• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

El oğlu yapıyor ''Ambulans Drone''

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akyl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Akyl

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
26 Nis 2009
Puanı
100

Hollandanın Delft Üniversitesinde acil durumlarda hasta veya yaralılara müdahale etmek amacıyla "Ambulans Drone" geliştirildi. Ambulans Drone, bir kaza veya kalp krizi gibi durumlarda sağlık ekipleri gelene kadar zaman kaybetmemek amacıyl
a ilk müdahale donanımlarını üzerinde bulunduracak. Acil bir durumda hemen yola çıkan ambulans drone, 5 dakika içinde işaretlenen hedefe varacak. Orada hastaya müdahale edecek kişi tarafından alınıp, acil durum noktasına götürülecek. Bu sırada merkezden bir operatör droneun kamerasından olup biteni takip edecek ve hoparlörü ile komutlar verecek. Bu ambulans droneun ilk prototip örnekleri üzerinde bir defibrilatör cihazı taşıyor olacak. Böylece kalp krizi durumunda acil müdahaleye fırsat tanıyacak.

Video youtube üzerinden konu fizikistten alıntıdır.

Bunu düsünmek en az yapmak kadar önemli..

Fikir üretebiliyorlar,bizim genclere üret desen yapabilicekleri tek sey üreme olur.istisnalar ayri.

Bunu düsünmek en az yapmak kadar önemli..

Fikir üretebiliyorlar,bizim genclere üret desen yapabilicekleri tek sey üreme olur.istisnalar ayri.

İnsanlara böyle çamur atmak bu kadar kolay mı ? Sen ne yapıyorsun toplumun gelişmesine katkı sağlamak için bir sor bakalım kendine.

İnsanlara böyle çamur atmak bu kadar kolay mı ? Sen ne yapıyorsun toplumun gelişmesine katkı sağlamak için bir sor bakalım kendine.

Çamur atilmaz kardesim çamura bulasilir.Hak eden hak ettigini aliyor olumlu yada olumsuz.

Burada ise kisisel yasantimizida ortaya dökmek sanirsam gercekci olmaz :)

Çamur atilmaz kardesim çamura bulasilir.Hak eden hak ettigini aliyor olumlu yada olumsuz.

Burada ise kisisel yasantimizida ortaya dökmek sanirsam gercekci olmaz :)

Kişisel yaşantını ortaya dökmen gerekmez tabii ki ama gençlerimizi bu kadar kolay silmen de yanlış. Onların da avare gençleri var bizim de. Sanki bizim ülkemizde üniversitelerden hiç proje çıkmıyor. Çoğunluktan bir şey çıkmayacağı doğru katılıyorum ama şimdi senin lafın sanki onları övüp bizi yermiş gibi gözüktüğü için biraz rahatsız oldum açıkçası.

bizim gençler üretmiyor değil üretemiyor avrupadaki eğitim sistemiyle buradaki eğitim sistemi çok farklı buradaki çoğu insanın kafasında sınıfı geçsem yeter düşüncesi var ben dahil

bizdede şöyle fikirler üretiliyor ambulansın arkasına takıl trafikte önünü aç :D

Bizim milletimizde motive denen birşey yok.Birisi bunu yapıcam dediğinde destek değil köstek oluyoruz.Yapamazsın başka işin mi yok vs.

Bizim gençlerimize destek olunmadığı için bizdende böyle şeyler çıkmıyor :)

Bizim milletimizde motive denen birşey yok.Birisi bunu yapıcam dediğinde destek değil köstek oluyoruz.Yapamazsın başka işin mi yok vs.

Bizim gençlerimize destek olunmadığı için bizdende böyle şeyler çıkmıyor :)
hahahahah konuyla alakalı değilde serverlara nasıl köstek olduğunu düşündümde hayati konularda bambaşka birisin o zaman aydın:D

Bizim ülkemizde bu fikirler çıkabilir ve yapılabilir tek sorun Türkiye'deki önyargı, Anadolu liseleri ve belli başlı üniversiteler hariç tüm öğretim kurumlarının küçümsenmesi

Bence fikir ve yaratıcılık olarak onlardan diğer ülkelerden üstünüz.Ancak yeterli imkan sağlanmıyor.Destek veren yada sponsor olan kimse yok.Ülkemizde kaç tane üniversitede yeterli araç-gereçli laboratuvar var?Kaç tanesi projelere açık?Ortaokuldan itibaren öğrencilerin yaratıcılıklarını bir kalıba sığdırmaya çalışıyorlar.Düşünceler küçümseniyor , yada tek tip yapılmak isteniyor.Bu projeyi yapan genç en fazla kaç yaşındadır?Sizce böyle birşey yapmak için yeterli parası - ortamı var mıydı yoksa birileri destek mi oldu?Bence bizde eksik olan fikir veya yaratıcılık değil , maddi ve manevi desteğin yetersiz yada HİÇ olmaması.Dediğim gibi , benim görüşüm bu yönde.

http://www.youtube.com/watch?v=Zr2yLEDFYw4http://www.youtube.com/watch?v=Zr2yLEDFYw4

İnsanları eleştirmek ve heveslerini kırmak çok kolay,kendi hayatında neler yaptın vs bilemem ama önyargı kötü birşey.Birilerine laf söyleneceksede bu gençler vs olmamalı,kişilerin potansiyelini törpüleyen sistemimiz olmalı.

