• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Free Antivirüs Önerisi Lazım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Polovets
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Polovets

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
7 Eyl 2010
Puanı
23
Selamlar,
Uzun süredir Avira free kullanıyorum artık hantallaştı gibi geliyor bana eski performansı yok yani virüs yakalamada bana önerebileceğiniz iyi bir free antivirüs varmıdır? AVG ve Avast arasında kararsız kaldım

Microsoft security essential en iyisi bence, 2. olarak avast öneririm

bende microsoft securty essentrial kullanıyorumda içime kurt düştü şimdi.neyse bi anket yapayım en iyisi :D

Avast kurun.
BIOS'dan sonra tarama özelliğide mevcut.
Kayıt yaptırdığınızda 1 sene boyunca bedava kullanabiliyorsunuz.

AVG tavsiye ederim. Avast pek tavsiye etmem.
AVG 'nin tararken kullandığı ram ve yediği zaman avastın gerisine düşmesine neden oluyor avast anlık koruma yaparken yani arkaplanda dururken nod32 'den daha az ram yediği bir gerçek ki nod32 'nin firewallının dandik olduğunu biliyoruz nod32 kullananlar bu yüzden yanında anti-malware kullanıyor.

Tarama konusunda Avira IS 2013 veya G-Data 'nın üzerine tanımam. Yanlız Avast'da duyduğum kadarı ile çok fazla özellik varmış. Tabi yakalama oranı Avira veya Kaspersky kadar iyi değil.

Şunu eklemeyi unuttum avg 'yi yıllarca kullandım taki knight oynarken loading ekranına gelince dc yiyene kadar öyle bir bela ki 1-2 defa format attım düzelmedi en son antivirüsü değiştirdim hala düzelmedi sonra tekrar format attım ve başka antivirüs yükledim sorun falan kalmadı, bir aralar en iyi antivirüslerden biride aviraydı cryptercılarla (virüsleri antivirüslerden gizlemeye yarayan programlar) yaptığım sohbette en çok takıldıkları av avira ve mse diyorlardı tabi mse 'nin sağı solu belli olmuyor.

AVG 'nin tararken kullandığı ram ve yediği zaman avastın gerisine düşmesine neden oluyor avast anlık koruma yaparken yani arkaplanda dururken nod32 'den daha az ram yediği bir gerçek ki nod32 'nin firewallının dandik olduğunu biliyoruz nod32 kullananlar bu yüzden yanında anti-malware kullanıyor.

Bir koruma sağlamadıktan sonra antivirüs kurmanın anlamı yoktur. AVG'nin ücretsiz versiyonu bile virüs konusunda ücretli bir çok program devinin virüs programlarını başarısı ile geride bırakıyor.

Ha ben AVG kullanıyor muyum ? Hayır... Virüs programlarının zırt pırt işime karışmasını sevmem, zaten bilgisayarı bilinçli kullanırsanız virüs programı olmadan da pc ye kolay kolay virüs bulaşmaz, o nedenle ihtiyaç duymuyorum. Microsfotun kendi virüs programı yetiyor bana.

Ücretsiz virüs programı olarak kesinlikle AVG tavsiye ederim. Avast az ram kullanıyor olabilir ama gerekli güvenliği sağlayamıyor. AVG o kadar da abartı bir ram harcamıyor, sonuçta pc nizi koruyacak bırakın da birazcık ram kullansın.

Bir koruma sağlamadıktan sonra antivirüs kurmanın anlamı yoktur. AVG'nin ücretsiz versiyonu bile virüs konusunda ücretli bir çok program devinin virüs programlarını başarısı ile geride bırakıyor.

Ha ben AVG kullanıyor muyum ? Hayır... Virüs programlarının zırt pırt işime karışmasını sevmem, zaten bilgisayarı bilinçli kullanırsanız virüs programı olmadan da pc ye kolay kolay virüs bulaşmaz, o nedenle ihtiyaç duymuyorum. Microsfotun kendi virüs programı yetiyor bana.

Ücretsiz virüs programı olarak kesinlikle AVG tavsiye ederim. Avast az ram kullanıyor olabilir ama gerekli güvenliği sağlayamıyor. AVG o kadar da abartı bir ram harcamıyor, sonuçta pc nizi koruyacak bırakın da birazcık ram kullansın.
Aksine ben avastın daha iyi koruma sağladığını düşünüyorum ve bir özelliğini daha ortaya sürüp 150 kişilik bir kota daha açıyorum. :D

images

Avastın bir diğer özelliği ise başlangıç taraması ama bunu yanlış anlamayın öyle normal programlarda olan bir şey değil yani hoş geldiniz yazısı çıkmadan önce tarıyor henüz hiçbir program çalışmıyorken bu sayede antivirüs yakalasa bile sürekli kendini kopyalayan virüsleri yakalayabiliyor ki öyle bir anım vardı antivirüs yakalıyor lakin sürekli kendini kopyaladığı için başka yerlerde ortaya çıkıp çalışıyor bu sayede pc acayip yavaşlıyordu ayrıca avastın bir diğer özelliği oto sandbox 'dur.

Geri