• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Diablo 3 Magic Find Kuralları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Arkadaslar Travis Day ' in yazdigi MF konulu post uzerinden butun MF ile ilgili degisiklikleri ogrenmek mumkun. Ben size konu basliklari ile bunu daha detayli anlatmak isterim.

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/10895540027?page=2#24

1- Bundan sonra hic bir itemda MF olmayacak.

Yeni gelecek olan 2.0.1 yamasinda ve reaper of soulsda item stat lerinde MF opsiyonu olmayacak. Artik daha fazla legendary dusurmek icin giydiginiz MF itemlarinin yerine , karekterinizi daha guclu yapacak itemlar giyebilirisiniz!!

2- Paragon lvl inden gelen MP ve GF lar kaldiriliyor

Yeni yama ve ros ' dan baslayarak paragon levellerinden gelen MF ve GF kalakacak. Yani paragon leveliniz yeni sisteme gore 1500 olsa bile . bu paragon leveli size toplamda SIFIR MF ve GF verecek.

NOT: GF opsiyonunu yeni paragon sistemi icinde "Utility" basligindan toplamda %50 yukseltilebilmektedir.

3- MF sadece oynadiginiz oyunun zorluk derecesine gore otomatik yukselecektir.

Yeni sistemde mevcut zorluk dereceleri sizin MF inizi belirleyecektir. Rakamlar konusunda blizzard net bilgileri oyunculara sunmadigindan tam rakamlari veremeyecegim

4- Karekterinizin mevcut total MF i her renk item icin farkli olarak yuzdeye vurulacaktir.

MF inizin 100% u Blue itemlari %30 u sari itemlari ve %10 u legendary ve set itemlarini dusurmenizi saglayacaktir. Biliyorum cok karisik gibi dursada cok basit bir ornekle hemen aciklayalim
Tosun Pasa nin toplamda 300% magic findi mevcut diyelim. Bu magic find Tosun Pasa'ya magic findi %0 olan Banker Bilodan %30 daha fazla legendari item bulma sansi verecektir. Bunu butun renklere uyarlayip ufak bir chart hazirladim

TOSUN PASA BANKER BILO

Total Magic find %300 %0

Mavi item dusurme sansi %300 %0

Sari item dusurme sansi %90 %0

Leg ve set item dusurme sansi %30 %0

5- Group girdiginiz her oyundan aldiginiz MF hala sabit ve burdaki Magic findlar eskisi gibi gecerli

6- Helm slot a takilan gemler halen islevini korumakta. Ama #4 aciklandigi uzere takilan gemin sadece %10 lik kismi sizin legendary drop sansinizi yukseltecektir.

7- Fortune shrine hala hem gold hemde magic findi %25 buffliyor
Alıntıdır.

Geri