• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Direksiyon Sınavı Saçmalıgı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan dash23
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dash23

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
20 May 2009
Puanı
10
merhaba arkadaşlar bugün direksiyon sınavına giren varmı bilmiyorum ama bügün karsılastıgım sınav sıstemı bir kez daha milli egitim denen ***** kurumun bir işe yaramadını anlamamı sagladı :p hafta içi trafik hiç yokken alınan 5 dersle pazar trafiginde hiç stop ettirmeden kullanmanızı bekliyorlar ve işin komik tarafı sizin gibi 5 acemi şöförle aynı yolda aranızda 30 metre arayla ilerliyosunuz öndeki araç hata yapsa sizinde sınavınız yanıyor :( hakkımı helal etmiyorum lanet olsun böle sınav sistemine

merhaba arkadaşlar bugün direksiyon sınavına giren varmı bilmiyorum ama bügün karsılastıgım sınav sıstemı bir kez daha milli egitim denen ***** kurumun bir işe yaramadını anlamamı sagladı :p hafta içi trafik hiç yokken alınan 5 dersle pazar trafiginde hiç stop ettirmeden kullanmanızı bekliyorlar ve işin komik tarafı sizin gibi 5 acemi şöförle aynı yolda aranızda 30 metre arayla ilerliyosunuz öndeki araç hata yapsa sizinde sınavınız yanıyor :( hakkımı helal etmiyorum lanet olsun böle sınav sistemine

nasıldı peki

kurs ile öğrenip sınava değil pratik yapıp sınava giricen :D onlar paraya bakıyor

abi cidden bu cümleye uyuz olmaya başladı :/ la herkezin mi arabası var arkadaş arabası olmayan (benim gibi) ailesinde araç kullanmayı bilmeyenler napcak :D arkadaşlar demeyin hepsimi yavşak olur 1 tanesinden yardım cıkmadı :D

abi cidden bu cümleye uyuz olmaya başladı :/ la herkezin mi arabası var arkadaş arabası olmayan (benim gibi) ailesinde araç kullanmayı bilmeyenler napcak :D arkadaşlar demeyin hepsimi yavşak olur 1 tanesinden yardım cıkmadı :D
Benimde ailemde kimse araba kullanmayı bilmez, hiçde pratiğim yok :D bu yaz ehliyet almayı düşünüyordum ama korkuttun beni şu an :D :D

Benimde ailemde kimse araba kullanmayı bilmez, hiçde pratiğim yok :D bu yaz ehliyet almayı düşünüyordum ama korkuttun beni şu an :D :D

:D yalnız değilim yihuuu şaka şaka umarım sen benden beceriklisindir benimde sorunum var ögrenemedım 5 derste

Öndeki aracın hata yapması seni neden bağlıyorki? aranda mesafe varmı var o durursa sende durursun,stop ettirmeden derken kalkışlarda kastediyorsan o senin yeteneğine bağlı

Öndeki aracın hata yapması seni neden bağlıyorki? aranda mesafe varmı var o durursa sende durursun,stop ettirmeden derken kalkışlarda kastediyorsan o senin yeteneğine bağlı

öndeki araç yeşil ısıkda zart dıye stop ettırırse sende o anda gıdıyon zaten acemisin

orada süremediğini düşün
sen istanbul trafiğinde süreceğine inanıyormusun

şuanki sınav çok kolay ve sürebilen adam hiç zorlanmadan alacaktır
geri park geri gitme bayır kaldırma normal kaldırma sinyaller dönme dışında hiçbirşey yok önündekinin hata yapması konusuna gelince önündeki hata yapınca duracaksın bunun nesi zor durdurduktan sonra kaldıramıyorsan bırak da alama bence .

Ben de derslerin yeterli olmadığını düşünüyorum ama önüne gelene ehliyet vermemeleri de iyi bir şey önünde acemi var diye hata yapıyorsan trafiğe hazır değilsin demektir alamaman gayet normal. Sınav dışında daha neler neler gelicek başına trafikte.

Ehliyetimi alalı 4 ay kadar oluyor. 15 yaşımdan beri gerek kaçırarak, gerek babam ile birlikte zaten sürüyordum. Sınav heyecanı işte, hatalı şerit girişi yapınca kalmıştım ilk sınavdan. Ama ikincisinde hiç bir hata yapmadan direk geçtim. Şu kadar söyleyebilirim ki, şuan ehliyet sınavı oldukça kolay. Yalnız hata kabul etmiyorlar. Yani eskisi gibi en az şu kadar puan al geçersin falan yok. Liste var, o listede yapılması gerekenler var. Onlardan 1 tanesi dahi hatalı kabul edilirse sınavın biter.

Sana o halde ehliyet alsan bir de gelip benim arabama çarpsan senden sonra ilk sövülecek kişi sana o ehliyeti verendir kardeşim. Önce araba kullanmayı öğren sonra al herkes de araba kullanacak diye bir kaide yok.

