğiniz üzere, teroristler bomba kurar ve anti-teroristler imha etmeye çalışır. Ölüm modunda ise anti ler teroriste, teroristler anti ye saldırıyor. Bomba kullanımları Ölüm modunda yok fakat imha modunda var. Gerçi imha modundada herkes direk birbirini öldürüyor bomba kurdurmadan, orası ayrı.

Map konusunda sıkıntıları var ama. 5 e yakın mapleri bulunmakta. Gerçi bir mobil oyun için gayet iyi, harita ezberlemekte buna nazaran kolay oluyor. Çünkü genelde hep aynı haritadasınız ve sürekli oynuyorsunuz. Bu yüzden kolay oluyor.

Şimdi gelelim neden bilgisayardan oynamayın dediğime. Ben ilk bilgisayardan açtım, daha kolay oynarım maksatlı oyunuda sevmiştim (CS:GO yok bende seviyorum mecbur). Oyuna girdiğim anda herkesin trainer denilen hackten açtığını farkettim. Ayrıca lise sınavına hazırlanan dalga geçiyorum sanıp sürekli söven insanlarla dolu olduğunu gördüm (mobilde bunlardan varsada yazamıyorlar çünkü uzun sürüyor). Yani illa hack açmanız gerek oynamanız için. Yetenekle güzel güzel oynamak varken hacke ne gerek var? Mobilden oynamanız tavsiye bu yüzden.

Geri