• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Fitness (Yardim)

OverLimits

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
22 Nis 2009
Puanı
3
Merhaba arkadaslar bi sorum olucak 16 yasindayim 1.75 boyundayim ve 61 kiloyum ama gobegimde biraz yaglanma var ve gogus kismindada cok az yag var. Simdi hergun yaklasik 30 dk karin kasi hareketleri yapiyorum + sabah ve aksam 30 dk kosuyorum ( ama interval yani 1 dk sprint - 2dk orta seviyede kosu(( metabolizmayi hizlandiriyormus))) simdi bunlarin cok faydasini gormedim ve hizli bir sekilde gobegimdeki yaglari eritmem gerekiyor. Simdi yakinlarda cok guzel bir fitness merkezi var ona baslamayi dusunuyorum. Ama benimle deneyimlerini paylasabilcek varmi? yaklasik 3-4 haftam var ve cok yag yok ama karin kasi ve gogus kasi yapmam gerekiyor. Yardim edebilecek varsa cok sevinirim. Tesekkurler//

Şimdi yağları eritip zayıflamak içinmi çalışıyorsun , yoksa yağları kasa dönüştürmek içinmi ? Eğer kasa dönüştürmek içinse bunları yetersiz belli bir ölçüde protein alman gerekiyor.

Şimdi yağları eritip zayıflamak içinmi çalışıyorsun , yoksa yağları kasa dönüştürmek içinmi ? Eğer kasa dönüştürmek içinse bunları yetersiz belli bir ölçüde protein alman gerekiyor.

Ya aslinda ikiside zaten yaglarin altinda kas var :D simdilik bu yaglari eritip fit bi gorunume sahip olmak istiyorum. zayiflayincada fitnesse gidip kas yapmak istiyorum senin onerebilcegin seyler varmi bu konuda?

hayırdır mekik çekerek karın kasımı yaptın ? :D

bak şimdi hem yağı eritip hem hacim kazanmak istiyorsun önericeklerim şunlardır ilk olarak diyet programı uygulaman lazım mesela nedir şeker yok un yok tuz yok ! bunlar olmıcak sabahları tam tahıllı ve ya kepekli ekmek yiyebilirsin 1 dilim olmak şartıyla yağların çoksa eğer peynir süt yoğurt bunları az yağlı al bunlar kas gelişimi için çok önemli sabahları yumurtayı haşlayıp yiyebilirsin ve kırmızı et lazım artık durumun ne kadar memnunsa yersin eğer proteini doğal yoldan karşılayamam diyosan protein tozu al yağlarını kaybetmek içinde sağlam bi kardiyo yap 30 dakka hiç birşey benim yaptığım kardiyo 1 saat eğer yere baktığında bi anda 2 3 damla ter düşmüyorsa o kardiyodan bişi bekleme :D

ve eğer 8 min packs olmuyorsa sende ki olması lazım çoğu insan şunu yapar hareketi yapayım diye formunu bozar ve formunu bozduğun an o hareketin anlamı kalmaz ben sana şunu öneriyim 2 günde 1 yapabilirsin

karın kası

hayırdır mekik çekerek karın kasımı yaptın ? :D

bak şimdi hem yağı eritip hem hacim kazanmak istiyorsun önericeklerim şunlardır ilk olarak diyet programı uygulaman lazım mesela nedir şeker yok un yok tuz yok ! bunlar olmıcak sabahları tam tahıllı ve ya kepekli ekmek yiyebilirsin 1 dilim olmak şartıyla yağların çoksa eğer peynir süt yoğurt bunları az yağlı al bunlar kas gelişimi için çok önemli sabahları yumurtayı haşlayıp yiyebilirsin ve kırmızı et lazım artık durumun ne kadar memnunsa yersin eğer proteini doğal yoldan karşılayamam diyosan protein tozu al yağlarını kaybetmek içinde sağlam bi kardiyo yap 30 dakka hiç birşey benim yaptığım kardiyo 1 saat eğer yere baktığında bi anda 2 3 damla ter düşmüyorsa o kardiyodan bişi bekleme :D

ve eğer 8 min packs olmuyorsa sende ki olması lazım çoğu insan şunu yapar hareketi yapayım diye formunu bozar ve formunu bozduğun an o hareketin anlamı kalmaz ben sana şunu öneriyim 2 günde 1 yapabilirsin

karın kası

simdi hergun 8min abs calissam 2gunde birde senin verdigin siteyi calissam olurmu dersin? birde su var arada yapiyorum Plaj Vücudu Programı Hafta 1 (Zayıflama, Kas Geliştirme) | UVFİTNESS bunuda yapsam 2 gunde bir baska ne yapmam gerekir? cardioda nasil bisey onerirsin

not: cardio icin kosuyorum + http://uvfitness.net/yag-yakmada-en-hizli-yontem-interval-antrenman-sistemi/ bunu yapiyorum yeterlimi veya ne onerirsin baska - ya sorun yok yemekte falan hergun sabah 2 haslanmis yumurta yiyorum + maksimum 2 gunde bir izgara tavuk veya kirmizi et yiyorum bunlar yeterlimi

