• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ekran Kartı lazım.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dentrax
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dentrax

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
20 Şub 2011
Puanı
707
Merhabalar,

Crysis3 için, ve diğer ihtiyaçlar için idarelik bir GPU lazım. İsteklerimin doğrultusunda,çok araştırma yaptım ama istediğim gibi bulamadım.
Şuan kullandığım ekran kartı modeli, Ati HD 4650 1 GB 128 Bit Dx 10.1

-Crysis3 minimum veya medium ayarlarında kasmaması gerek.
-En az 1Gb - 128 Bit
-DirectX 11 veya 11.1
-GDDR 3 olursa 5.
-Marka önemli değil. Ama öncelik Ati.
-Bellek hızı en az - 3500Mhz.
-Çekirdek hızı en az - 850Mhz.
-OpenGL desteği olacak.

Özellikler doğrultusunda max fiyat, 300 TL. Laptop alacağım için idarelik ekran kartı gerekli. İstediğim özellikli bulamadım. Biri iyi olunca, diğer özellik kötü oluyor gibi.

Dediğim gibi önemli olan aldığım FPS. Ben bu ekran kartını idarelik alıyorum. 2 Yıl idare etsin yeter.

Birde DirectX12 çıkacakmı çıkmayacakmı bilmiyorum. Bu konu hakkında bilgileriniz varmı ?

Şimdiden teşekkürler.

Abi ekran kartı güzel fakat, idarelik alacağım için fiyat biraz fazla. :)

Furkan crysis 3 oynamak için ekran kartı almaya gerek yok youtube dan her bölümün videolarını izle yeter oynamış kadar olursun :D :D

Abi ekran kartı güzel fakat, idarelik alacağım için fiyat biraz fazla. :)

Max 300 lira dedin ilk linkteki 305 lira... uzun süre kullanırsın bu kartı. Crysis highte takılmadan oynarsın... Yine de sen bilirsin. 200 Lira verip 6 ayda eskiyecak ve yeni oyunlarda takılacak bir kart alacağına 300 lira ver 2 sene idare edecek bir kart al daha iyi..

Crysis 3 den bahsediyoruz. :D

Olsun ben bir oyun için 300 tele veremem arkadaş zaten 20 TL param var :D

Birgün tüm maxigame ahalisinin evine para dilenmeye gidicem :D

----------

Max 300 lira dedin ilk linkteki 305 lira... uzun süre kullanırsın bu kartı. Crysis highte takılmadan oynarsın... Yine de sen bilirsin. 200 Lira verip 6 ayda eskiyecak ve yeni oyunlarda takılacak bir kart alacağına 300 lira ver 2 sene idare edecek bir kart al daha iyi..

Aynen furkan hatta hazır almışken bana gösterdiğin o 5000 TL lik ekran kartını al bir ömür kullanırsın :D

6850 aklımda. Fiyat araştırması yapayım ben o zaman. Başka model varmı peki önerebileceğiniz.

----------

Olsun ben bir oyun için 300 tele veremem arkadaş zaten 20 TL param var :D

Birgün tüm maxigame ahalisinin evine para dilenmeye gidicem :D

----------

Aynen furkan hatta hazır almışken bana gösterdiğin o 5000 TL lik ekran kartını al bir ömür kullanırsın :D

O kart benim flört'üm. :D

6850 aklımda. Fiyat araştırması yapayım ben o zaman. Başka model varmı peki önerebileceğiniz.

----------

O kart benim flört'üm. :D

6850 Alabileceğin en ideal karttır. Ve Benim verdiğim sitedeki fiyat en uygun fiyattır. Daha ucuz birşey istersen 4800 serisine bakmalısın ancak o seri de çok yetersiz ve düşük crysis için.

5800 serisi ise piyasada yok, temin etmek pek mümün değil... 6700 serisi ise 4800 serisinin 256 bitlikleri ile eş değerde... 128 bit ekran kartı almanı kesinlikle önermem. Fazla seçeneğin yok bence.

6850 nin normal fiyatı 450 lira civarıdır zaten, ancak linkini verdiğim marka pek tanıdık bir marka olmadığı için fiyatı uygun. Yoksa o paraya kesinlikle 6850 alamazsın.

Sapphire HD7750 alabilirsiniz.Harici güç girişide yok. Mediumda rahatlıkla oynatacağını düşünüyorum.

HD6850 sıfır olarak hiçbir mağazada stok yok.İdarelik karta 300TL vermek ne kadar mantıklıdır bilemiyorum.Vermişken 100TL daha çıkın HD7850 alın.
Yoksa dediğim gibi 200TL civarı HD7750 var.250/270TL civarı HD7770 var ( HD6850 ile kafa kafaya karttır.)

HD6850 'yi çok duydum. Kaliteli bir ekran kartı. Fiyatını hak ediyor.
HD7770 'in Bellek Hızı düşük. Ama 2Gb.