Sana o halde ehliyet alsan bir de gelip benim arabama çarpsan senden sonra ilk sövülecek kişi sana o ehliyeti verendir kardeşim. Önce araba kullanmayı öğren sonra al herkes de araba kullanacak diye bir kaide yok.
Kurs hocası kendisini düşündüğü için geçirmiyor zaten sınavdan. 1. de alamadım, 2. dede alamazsam kendimi asarım. Hocalar çok kıl. En son vurucam birini o olacak. :crw:

Kurs Hocası geçirmiyor diye ilk defa duydum kursla alakası yokki komisyon en son toplanır bu geçti bu kaldı buyur kardeşim der onlarda ilan ederler ahdshd :D

Kurs Hocası geçirmiyor diye ilk defa duydum kursla alakası yokki komisyon en son toplanır bu geçti bu kaldı buyur kardeşim der onlarda ilan ederler ahdshd :D

Arkadaşda komisyonu kastetti sanırım yanlış yazdı,komisyonda çok garip insanlarda var bilmiyorum titizliklerindenmi yapıyorlar ama park ederken arka tekerin çizgiyi santim geçmesi ile öğrenciyi bırakan olmuştu.

orada süremediğini düşün
sen istanbul trafiğinde süreceğine inanıyormusun

şuanki sınav çok kolay ve sürebilen adam hiç zorlanmadan alacaktır
geri park geri gitme bayır kaldırma normal kaldırma sinyaller dönme dışında hiçbirşey yok önündekinin hata yapması konusuna gelince önündeki hata yapınca duracaksın bunun nesi zor durdurduktan sonra kaldıramıyorsan bırak da alama bence .

bak haklısın orda süremeyen hiç süremez ama kursda verilen egitim hafta içi gunduz trafıgın hıc olmadıgı zamanda verılıyor ve hafta sonu trafıgın en yogun oldugu anda cıkıyosun mantık hatası yokmu ? verılen egıtımle istenilen sonuç birmi haksızlıgın önde gideni ya adam akıllı bi sistem yapsınlar yada bu pazar gunu sınavı kaldırsınlar egıtımın verıldıgı gun gıbı hafta içi verilsin

----------

Arkadaşda komisyonu kastetti sanırım yanlış yazdı,komisyonda çok garip insanlarda var bilmiyorum titizliklerindenmi yapıyorlar ama park ederken arka tekerin çizgiyi santim geçmesi ile öğrenciyi bırakan olmuştu.

şundan 1 sene önceki sınavlar la ilgili yorumları okudumda komısyon surebılıyomusun deyıp ehlıyet verıyomus ve 1 sene sonra yapılan ıslem aşırı zor komısyona gelıcek adamlarında bı egıtımden gecmesı lazım sanırım

Benim bildiğim kadarıyla kurslarda direksiyon derslerini kendin kursla anlaşarak alabiliyorsun.
En olmadı pratik yapmak için kursa ücret karşılığı belli bir güne anlaşıp ders alabiliyorsun yahut ek ders yapabiliyorsun.

ve yazdıklarından anladığım kadarıyla sen araba kullanmayı değil ehliyet almayı istiyorsun. Üzgünüm ama senin MEB veya herhangi bir kuruma bu konuda sövme hakkın olduğunu düşünmüyorum

Sonuçta trafiğe çıkacaksın, en az 40-50 yıl kullanacaksın bu arabayı. Hep bom boş köy yollarında sürmeyeceksin değil mi ?
Arada takip mesafesi varsa da öndeki araba istediği kadar istop edebilir, çarpmaman lazım.

Dolayısıyla sitem ve şikayetlerini haksız buluyorum, gayet saygı ve sevgi çerçevesinde.

Benim bildiğim kadarıyla kurslarda direksiyon derslerini kendin kursla anlaşarak alabiliyorsun.
En olmadı pratik yapmak için kursa ücret karşılığı belli bir güne anlaşıp ders alabiliyorsun yahut ek ders yapabiliyorsun.

ve yazdıklarından anladığım kadarıyla sen araba kullanmayı değil ehliyet almayı istiyorsun. Üzgünüm ama senin MEB veya herhangi bir kuruma bu konuda sövme hakkın olduğunu düşünmüyorum

Sonuçta trafiğe çıkacaksın, en az 40-50 yıl kullanacaksın bu arabayı. Hep bom boş köy yollarında sürmeyeceksin değil mi ?
Arada takip mesafesi varsa da öndeki araba istediği kadar istop edebilir, çarpmaman lazım.

Dolayısıyla sitem ve şikayetlerini haksız buluyorum, gayet saygı ve sevgi çerçevesinde.

beni yanlış anladın sanırım benim demek istediğim verilen eğitimle istenilen sonuç bir değil sürücü kursu sadece 5 dersi trafik olmayan alanda veriyor ve meb hafta sonu trafik olan bi alanda yapıyor sınavı benim sorunum mebin aymazlığı ile madem sınavı öyle bir ortamda yapıyorsun yeni bi yönetmelik çıkarılsın sürücü kurslarıyla ilgili hafta sonu zorunlu 2 ders eğitimi koyulsun yeni adaylar için ama böle bi durum yok vede sürücü kurslarından ek ders demişsin almak istedim hafta sonu 1 ders 70 lira dedi hafta içi 45 miş ama mecburen alıcam :D

Geri