• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Direksiyon Sınavı Saçmalıgı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan dash23
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

beni yanlış anladın sanırım benim demek istediğim verilen eğitimle istenilen sonuç bir değil sürücü kursu sadece 5 dersi trafik olmayan alanda veriyor ve meb hafta sonu trafik olan bi alanda yapıyor sınavı benim sorunum mebin aymazlığı ile madem sınavı öyle bir ortamda yapıyorsun yeni bi yönetmelik çıkarılsın sürücü kurslarıyla ilgili hafta sonu zorunlu 2 ders eğitimi koyulsun yeni adaylar için ama böle bi durum yok vede sürücü kurslarından ek ders demişsin almak istedim hafta sonu 1 ders 70 lira dedi hafta içi 45 miş ama mecburen alıcam :D

70 TL 1 ders mi olur ne biçim işmiş 30 dk sürüyoruz zaten

Sürekli stop ettiriyorsan bırakta alma zaten sen o arabayı öğrenememişsindir.
+ Benim arkadaş 3 kere stop ettirdi ve ehliyeti yinede aldı

2 sene önce aldım :D hoş 1 senede karakolda yattı 10 dk bile sürmedim öğrettikleri yolun yarısının yarısı kadar surdurduler sınavda şuan zorlaştı ve zorlaşmaya devam ediyor :) o anki bilgimle şuan sınava girseydm geçermiydim bilemyeceğim sınava girecekler kolay gelsin :) 18 yaşıma kadar araba kullanmadım direk kursta öğrendiklerimle ehliyetimi aldım .

Öneri : Kendinize dikkat edin ama daha çok karşınızdaki ve önünüzdekilere edin onlar daha çok dikkat istiyor ehliyeti aldım alalı Bayanlardan çekmediğim kalmadı :D 1 günde üst üste 4 kere farklı yerlerde hep önüme çıktılar şanssızıkmı artk başka bir şey mi bilmiyorum :) Süremediklerinden değil çok dikkatliler bundan kaybediyorlar

Sizdeki yetenek nasıl bir yetenektir arkadaş :D Benim sol ayağımda problem var biraz fazla bası uyguladığımda ayak istemsiz ağır bir şekilde titremeye başlıyor buna rağmen stop ettirmeden çok rahat sürüş yapabiliyorum :D Yetenek düşmanları sizi :D
Yarım debriyaj yap stop etmezsin. Yani tam debriyaj'da vites at kalkış esnasında yarıya kadar kaldır ayağını gaza ne kadar yüklenirsen yüklen ne araba kaçar nede stop eder. Birde acil durumlarda direk frene tek başına basma debriyaj'la birlikte bas stop etmezsin. Rampada mıctın o ayrı :D Düzde sorun yaşayan rampada geri geri gider mecburen :D

Ehliyetsiz sürücü 6 yaşındaki kuzenime çarpıp öldürmüştü İstanbul Esenlerde yaşıyorlardı. Sakaryalı olanlar bilir karaman duble yolu ambulans yolu buralarda adam gibi araba kullanmayı beceremeden direksiyon başına geçenlerin yaraladığı insanlar çarptığı araçlar Türkiye geneli olanlardan bahsetmek bile istemiyorum.Bişe diyeyimmi beceremeyenler almasın ehliyet falan. Acil durumlarda hastaneye oraya buraya araba sürebilecek kadar öğrensin dursun kullanmasın toplu ulaşımda yaşasın. Aldığınız canların hesabını ömrünüz boyunca veremezsiniz o vicdanla yaşamak kolay sanıyorsunuz. Konu açış amacın o saçma sınav sistemi doğrudur dertleri paraysa onlarında Allah bin belasını versin onlarda vebalini alır bu işin. Alsınlar da... Ama beceremiyorsan araba kullanmayı zorlamayacaksın ileride aklına bile gelmeyecek şeylere sebep olabilirsin. Bir yuvayı yıkabilir maddi manevi zararlara sebep olabilirsin.

Sürekli stop ettiriyorsan bırakta alma zaten sen o arabayı öğrenememişsindir.
+ Benim arkadaş 3 kere stop ettirdi ve ehliyeti yinede aldı

:D yeni düzenleme 2 kere ettirdiginde in diyor arkadaşın cok şanslı

----------

Sizdeki yetenek nasıl bir yetenektir arkadaş :D Benim sol ayağımda problem var biraz fazla bası uyguladığımda ayak istemsiz ağır bir şekilde titremeye başlıyor buna rağmen stop ettirmeden çok rahat sürüş yapabiliyorum :D Yetenek düşmanları sizi :D
Yarım debriyaj yap stop etmezsin. Yani tam debriyaj'da vites at kalkış esnasında yarıya kadar kaldır ayağını gaza ne kadar yüklenirsen yüklen ne araba kaçar nede stop eder. Birde acil durumlarda direk frene tek başına basma debriyaj'la birlikte bas stop etmezsin. Rampada mıctın o ayrı :D Düzde sorun yaşayan rampada geri geri gider mecburen :D

abi şu yarım debriyaj olayını herkez sölüyo 1 hafta sonra araba gelicek tekrar şu yarım debriyajı denicem 1 hafta

abi şu yarım debriyaj olayını herkez sölüyo 1 hafta sonra araba gelicek tekrar şu yarım debriyajı denicem 1 hafta

Bak ben sana en kolay şekilde söyliyim. Çoğu kişi önce yarım debriyaj yapar, ondan sonra gaza basar. Sen tam tersini yap. Ayağın tam debriyajda iken gaza yavaş yavaş ver, verirken de debriyajdan yavaş yavaş kaldır, ortaya kadar getir. Sonra o arada stop etmeden kalkacak zaten. Bunu uygulamaya devam ettikçe ayakların otomatik olarak pat pat yapacak. Ben bu şekilde öğrenmiştim.

En basit yolu söylüyorum sana gaza sonuna kadar kökle debrajı sert çek oluruna bırak bakalım neler olacak :D Heycandandır derler :)

Geri