Son düzenleme:
simdi hergun 8min abs calissam 2gunde birde senin verdigin siteyi calissam olurmu dersin? birde su var arada yapiyorum Plaj Vücudu Programı Hafta 1 (Zayıflama, Kas Geliştirme) | UVFİTNESS bunuda yapsam 2 gunde bir baska ne yapmam gerekir? cardioda nasil bisey onerirsin

not: cardio icin kosuyorum + Yağ Yakmada En Hızlı Yöntem İnterval Antrenman Sistemi | UVFİTNESS bunu yapiyorum yeterlimi veya ne onerirsin baska - ya sorun yok yemekte falan hergun sabah 2 haslanmis yumurta yiyorum + maksimum 2 gunde bir izgara tavuk veya kirmizi et yiyorum bunlar yeterlimi
benim verdiğimi doğru formda gerçekten çok zorlanana kadar yaparsan 8 minsi yapmana gerek yok yaparsanda zararına olur. cardio olarak özelden sana anlatıyım baya uzun

yağları aksa dönüştürmek diye bir şey yoktur.

not: cardio icin kosuyorum + Yağ Yakmada En Hızlı Yöntem İnterval Antrenman Sistemi | UVFİTNESS bunu yapiyorum yeterlimi veya ne onerirsin baska - ya sorun yok yemekte falan hergun sabah 2 haslanmis yumurta yiyorum + maksimum 2 gunde bir izgara tavuk veya kirmizi et yiyorum bunlar yeterlimi

kardeş haftanın her günü çalışırsan kesinllikle zararı olur,zarar derken bir gelişme göremezsin çünkü kaslar çalıştıgın gün yorulur ve mikroskobik yırtılmalar gerçekleşir,bir sonraki gün ise yani dinlenme faslında o yırtılmalar daha iyi dolarak kas oluşuum saglanır sen eger dinlecegin zaman çalışırsan hiçbir faydasını göremezsin hatta zararı olur.Yani dinlenmekte çalışmak kadar çok önemlidir.dinlenmenin içinde uyku düzenide var tabi.

kardeş haftanın her günü çalışırsan kesinllikle zararı olur,zarar derken bir gelişme göremezsin çünkü kaslar çalıştıgın gün yorulur ve mikroskobik yırtılmalar gerçekleşir,bir sonraki gün ise yani dinlenme faslında o yırtılmalar daha iyi dolarak kas oluşuum saglanır sen eger dinlecegin zaman çalışırsan hiçbir faydasını göremezsin hatta zararı olur.Yani dinlenmekte çalışmak kadar çok önemlidir.dinlenmenin içinde uyku düzenide var tabi.
o zaman 2 gunde bir bycanerin verdigi cardioyu uygulasam + yememe dikkat etsem ve hergun sabah aksam 30dk kossam faydasini gorurum dimi

şu var mesela iki gün üst üste kol çalışamazsın fakat 1 gün kol 2. gün bacak 3. gün kol çalışsan sıkıntı olmaz ama kardiyoda aynı hesapmı var bilmiyorum gün içinde enerji veren meyve sebze yiyebilirsin çok yorulursan ve uykuya gelince en geç 12 de yat en az 8 saat yat.

o zaman 2 gunde bir bycanerin verdigi cardioyu uygulasam + yememe dikkat etsem ve hergun sabah aksam 30dk kossam faydasini gorurum dimi

p.tesi çarşamba cuma oalrak haftada 3 gün uygula kardeş

----------

şu var mesela iki gün üst üste kol çalışamazsın fakat 1 gün kol 2. gün bacak 3. gün kol çalışsan sıkıntı olmaz ama kardiyoda aynı hesapmı var bilmiyorum gün içinde enerji veren meyve sebze yiyebilirsin çok yorulursan ve uykuya gelince en geç 12 de yat en az 8 saat yat.

bide Caner bu p90x i aldım da ben bunun her türlü videosunu bulamıyorum cd satıyolar galiba çok göstermiyo anlayamadım tam ?

Bu da yardımcı olabilir. Genç ve Fit

tamam beyler az cok hazirladim kafamda diyet konusunda bisey soylebilcek varmi cok sagolun bu arada

p.tesi çarşamba cuma oalrak haftada 3 gün uygula kardeş

----------

bide Caner bu p90x i aldım da ben bunun her türlü videosunu bulamıyorum cd satıyolar galiba çok göstermiyo anlayamadım tam ?

Bu da yardımcı olabilir. Genç ve Fit
aldım derken ve göstermiyorlar derken ? bişi anlamadım :D

----------

saat 12 olmuş yatıyom lan ben hadi overlimit sende yat :D

Hiç fitnessa para yatırma boşuna.Yediklerine dikkat et asitli içicekleri azalt hatta yapabiliyorsan bırak.Birde Dumbell'la Yay ve Barfix aleti al yeter.

Hiç fitnessa para yatırma boşuna.Yediklerine dikkat et asitli içicekleri azalt hatta yapabiliyorsan bırak.Birde Dumbell'la Yay ve Barfix aleti al yeter.
adam pro beyler denemişde söylüyor :D hayırdır hareketleri kendimi üreticeksin ? ve ya o hareketin sana zararı olup olmadığını nerden biliceksin ? he diyosan normal barfiks çekicem dambıl kaldırcam öyle kas yapamazsın arkadaş yağı eritip kas yapmak istiyor.

----------

normalde genç ve fitten yararlanırdım p90x den de bakacaktım fakat tam bulamıyorum baazen hepsini her yer için video varmı ?
beleş değilki zaten lo seti parayla alıyon kanki istiyosan yabancı firmadan al onlarınki daha kapsamlı fakat ingilizce anlıyabiliyorsan al :D

Geri