• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Forum Güncellemeleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756

[ACIKLAMA]FORUMDA YAPILAN GÜNCELLEME VE GELİŞTİRMELER BU KONU ALTINDA BİLDİRİLECEKTİR[/ACIKLAMA]
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün can sıkıntısından foruma el attım ve birkaç düzenleme yaptım. Yaptığım düzenlemeler şu şekilde :

1. Forum versiyonu vBulletin 4.2.2 ye yükseltildi. Bu sizin için görünürde pek birşey farkettirmez ama genel olarak forumun güvenliğinin sağlanması için oldukça önemliydi.

2. Versiyon yükseltmeden sonra uyumsuz olan bütün eklentiler uyumlu hale getirildi, yoksa forumdaki birçok şeyden feragat etmemeiz gerekirdi bunların başında default yazı formatları gelmekteydi.

3. Forumda hızlandırma çalışmaları yapıldı, gözle görülür pek bir fark olmasada epey ayar yaptım biraz fark oldu, daha da hızlandırmak için çalışmalarım devam ediyor.

4. MaxiGame logosuna efekt verdim, mouse ile üzerine gelince içeriye doğru çöküyor. Hoş bir efekt oldu sanırım :))

6. Silkroad Online ve Private Serverlar Bölümü birleştirildi gereksiz kalabalıktan kurtulduk. Ayrıca Silkroad'a olan ilginin azalmasıyla MMO ve MMORPG oyunlarının altına doğru kaydırdım ki bu günlerde oldukça ilgi gören ve revaçta olan LoL bölümü daha üste çıksın diye.

7. Bikaç tane yeni bölüm açıldı. Bunlardan ilki önümüzdeki sene yayınlanması beklenen ve oldukça umutlu olduğum ArchAge oyunu, diğeri Tera Online ve son olarak Legend Online. Legend Online'i bugün eklemedim bir iki hafta oluyor ekleyeli ama kimse görmediği için bir de buraya yazayım dedim.

8. Bazı oyunlar kendi ana bölümlerinde ilgiye göre alta kaydırıldı veya üste çıkarıldı. Ayrıca bütün kategorilerin isimleri, açıklamaları ve hatalı olan ikonları düzeltildi.

9. Forumdaki sol taraftaki sidebar biraz daha genişletildi böylece Son konular bölümündeki başlıklar ve açıklamalar biraz daha rahat okunabilir duruma geldi. Bunu da 1 hafta önce yapmıştım sanırım ama daha önce duyurmadığım için buraya yazayım dedim.

10. Forumun bazı alanlarıda nadirende olsa karşınıza çıkan İngilizce kısımlar Türkçeleştirildi.

11. Forumdaki Tapatalk eklentisi son versiyonuna yükseltildi. (Mobil cihazlar için)

12. Herkesin artık Silkraod oynamadığını düşünerek Profil alanındaki "Server" alanı kaldırıldı onun yerine "Oynadığı Oyun" seçeneği eklendi.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, zaman buldukça forumu daha hızlandırmaya, iyileştirmeye ve güzelleştirmeye çalışıyorum :)

Herkese iyi bayramlar bu arada....

Eline sağlık abi. :) Göze en çok çarpanı MX logosunun içe doğru çökmesi olmuş sanırım ve çok hoş bir görüntü ortaya çıkmış. :D

ArcheAge hakkında açılan konular sol taraftaki 'Son Konular' bölümünde görünmüyor. Bunu belirteyim dedim. :)

sizde öylemi bilmiyorum ama benim üyelikde her profildeki ruh hali kısmı konu içinde duruyor

aynen böyle
tms5u.png

https://t1310.hizliresim.com/1g/j/tms5u.png

bunada bi el atsanız iyi olur

Eskiden sağ üstte Hoşgeldin , BlackStyle vsvs. yazan yerde Ruh Halini oradan kısa yoldan seçebiliyoduk tekrar oraya gelebilir görüntüsü çok hoştu.

eline sağlık abi sabahtan beri silkroad online destek kısmını ariyom dedim ben mi görmüyom acaba :D

Logo efekti Internet Explorer ve Firefox'ta çalışmıyordu düzeltildi.

O benim işim değil. Uğraş olm işin ne. Görende o kadar meşgulki başını kaşıyacak vakti yok sanacak, ezük seni :D

Yeni Düzenleme :

12. Herkesin artık Silkraod oynamadığını düşünerek Profil alanındaki "Server" alanı kaldırıldı onun yerine "Oynadığı Oyun" seçeneği eklendi.

Profil düzenleme kısmından oynadığınız oyunu yazabilirsiniz.

Eline sağlık abi,çok beğendim :)

Tapatalk eklentisi nedir,ne işe yarar bilgi verebilecek varmı ?

Eline sağlık abi,çok beğendim :)

Tapatalk eklentisi nedir,ne işe yarar bilgi verebilecek varmı ?

Tapatalk bir mobil eklentidir. Forumun telefon ve tabletlerde uygun bir arayüzle gösterilmesini sağlar böylece telefondan Tapatalk programını kullanarak forumu kasmadan rahat bir şekilde kullanabilirsin.

Eline sağlık Ümit abi ArchAge bölümü açmışsın ama geçen günlerde Blade and Soul çinde kapalı betaya girdi ve aylık ücret yokmuş çin serverında başlıcaz bu yüzden onunda konusunu açsan çok iyi olur

Bu arada archage beklediğiniz kadar güzel bir oyun olmayacak :D

Geri