• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Game Of Thrones'cular Buraya..

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MaxiGame
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MaxiGame

I Robot
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
29 Kas 2010
Puanı
106
Dostlar izleyenler bilir Game Of Thrones bu sene bomba gibi giriş yaptı ve sezonu çok iyi geçirdi. Son bölüm kaldı oda sezon finali malum..

Sezon değerlendirmesi yapmak gerekirse eğer nerde ne olmalıydı, beklentiniz neydi izleyenlerin yorumunu merak ediyorum ondan konu açtım.

Birkaç kelime ile sezon değerlendirmesi ve sezon finali ne olur sizce?

---------------------------------

Bence;
Sansa Stark, Ramsay'den hamile kaldı ve önümüzdeki bölüm veya sezon bunu öğrencek. Ptr. Belish Winterfell'de söz sahibi olmak istiycek ve Sansa'ya sarkıcak. Denayers Fırtınadoğan da dar boğazı geçip Kralın Şehrine saldırcak.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Game of Thrones'a başlamayı düşünüyorum, konu altında yorumları biraz okuyayım dedim de spoiler yemek istemem :whst

Game of Thrones'a başlamayı düşünüyorum, konu altında yorumları biraz okuyayım dedim de spoiler yemek istemem :whst

Spoiler değilde konuda yazdığım gibi sezon değerlendirmesi ve beklentileri yazmasını istedim arkadaşlarımızın merak ettim doğrusu. Keyif veren çok iyi üst düzey bir dizi kesinlikle başlamanı öneririm. 3 gün evden çıkmamıştım 4 sezonu izlemek için. İzledikçe izleyesin geliyor :hsml:

Yayınlanan en son bölüm hariç diğer bölümler vasattı. Açıkçası diğer sezonlara göre baya sönük bir sezon olduğunu düşünüyorum.

Bölümler çok kısa, sezon bölüm sayıları çok az, sezon araları beklenen süre çok fazla. İnsanı kanser ediyorlar resmen.

9.bölüm hariç biraz durgun geçti bu sezon.

Yayınlanan en son bölüm hariç diğer bölümler vasattı. Açıkçası diğer sezonlara göre baya sönük bir sezon olduğunu düşünüyorum.

Bölümler çok kısa, sezon bölüm sayıları çok az, sezon araları beklenen süre çok fazla. İnsanı kanser ediyorlar resmen.

Sezon arası insanı çıldırtcak gibi aynen müdür orada haklısın ama 5.bölüm'de bence iyiler arasındaydı. Son 9. Bölüm ise bize yüzüklerin efendisindeki o savaş sahnelerini aratmadı. İşte Gandalf'ın şafak sökünce rohana yardım etmesi. Rohanın yine şafak sökünce gondora yardım etmesi gibi.

Hodor reisi de kaybettik acımız büyük :agla

Öncelikle sezon en berbat sezon değildi bunu diyen 5. sezonu izlememiştir orada aksiyon sadece snowun ölümüydü başka bir aksiyon aklıma gelmiyor açıkcası

Gelelim bu sezona bu sezon bazı saçmalıklarlada geçse yinede iyiydi. Birinci bölümde bize brannı gösterdiler sonrasında onu bıraktılar 10. bölümde kesinlikle göstereceklerdir göstermeseler çok büyük soru işaretleri kalır insanların aklında?

daha sonra khaleesi olayına biraz araya sıkıştırma gibi oldu buldular aldılar geldiler özetlemek gerekirse tam budur başka birşey olduğu yoktu 5. sezonla 6. sezon arasındaki khaleesi farkında

yara theonun khaleesiye gitmesi çok iyi oldu khaleeside gemi yoktu diğerlerinde asker. 10. bölümde büyük ihtimal amcasının khaleesiye saldırıcak 6 veya 7. bölümde peşlerinden gitmişti

gelelim kuzey tarafına savaşı çekmek için sanki diğer bölümlerin ücretlerini kısmışlardı bariz belliydi okların efekti one shoot zımbırtısı vs bayağı sağlamdı hatta çoğu filmden de kat kat iyi savaş çekmişlerdi. Yeni sezonda büyük ihtimal sansa ablamız ile belish evlenecek yada aralarında birşey olacak belli. Ayrıca küçük bi ihtimallede jon *** olduğu için belishin kuzeyin kralı olma ihtimali var sansa üzerinden

gelelim krallığa bu sezon krallık çok saçma geçti adamlar aldı kralı 10 dakika konuştular tommen denilen şuursuz anında yön değiştirdi çok saçma geldi bana açıkcası. 7. 8. bölüme gelene kadar margery de mi gitti dedik ama babannesine bi göz kırptı ufaktan dedik oh be onuda kaybetmedik diye. Cersei ablamız almış dağı yine kollamıştı bir tarafını ama bu dövüşme olayı eski mevzularına gidicek mecburen

