• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Fps sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Callous
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Callous

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
6 Ara 2009
Puanı
12
Benim Fpsim niye düşük sistemim o kadar iyi olmasına rağmen 60 ı geçmiyor adamlara bakıyorum 120 130 fps bunun programımı var yoksa ayarımı var nedir bu . Sistem i7 işlemci 4 çekirdek sanalda 8 çekirdek , 8 gb ram , 4gb ekran kartı amd redeon hd6610m

Özellikler bu fps düşük :S adamlar video çekiyor müzik dinlemeler ona rağmen 130 140 fps

Çok sinir oluyorum 60i göremiyorum varmı böyle bi saçmalık sisteme bak fpsye bak abi.

2gb ram 1gb paylaşımlı ekran kartım var o kadar kötü sistemim fps 40 larda oynuyorum la bende :D:D

Ekran kartının driverını güncelle birde öyle dene.Eğer Win7-8 kullanıyorsan oyunu yönetici olarak başlat.Ardından Görev yöneticisine gelip oyuna sağ tıklayıp > " Öncelik ayarla " > " Gerçek zamanda " seçimini uygula ( Win8 de bu özellik Görev yöneticisinde " Ayrıntılar " kısmında )

r4yc4.png

Ayarları bu şekilde yaparsan sorun kalmayacaktır.Dikey senkronizasyonun yanındaki tiki kaldırıp , kare hız limitini ölçüt yapmalısın grafik ayarları zaten pc'nin özellikleri yüksek olduğundan en yüksekte sorun çıkarmaz ancak birde gölgeyi tamamen kapat.Kare hız limitini ölçüt yapman bu oyundaki alabileceğin en yüksek fps yi almayı sağlar zaten muhtemelen seninki Yüksek Kare Hızındadır.

=======

Ayrıca bilgisayar özellikleri düşük olan arkadaşlar fps ' sini yükseltmek istiyor ise şu konuya bakabilir gayet işe yarayan yöntemler var.

https://support.leagueoflegends.com/entries/21515504-FPS-Sorunlarını-Giderme

Son düzenleme:
r4yc4.png

Ayarları bu şekilde yaparsan sorun kalmayacaktır.Dikey senkronizasyonun yanındaki tiki kaldırıp , kare hız limitini ölçüt yapmalısın grafik ayarları zaten pc'nin özellikleri yüksek olduğundan en yüksekte sorun çıkarmaz ancak birde gölgeyi tamamen kapat.Kare hız limitini ölçüt yapman bu oyundaki alabileceğin en yüksek fps yi almayı sağlar zaten muhtemelen seninki Yüksek Kare Hızındadır.

=======

Ayrıca bilgisayar özellikleri düşük olan arkadaşlar fps ' sini yükseltmek istiyor ise şu konuya bakabilir gayet işe yarayan yöntemler var.

Laptop'un özellikleri nedir ?

hepsini çok düşük yapmana gerek yok orta'da da kalsa olur sadece dikey senkronizasyon ve gölgeyi kapat

r4yc4.png

=======

kardeş o ne ya öyle yapınca mariounun grafikleri bile geçer lolu benim ayarlar ortada ve fps ortam boşken 55 lerde felan tf olsada herhangi bi kasma felan olmuyor

kardeş o ne ya öyle yapınca mariounun grafikleri bile geçer lolu benim ayarlar ortada ve fps ortam boşken 55 lerde felan tf olsada herhangi bi kasma felan olmuyor

Doğru diyorsun aslında ama benim sistem kötü olunca birde laptop olunca üstüne üstelik eski olunca ısınıyor falan zaten sistem kötü o yüzden ben bu ayarlarla oynuyorum ama hiçbir sorun olmuyor fps tflerde 50 normalde 120 - 130 civarı seyrediyor.Ama konuyu açan arkadaşın pc sağlam olduğundan dolayı sadece " Kare Hızı Limiti " kısmını ölçüt yaparsa fps havalara uçar.Diğer grafik ayarlarını düşürmesine gerek yok.

Doğru diyorsun aslında ama benim sistem kötü olunca birde laptop olunca üstüne üstelik eski olunca ısınıyor falan zaten sistem kötü o yüzden ben bu ayarlarla oynuyorum ama hiçbir sorun olmuyor fps tflerde 50 normalde 120 - 130 civarı seyrediyor.Ama konuyu açan arkadaşın pc sağlam olduğundan dolayı sadece " Kare Hızı Limiti " kısmını ölçüt yaparsa fps havalara uçar.Diğer grafik ayarlarını düşürmesine gerek yok.
ölçütü ilk defa gördüm ve bende yapıcam şimdi :D

r4yc4.png

=======

Özellikleri öyle yapıp denicem dediğin şeylerin hepsi doğru :D Yüksek kare hızında ölçüt yaparım gölge yok zaten orta ayarlara çeviririm hepsi en yüksekte :D iftardan sora bakacam. inş yarar :)

Ekran Kartınıda şimdi güncellemek için indiriyorum dosyayı iftardan sora görecem o fps 100 olacak arkadaş bu nedir ya :D ısınma sorunuda yok yeni temizlettim macun yeni hepsi

----------

Ula nerdende güncellemeye kalktım ekran kartını görmedi mavi ekran kartı hatası verdi :@

----------

Valla çok sağolun ya :D Herşeyi ortaya çektim gölge yok falan dedim boşta 90-120 arası gidip gelior savaşırken kaça düşer bakacam ona yoksa düşük e çeviririm.

----------

gene 40-60 - 70 maximum.

Son düzenleme:
Geri