• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[DONANIM]HIS Radeon HD 7770 ICEQ X İncelemesi

pureLove

future awesome
ViP Üye
Aktiflik
K.Tarihi
29 May 2009
Puanı
787
21obwad.png

Radeon HD 7770 GHz Edition, 7970 GHz Edition'dan farklı olarak Power Tune teknolojisini kullanmıyor. Power Tune teknolojisi sayesinde Radeon HD 7970, hızını 1050 MHz'e kadar çıkartabiliyordu. Yani bir nevi işlemcilerdeki Turbo teknolojisi.
maxicon1.png

AMD
'nin başarılı ortaklarından HIS, efsanevi ICEQ ailesine daha sonra fabrikasyon hızaşırtmalı modeller ekledi ve adına ICEQ X dedi. ICEQ Xhem geliştirilmiş soğutma, hem özel PCB hem de standart kartlara göre daha yüksek hızlarda çalışıyor.

15971.png

dsc_024921344606060.jpg

15971.png

İncelediğimiz HIS ICEQ X HD 7770 GHz, 1170 MHz GPU, 1250 MHzyani 5000 MHz bellek hızına sahip. Kartta 1 GB DDR5 bellek kullanılıyor. Ayrıca kartın bellek arabirimi 128 Bit. Hala neden ekran kartları 128 bitdiye bazı kullanıcılar takılıyorlar fakat, bellek bant genişliği demek bellek hızı ve bant genişliğinin toplmanından elde edilen değer demek.
maxicon1.png

Yani bellek hızı 2 GHz olan 256 bit ekran kartı, 5 GHz belleğe sahip 128 bitlik ekran kartından daha az bant genişliği sunar.Bu kısa ayrıntıdan sonra, AMD'nin orta segmentteki savaşçısı Radeon HD 7770'in sonuna kadar overclocklanmış halini bir inceleyelim.

ALINTIDIR.

Gerçek foto :

powercolor_devil13_card.jpg

Bu konuyu ben açacaktım :D

Bunun 7770 ile ne alakası var ? Fotoğraftaki kart HD7970 X2 ( 7990 değil AMD tarafında daha sunulmadı.)

7770 kadar gereksiz bir kart çıkmadı.HD6850 biraz daha hızlı ve fiyatı daha uygundur.Power değiştirmek istemeyenler HD7750 ( bir alt modeli ) alabilirler.

Geri