• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Diş Konusu (Önemli)

Gedikoglu

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
28 Şub 2012
Puanı
35
Şuan ciddi ciddi sorunumu yazacağım.Dalgaya vuran olmasın.
Şimdi benim dişlerim gerçekten kötü bir halde,şimdiye kadar hiç gülmedim desem yeridir.Biriyle konuşurken bile elimi ağzıma götürürümki dişlerimi görmesin diye ama şimdi alıcı bir şekilde baktım dişlerime ve öyle kötü olmadığını düşünmeye başladım.Şimdi size fotoğrafını vereceğim ve sizden istediğim eğer bilginiz varsa bu dişleri nasıl diş teli takmadan düzeltebilirim.

Buyrun buda resmi(Resim kötü olabilir çünkü webcam ile çektim.)
rx33y.png

Görüldüğü gibi köpek dişlerimin arası açık ve ön iki diş çarpık.

Fotoğrafta gördüğüm kadarıyla yamukluk göze çarpıyor gibi senin için en iyi yol tel takmak hem tel takmak tel o kadarda kötü bişey değil çok tel takan arkadaşım var bazılarına yakışıyor bile :)

Son düzenleme:
Fotoğrafta gördüğüm kadarıyla yamukluk göze çarpıyor gibi senin için en iyi yol tel takmak hem tel takmak tel o kadarda kötü bişey değil çok tel takan arkadaşım var bazılarına yakışıyor bile :)

Tel takmak en az 2 yıl sürüyormuş duyduğum kadarıyla bu kadar süre dayanamam.

Son düzenleme:
iyi bir diş doktoru sana yol gösterir bu konuda o yamuk olan için amaliyat ile düzeltile bilir diye biliyorum Tel taksa bile fayda etmez gibi duruyor Ginede Son Söz Doktorların Tek Doktora Gözükme en az 2 3 doktora gözük

iyi bir diş doktoru sana yol gösterir bu konuda o yamuk olan için amaliyat ile düzeltile bilir diye biliyorum Tel taksa bile fayda etmez gibi duruyor Ginede Son Söz Doktorların Tek Doktora Gözükme en az 2 3 doktora gözük

Ameliyatı ilk defa duydum.Aileme bile söylemeye utanıyorum diş teli takacağım diye.Takarsam ne olur kim bilir.

Diş teli taktır en bilindik ve işe yarayan yöntem.Utanman çok saçma,sağlık sonuçta neyden utanacaksın ki ?

Böyle ciddi konuda forumdan aldıgın kulakdan dolma bilgilerle iş yapma , doktora git.

Evet diş teli 2 yıl takılı kalıyor.Amelyat başka bir seçenek tabi ama ben olsam düşünmem.O dişin ordan çekilmesi gerekicek ve çekilirsede çok daha kötü durur diye düşünüyorum.En mantıklısı tel taktırmak zamanında bende taktım ve iyikide takmışım :)

Gözlük takıyorum utanıyorum , diş teli takıyorum utanıyorum bırakın artık bu zihniyeti .

Gözlük takıyorum utanıyorum , diş teli takıyorum utanıyorum bırakın artık bu zihniyeti .

Ben teli bıraktım ardından gözlüğe geçtim :D Görenler ne kadar yakışmamış desede ben kendime yakıştırıyorum zaten.Sağlık bu sonuçta tedbiri elden bırakmaya gelmez.

diş teli dişleriini düzeltir sıkıntı yapma ben şuanda kullanıyorum 1 seneyi geçti yaklaşık 2 sene belkide daha fazla kalıcak maddi durumun iyi ise düşünme zira fiyatları biraz pahalı ben babamı zor ikna ettim ama alt üst benimkiler 4000 tl tuttu 2000 tl yapanlarda var ama sağlık konusu şakaya gelmez herkeze yaptırılmaz çok araştırdım taktırdım ben

Şuan ciddi ciddi sorunumu yazacağım.Dalgaya vuran olmasın.
Şimdi benim dişlerim gerçekten kötü bir halde,şimdiye kadar hiç gülmedim desem yeridir.Biriyle konuşurken bile elimi ağzıma götürürümki dişlerimi görmesin diye ama şimdi alıcı bir şekilde baktım dişlerime ve öyle kötü olmadığını düşünmeye başladım.Şimdi size fotoğrafını vereceğim ve sizden istediğim eğer bilginiz varsa bu dişleri nasıl diş teli takmadan düzeltebilirim.

Buyrun buda resmi(Resim kötü olabilir çünkü webcam ile çektim.)
rx33y.png

Görüldüğü gibi köpek dişlerimin arası açık ve ön iki diş çarpık.
ön iki dişindeki problem benim sıra arkadaşımda var ağız yapısının küçüklüğünden oluyormuş herhalde onunda erkek kardeşinde var (: benimde köpek dişimin sağ tarafı senin ki gibi aralıklı ve bu beni rahatsız etmiyor ön iki dişinide problem etme ben şahsen çürük çarık kap kara dökülmüş bir diş ve ağız bekliyordum bunlar bence sorun değil (: hayata devammm

Ameliyat olma şasın varsa ol zaten problem değilde, tel konusuna gelince bazı kişilere gerçekten yakışıyor bile. Bunda utanılacak hiç bir neden yok sonuçta senin sağlığın söz konusu..

Doktora gittiğinde de sana diş teli takılması gerekeceğini söyleyecektir büyük ihtimalde, fakat bunun içinde ameliyat gerektiğini söylemeyeceklerdir. Tabi damağının dar olması durumunda, damağını genişletmek amaclı üst damak kısmına, açıcı damaklık verebilirler, tak çıkar fonksıyonlu olarak... veyahut eğer cıddı anlamda darsa ust damagın amelıyatla damaklık takılacaktır. Dişlerine gelecek olursak ileri geri çok girinti çıkıntı yok gördüğüm kadarıyla, bunun için dişlerine çaprazlığı açması için teller takılacaktır, ayrıca bazı arkadaşlarımız yıl vermiş, bukadar yılda düzelir dişler filan dıye, onlarada kulak asmamanı onerırım, kişiye göre diş teli takma süresi değişir, bu 6 ayda olabilir 3 yılda olabilir, o süre senin diş ve çene damak yapına bağlı. Diş doktoruna git ve dişlerini düzelttirmek istediğini söyle, onlar en uygun işini görecek tedaviyi telde bulacaklardır diyebilirim. Geçmiş olsun. :fky:

Geri