şimdi gelelim 10. bölüm hakkındaki düşündüklerime
şimdi arya ablamız isimsizlerden diplomasını aldı ama hala intikamlarını alamadı fragmanda bizim walder freyi gördük karşısında lannisterlardan jaimi abimiz vardı ama jaimi en son savaştan çıkıp ablasının yanına gidicekti? bence arya jaimi olup walderden intikamı alıcak.

ikinci kısım ise tommen bu sezon ölecek ve onuda ya margery yada onunbabannesi yada son ihtimallede varys öldürtecek onun ölümünden sonrada cersei zamanında bir boklar yapmış ateş olayları falan hatta bu mad king dedikleri adama yardım mı ne etmiş jaimi de deli kralı ateş olayı patlak verdiği için öldürmüş bu sezonda yine bu tarz birşey yapıp kendi oğlunun intikamını almak isteyecek ve yine bence jaimi bu sefer kardeşini öldürecek

durum budur tam emin değilim ama fazla umutlanmayın 16-17 bölüm ve 2 sezon sonrasında dizi bitecek.

Bence dizi ne durgun nede yüksek gitti bu sezon.. taki 9. bölüme kadar.. ama genel olarak sezona değinmek gerekirse sevindirici olaylar vardı.. tazının (yani Sandor Clegane) dönmesi çok iyi oldu diye düşünüyorum.. cercei ise kendi başına bir takım intikamlar alacaktır başta rahip ile başlayabilir :) yanındaki dağ ise bence baya etki edecek gelecek sezon için :) gelecek sezon için arya stark tan ve brann starktan epey şeyler bekliyorum.. bu sezon yeterince gösterilmedi brann
khaleesi bu sezon çok çabuk geçiştirildi olaylar bir anda olup bitti gibi sürüklenemedik haliyle.. ama muhteşem sahneleride yok değildi.. :) jon snowsuz bir game of thrones düşünülemediğinden mecburen cadımız geri getirdi onu.. yalnız margery ise tam ondan beklediğim şeyi yaptı çok zeki birisi olduğu için onlardanmış gibi gösterdi kendisini ama bence rahip bunu yemeyecek gibime geliyor :D
lord belish tam olarak ne yapacak belirsiz gibiydi ama 10. bölümün fragmanını izleyince artık sansaya resmi bir şekilde açılacağını anladık sonunda.. ben asıl jorah mormontu düşünüyorum gelecek sezon ne olacak :)

Son düzenleme:
Geçen sezon ak yürüyenler vardı savaş ordusu vs gösterdiler bu sezonda bir bölümde vardı galiba sonra göstermediler ak gezegenlerin amacı ne ne yapmaya çalışıyorlar ne olacak onu merak ediyorum acaba bir dahaki sezon ejderhalar vs ak gezegenlerin komutanı mı kapışacak ? bu dizide çok olay var çok konu çok karakter ve hepsinin bir hikayesi var :D

Bence Stark ailesi tekrardan toplanacak sonuçta Arya çok yüzlü tanrıyı bıraktı ve evine dönüyor. Sansa ve Jon winterfell geri aldı. 7 sezonda herşey patlayacak gibime geliyor Ak gezenler kuzeye dayanıcak Khalesi güneyin kapılarına dayanacak sürekli savaş olucak bran o yaşlı adamın yerini almıştı. Ak gezenleride Bran durduracak gibime geliyor.

GOT yönetmenlerinin bir fantezisi oldu artık son 2 bölümü film düzeyinde yapmaları bu yüzdende diğer bölümlerin bütçelerinden kesiyorlar.Böylelikle son 2 bölüm hariç vasat bölümler izliyebiliyoruz.Ben şahsen tüm bölümlere eşit bütçe ayrılıp yapılmasını ve o şekilde izlemeyi isterim. :-*

Geri