Ekran kartının kaç GB olduğu
, sanırım kullanım miktarına göre önemli. 1 Gb yetmezmi, sadece 1 oyun için. Bu oyunda Crysis 3 High özelliklerde ne kadar kullanır?

Bende 6850 var 1gb Crysis 3 highte sorunsuz oynatıyor. 1 gb yeterli.

HD6850 'yi çok duydum. Kaliteli bir ekran kartı. Fiyatını hak ediyor.
HD7770 'in Bellek Hızı düşük. Ama 2Gb.

Ekran kartının kaç GB olduğu
, sanırım kullanım miktarına göre önemli. 1 Gb yetmezmi, sadece 1 oyun için. Bu oyunda Crysis 3 High özelliklerde ne kadar kullanır?

HD7700 bellek hızı falan düşük değil . 128Bit diyemi düşük oluyor.HD6850 ile kafa kafaya karttır.
Ayrıca Ghz Editionlarda 1GHz GPU ile geliyor.Önemli olan mimari.
Bu kart ayrıca 1GB.

1650X1050 Yüksek / 2xTSAA köşe yumuşatma ile akıcı oynayabiliyorum.(HD6850)

HD 6850 çok kolay bulunmuyor. Düzgün satan bir site göremedim. Vatan'da da yoktu.
Ben yanlış bakmışım. HD7770 de güzelmiş. Bulduğum,

VATAN COMPUTER - SAPPHIRE - HD7770 Edition GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı - Ekran Kartı

VATAN COMPUTER - MSI - HD7770 GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı - Ekran Kartı

VATAN COMPUTER - ASUS - HD7770 DirectCU GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı

ASUS olan biraz pahalı. Ama en kaliteliside o. Sizce hangisini almalıyım ?

Son olarak DirectX 11 ve 11.1 arasındaki farklar neler ? Şuan için marka önemli değil. Beni idare edecek birşey lazım. Yanlız 256 bit olamaması kötü ?

Ekran kartında GB değil bit önemlidir. En uygunu 1 GB 256 Bittir. 1 GB 256 bit , 2 GB 128 bitten daha iyi performans gösterir. Ayrıca 6850'yi tavsiye ederim güzel karttır.

Sizce 7970 nasıl bir ekran kartıdır ? Dizeceğim sisteme eklemeyi düşünüyorum da.

6850 iyi karttır.

Deepblue Hd6850 tavsiye etmiş fakat HD6850 iş yapmaz, yapar fakat daha performanslı kartlar var o fiyata...

ŞİDDETLE ÖNERİM HD5850 yada HD5870

Bu işle çok uğraştim dinleyip dinlememek senin elinde.. Bundan güzel tavsiye olamaz.

----------

Merhabalar,

Crysis3 için, ve diğer ihtiyaçlar için idarelik bir GPU lazım. İsteklerimin doğrultusunda,çok araştırma yaptım ama istediğim gibi bulamadım.
Şuan kullandığım ekran kartı modeli, Ati HD 4650 1 GB 128 Bit Dx 10.1

-Crysis3 minimum veya medium ayarlarında kasmaması gerek.
-En az 1Gb - 128 Bit
-DirectX 11 veya 11.1
-GDDR 3 olursa 5.
-Marka önemli değil. Ama öncelik Ati.
-Bellek hızı en az - 3500Mhz.
-Çekirdek hızı en az - 850Mhz.
-OpenGL desteği olacak.

Özellikler doğrultusunda max fiyat, 300 TL. Laptop alacağım için idarelik ekran kartı gerekli. İstediğim özellikli bulamadım. Biri iyi olunca, diğer özellik kötü oluyor gibi.

Dediğim gibi önemli olan aldığım FPS. Ben bu ekran kartını idarelik alıyorum. 2 Yıl idare etsin yeter.

Birde DirectX12 çıkacakmı çıkmayacakmı bilmiyorum. Bu konu hakkında bilgileriniz varmı ?

Şimdiden teşekkürler.

Bu arada bellek hızına filan bakmıyacaksın bi ara müsait olunca anlatırım neye bakman gerektiğini .. :)

Deepblue Hd6850 tavsiye etmiş fakat HD6850 iş yapmaz, yapar fakat daha performanslı kartlar var o fiyata...

ŞİDDETLE ÖNERİM HD5850 yada HD5870

Bu işle çok uğraştim dinleyip dinlememek senin elinde.. Bundan güzel tavsiye olamaz.

----------

Bu arada bellek hızına filan bakmıyacaksın bi ara müsait olunca anlatırım neye bakman gerektiğini .. :)

Bişey öneriyorsan sebebini yaz da git... Madem müsait değilsin öneri yapma...

5850 işe yaramaz, 5870 olabilir

http://www.hwcompare.com/5915/radeon-hd-5870-vs-radeon-hd-6850/

Geri