----------

Projeye gelincede düşünen ve yapımında emeği geçen herkese helal olsun.Videoyu izleyemedim ama yazıyı okudum bu araçlar şehrin belirli bölgelerine yerleştirilse güzel olur :)

Türkiye ile Avrupa ülkelerinin eğitimlerini karşılaştırın, sonra gelin buraya yorum atın.

Kişisel yaşantını ortaya dökmen gerekmez tabii ki ama gençlerimizi bu kadar kolay silmen de yanlış. Onların da avare gençleri var bizim de. Sanki bizim ülkemizde üniversitelerden hiç proje çıkmıyor. Çoğunluktan bir şey çıkmayacağı doğru katılıyorum ama şimdi senin lafın sanki onları övüp bizi yermiş gibi gözüktüğü için biraz rahatsız oldum açıkçası.

Kardesim okudum yazdigini benim soyledigimden zerre farkli seyler soylemiyorsun.Zaten rahatsiz olmamiz lazim,rahat olmayalim diye soyluyorum ki önlem alalim cunku gercekler gunu geldiginde can yakar.

----------

Merak ettim yaşınız kaç ne ürettiniz ? Onları kendinizden ayırıp konuşmanız hata .

Sen ben ayirmasan ne olur kardesim kendimizi kandirmayalim 50m uzakliktan fark ediliyor avrupaya ciktigin zaman anlarsin.

Kardesim okudum yazdigini benim soyledigimden zerre farkli seyler soylemiyorsun.Zaten rahatsiz olmamiz lazim,rahat olmayalim diye soyluyorum ki önlem alalim cunku gercekler gunu geldiginde can yakar.

----------

Sen ben ayirmasan ne olur kardesim kendimizi kandirmayalim 50m uzakliktan fark ediliyor avrupaya ciktigin zaman anlarsin.
Ben de farkındayım bu durumda bizim suçumuz çok az büyük lokması devletin okullarin sistemin

Egitim sistemi insanin,nefsini,kisiligini karekterini egitmez arkadaslar kendinizi kandirmayin, kitap okumakla ezber yapmakla karekter degismez..

Ben 2.universitemi bitirecegim kismetse 1sene kaldi ilkindede ayniydim simdide cok oncedende..

Tabiki hic egitmemeklede olmaz bundan bahsetmiyorum,egitimsiz hicbirsey olmaz.Ama koyun gibi her gelene her olana eyvallah diyor her gordugumuzu taklit ediyor, hic karekterimizi,dusuncelerimizi ortaya koymuyoruz..

Bugun o lab. bizim gencleri koysan pc den faceye girer kiz bakar, sunuda her zaman soyluyorum,istisnalar ayri eli opulucek genclerde var.

Son düzenleme:
Sakarya üniversitesi mekatronik mühendisliğinde okuyorum az önce programlama dersinden çıktım sınıfın durumu;
biz bi kaç arkadaş dersle bayağı ilgileniyoruz araştırıyoruz hocanın anlattığından anlamadığımız için internetten başka birinden dinliyoruz ki gelmesek bile sıkıntımız yoktu hoca yoklama bir şekilde uğraşıyoruz
arkada resim yapan kız çıktı bugün mesela
bir kaç tanesi lab vardı onları yapmaya çalışıyordu kimi elinde telefon arkadaşıyla mesajlaşıyordu kimiside oyun oynuyordu

bi diğer mevzuda ben meslek lisesi çıkışlıyım hani şu herkesin iş bulur dedikleri liseden ama lise boyunca kullandığım board sayısı iki elin hatta bir elin parmaklarını geçmez liseden tek hatırladıklarım sadece anahtar lamba tesisatı ve çanak anten kurulumu var üniversiteye geldiğimde daha büyük şehirlerden özellikle batıdan istanbul taraflarından arkadaşlara sorduğumda ise adamlar plc flipflop devreleri hatta bazıları programlama autocad görmüşler bende giresunluyum ve kendime dedimki senin lise hayatın tam bir fiyasko ne meslek var elinde nede üniversite kazanmaya yetecek bilgi ki ben burayı 3 senelik dershane çalışması sonucunda kazandım. uzun lafın kısası eğitim sistemi çok ama çok yalnış hak eden hak ettiği yerde değil. bugün dü sanırım bir yerde okudum adam üniversiteye gidiyor ve gidip büyük tuvaletini banyoya yapıyormuş hala tuvalette yazılar var ki üniversite olmasına rağmen hala herkes zor diye dert yanıyor nasıl geçeceğiz ne edeceğiz diye ve hatta öyleleri varki moda tasarımı isteyip mekatronik mühendisliği okuyan kız var :D ve bizim sınıfta artık gerisini siz düşünün :D

Egitim sistemi insanin,nefsini,kisiligini karekterini egitmez arkadaslar kendinizi kandirmayin, kitap okumakla ezber yapmakla karekter degismez..

