• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Dota Nedir,Nasıl Oynanir? Merak Edenler İçeri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ambush
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ambush

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
22 Nis 2009
Puanı
0
loadscreen6601.jpg

DotA-Allstars (Defence Of The Ancients), Blizzard Entertainment'in Warcraft III:The Frozen Throne oyunu için yapılan bir maptir.

Mapin şuanki en büyük geliştiricisi Icefrog'dur.

Aslında map ilk oynanışlarda çok basit gelebilir ama, map aslında bir trigger yığınıdır.Trigger, World Editor için özel olarak üretilmiş basit bir kodlama dilidir ve Warcraft'taki maplerin özelleştirilmeleri bu triggerlar sayesinde olmaktadır.

DotA, sürekli gelişen bir haritadır.

Haritanın en son sürümü 6.60b dir.
Haritanın sağlam sürümü ise 6.59d dir
.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oyuna yeni başlayanlar için noob(çaylak, yeni yetme, oyunu bilmeyen anlamında), ustalar için ise pro, gosu(üstat, usta, uzman) terimi kullanılmaktadır. Bu terimler ayrıca oyun kurulurkende noob game veya pro game olarak da kullanılır. Bir lakap daha vardır, oyundan sebepsiz yere çıkan kişilere leaver denir, eğer birisi leaver ise özel bir programla (Wc3 banlist) bu kişi not alınır ve çıktığı saniyeye kadar not edilir. Eğer bu kişi sizin bir oyununuza girerse, program öter ve hemen notu oyuna yazar.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oynayış

Bu haritadada oyuncular 95 kahraman arasından yalnızca bir kahraman (hero) seçebilirler ve iyilerle kötülerin (sentinel ve scourge) savaşında yer alırlar. Üç koridordan sürekli olarak iyilerin ve kötülerin savaşçıları çıkar.Bu askerleri öldurerek tecrübe kazanır ve seviye atlanır. Ancak bu birimler kontrol edilemez. Ayrıca koridorların etrafındaki ormanlık bölgede tarafsız, öldürdükçe yeniden doğan yaratıklarda vardır. Bunların en güçlüsü Roshan'dır. Oyunda Amaç, diğer oyuncuları yenmek ve kuvvetlerin en iç kısmındaki ana binayı yıkmaktır. Sentinel'de bu bina The World Tree iken, Scourge'da The Frozen Thourne'dur.

Haritada üç ayrı yol, her yola ait üç ayrı kule vardır.3 yolun sonunda ise tarafın üssüne (base) ulaşılır. Kuleleri yıktıktan sonra binaları yıkmayı başarabilenlerin birimleri daha üst seviyeye yükselir. Eğer bir taraf, öbür tarafın bütün kulelerini yıkmayı basarabilmiş ise (barakalar ancak kulelerden sonra yıkılabilir) yıkan tarafın creepleri (askerleri) bir üst seviyeye daha yükselir. Bu aşamada birimler "Mega Creep" adını alırlar.

Oyunun ilk başı çok önemlidir. Yani herolar birinci level ile başlarlar ve en fazla yirmibeşinci level olabilirler. Eğer öbür herolara ölürseniz, çok para kazanırlar, çok eşyaları olur. Fakat yine de pes etmemek gerekir. Zira 1 kişinin eksikliği bile oyunda büyük sorunlara yol açar.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karakterler ve Özellikleri
Bilizzard'ın oyunlarının genelindeki taş, kağıt ve makas mantığı bu oyunda da vardır. Başlıca üç çeşit özelliğe sahip karakterler vardır.

Int: Intelligence; Büyü yapabilme yetenekleri daha üstündür ve genellikle uzaktan dövüşürler.
Agi: Agility; Uzaktan veya yakın dövüşde de yer alabilirler ve diğer kahramanlara göre daha seri hasar verirler.
Str: Strength; Bu özellik kahramana daha çok can kazandırır ve genellikle verdiği hasarlar diğer kahramanlardan daha çoktur.

Beğendiyseniz Teşşekür Butonuna Basmaniz Yeterli.
Yorumlarinizi Bekliyorum.

Oynaya bilmen için Warcraft 3 ve frozen throne ü indirmen gerek küçük bir patch daha indirmen lazim fakat anchen onu üyelik açma bölümünde upload etmiş orada indirebilirsin.Tavsiye ederim çok güzel bir oyundur oyunda yardımlaşma ve dayanışmayi görünce oyunu oynamak için daha çok hevesin artacaktir ve bağımlılık yapar söyleyeyim :)

tabi noobları ve bencilleri görünce canında sıkıla bilir xD diğer çoğu online oyundan farklı oalrak lvlın odkr önemi yoktur önemli olan itemlerdir:'(

6.60da 95 hero vardı 97 deil neyse sorun bu değil zaten :) güzel olmus eline saglık emegine saglık ve en saglam surumu 6.59d demene kesinlikle katılıyorum sonuna kadar destekliyorum :) güzel olmuş teşekkürü kaptın :) yani hak edene tesekkür verilir zaten :)

6.59d nedne en sağlam sürümü anlayamadım bazı şeyler hazırda vardı ondanmı acaba? mesela switch seçeneği moda yazmazsan çalışmıo artık:agla

6.60da 95 hero vardı 97 deil neyse sorun bu değil zaten :) güzel olmus eline saglık emegine saglık ve en saglam surumu 6.59d demene kesinlikle katılıyorum sonuna kadar destekliyorum :) güzel olmuş teşekkürü kaptın :) yani hak edene tesekkür verilir zaten :)

K.bakma düzelttim..
Yorumlariniz için teşekkür ederim

Merhabalar.Ben zaten frozen throne oynuyordum dotayı bir kez oynadım çok hoşuma gitti şimdi evimde oynamak istedim.İnternet cafede botlu bölümler vardı şimdilik öyle oynamayı düşünüyorum.6.59d haritasını indirdim fakat açarken world editorda sorun çıkıyor yer yok cinsi bir mesaj alıyorum.Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim:)

Geri