Ben 2.universitemi bitirecegim kismetse 1sene kaldi ilkindede ayniydim simdide cok oncedende..

Tabiki hic egitmemeklede olmaz bundan bahsetmiyorum,egitimsiz hicbirsey olmaz.Ama koyun gibi her gelene her olana eyvallah diyor her gordugumuzu taklit ediyor, hic karekterimizi,dusuncelerimizi ortaya koymuyoruz..

Bugun o lab. bizim gencleri koysan pc den faceye girer kiz bakar, sunuda her zaman soyluyorum,istisnalar ayri eli opulucek genclerde var.

Yurtdışındaki eğitim sistemiyle bizim eğitim sistemimiz arasında dağlar kadar fark var okul öncesi öğretmenliği okuyorum ben 2. sınıf tam olarak çok birşey öğrenmesem de bence bizim çocuklarımız bildiğin daha okul öncesinde 1-0 mağlup başlıyor daha bizde okul öncesi bile mecbur değil oradan bak çocukların motor becerilerini kazanabilmesi için gerekli parklar yetenekli olduğu alana yönlendirebilecek profesyoneller gerekli eğitimin verileceği anaokulları kreşler yok bu sene final ödevi olarak park incelemesi ödevini aldık ve parkları avrupa standartlarına göre inceledik malesef onlardan en az 100 yıl gerideyiz parklarımız doldurulmak için doldurulmuş seçip vaati olarak yapılmış gereksiz faydasız yerler parklarımız gençlerin bali çektiği içki içtiği harabelere dönmüş 3 gün önce 120 bin nüfusu olan okuduğum ilçede 5 tane parkı gezdim ve durum içler acısı ama bizim halkımız için yol yapılması yeterli avrupa da parklar için gönüllü bekçiler var bunlar hem parkın güvenliğinden hem de parkın eksiklerini belediye bildirmekle görevlendirilmiş bu böyle uzarda gider yeniden dirilmemiz için eğitim sisitemimizin öğretmenlerimizin okullarımızın ciddi bir revizyona ihtiyacı var he bu olur mu olmaz çünkü hiç birimiz bu sorunun farkında değiliz.

Sakarya üniversitesi mekatronik mühendisliğinde okuyorum az önce programlama dersinden çıktım sınıfın durumu;
biz bi kaç arkadaş dersle bayağı ilgileniyoruz araştırıyoruz hocanın anlattığından anlamadığımız için internetten başka birinden dinliyoruz ki gelmesek bile sıkıntımız yoktu hoca yoklama bir şekilde uğraşıyoruz
arkada resim yapan kız çıktı bugün mesela
bir kaç tanesi lab vardı onları yapmaya çalışıyordu kimi elinde telefon arkadaşıyla mesajlaşıyordu kimiside oyun oynuyordu

bi diğer mevzuda ben meslek lisesi çıkışlıyım hani şu herkesin iş bulur dedikleri liseden ama lise boyunca kullandığım board sayısı iki elin hatta bir elin parmaklarını geçmez liseden tek hatırladıklarım sadece anahtar lamba tesisatı ve çanak anten kurulumu var üniversiteye geldiğimde daha büyük şehirlerden özellikle batıdan istanbul taraflarından arkadaşlara sorduğumda ise adamlar plc flipflop devreleri hatta bazıları programlama autocad görmüşler bende giresunluyum ve kendime dedimki senin lise hayatın tam bir fiyasko ne meslek var elinde nede üniversite kazanmaya yetecek bilgi ki ben burayı 3 senelik dershane çalışması sonucunda kazandım. uzun lafın kısası eğitim sistemi çok ama çok yalnış hak eden hak ettiği yerde değil. bugün dü sanırım bir yerde okudum adam üniversiteye gidiyor ve gidip büyük tuvaletini banyoya yapıyormuş hala tuvalette yazılar var ki üniversite olmasına rağmen hala herkes zor diye dert yanıyor nasıl geçeceğiz ne edeceğiz diye ve hatta öyleleri varki moda tasarımı isteyip mekatronik mühendisliği okuyan kız var :D ve bizim sınıfta artık gerisini siz düşünün :D

Geri