• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Genel Kültür Konusu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Shi-Gin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

1991 yılıyla sona erdi o :D Geçmişini seviyoruz işte

----------

Oldu ayada kısrakla çıkmışızdır artık :D

----------

Bu HAARP'a felan inanan varmı hala ya
Arkadaşın dediği kısmen doğru. Eğer moğollar kütüphaneleri yıkmasaydı şuan çok farklı konumda olabilirdik.

Arkadaşın dediği kısmen doğru. Eğer moğollar kütüphaneleri yıkmasaydı şuan çok farklı konumda olabilirdik.

Buluşlar felan elbette doğru olabilirde aya çıkmak bilimlede bitmiyor acayip teknoloji gerekli.Ayı geçtim uzaya bile kaç kişi yollanmış hep fakat hiç kimse sağ dönememiş zamanında hepsi ölmüş ilk olarak Yuri sağ dönmüştü.Onlardaki teknolojide zaten oho :D

Buluşlar felan elbette doğru olabilirde aya çıkmak bilimlede bitmiyor acayip teknoloji gerekli.Ayı geçtim uzaya bile kaç kişi yollanmış hep fakat hiç kimse sağ dönememiş zamanında hepsi ölmüş ilk olarak Yuri sağ dönmüştü.Onlardaki teknolojide zaten oho :D
Zaten teknolojide bilimle oluyor

Zaten teknolojide bilimle oluyor

Şöyle birşey var 60lı yıllarda zaten Türkiyenin durumu berbattı.Yıllar öncesinde gelişmiş devletti Osmanlı vs. tamam ama o zamanki teknolojiyle araba yapılamazken füze yapılacak hali yokya.Hadi yaptın yolladın bide geri döndürebilecek halleri yok tabi

Şöyle birşey var 60lı yıllarda zaten Türkiyenin durumu berbattı.Yıllar öncesinde gelişmiş devletti Osmanlı vs. tamam ama o zamanki teknolojiyle araba yapılamazken füze yapılacak hali yokya.Hadi yaptın yolladın bide geri döndürebilecek halleri yok tabi
Rusların teknolojisi gökten hazır olarak mı düştü ? :D Adam bizim belgelerimiz yok edilmeseydi diğer devletlere göre bilimsel gelişmeleri daha önden sürdürüp teknolojiyi daha önce geliştirirdik demek istiyor.

Rusların teknolojisi gökten hazır olarak mı düştü ? :D Adam bizim belgelerimiz yok edilmeseydi diğer devletlere göre bilimsel gelişmeleri daha önden sürdürüp teknolojiyi daha önce geliştirirdik demek istiyor.

Ona birşey demiyoruz heralde ama yani Türkler aya çıktı demeye getirmişte yani çıkılmadığı kesin sonuçta onu demeye çalıştım.Bilimleri geri demiyorum herhalde. Piri Reis,Ali Kuşçu büyük adam bunlar :D

Ona birşey demiyoruz heralde ama yani Türkler aya çıktı demeye getirmişte yani çıkılmadığı kesin sonuçta onu demeye çalıştım.Bilimleri geri demiyorum herhalde. Piri Reis,Ali Kuşçu büyük adam bunlar :D
​Öyle demek istememiş de sen anlamak istediğin gibi anlamışsın biraz :D

Ayı yazmadım ben sen kendi kafandan ay yazmışsın ne alakası var ayla. Sadece bilim aya çıkmak demek mi?

Zaten bir çok buluş türk korkusuyla bulunmuş örnek teleskop'un buluşu türkleri nerden geldiklerini tespit etmek için daha uzaktan görebilmek için icat edilmiş.

Şimdi size genel olarak bildiğimiz bir türkünün gerçek hikayesi ve doğrusunu anlatacağım. Ben görmüştüm sizlede bu başlık altında paylaşırsam daha doğru olur diye düşündüm. İ
lim ihsan eyleyebilirsem ne mutlu bana.

YEMEN TÜRKÜSÜ

Yanlış

Havada bulut yok bu ne dumandır
Mahlede ölüm yok bu ne şivandır
Bu yemen elleri ne de yamandır

Ano Yemen’dir gülü çemendir
Giden gelmiyor acep nedendir
Burası Muş’tur yolu yokuştur
Giden gelmiyor acep ne iştir

Doğru

Havada bulut yok
smilev.gif
bu ne dumandır.
Mahlede ölü yok
smilev.gif
bu ne figandır.
Ana ben ölmedim
smilev.gif
bu ne şivandır

Aho yemendir
smilev.gif
gülü çemendir
Giden gelmiyor
smilev.gif
acep nedendir.
BURASI HUŞTUR YOLU YOKUŞTUR
GİDEN GELMİYOR ACEP NEDENDİR

Hikayesi

Osmanlı Yemen topraklarını ülkesine kattıktan sonra buradaki hükümranlığını sürdürmek için çok şehit vermiştir. Yemen merkezden uzak olsa da kutsal toprakları elde tutma uğruna bir çok şehit verilmiştir. Müslüman toprağı olmasına karşın
smilev.gif
Yemen İngilizlerle işbirliğine giderek Osmanlıya karşı savaş açmıştır. Beş cephe de birden çarpışan Osmanlı kuvvetleri Anadolu’dan asker sevki yapmaktadır. Çarpışmalar o kadar
smilev.gif
şiddetli olmaktadır ki aileler Yemen’e cepheye giden evlatlarının artık geri dönmeyeceğini bilmektedirler. Bir çok aile cepheye gönderdikleri çocuklarından bir daha haber alamamışlardır. Hatta bazı askerler yıllar sonra savaş bitse de bu topraklardan geriye dönememişler
smilev.gif
sağ kalabilenler orada yaşamlarını devam ettirmişlerdir. Bu acıyla Yemen Türküsü o devirlerde halkın dilinden düşmemiş etkilerini ve izlerini günümüze kadar bu türküyle taşımıştır

Son düzenleme:
Uzaya çıkan ilk astranot Yuri Gagarin değildir. Rus olduğu için uzaya çıkan ilk kozmonot olur kendisi

----------

Maddelerin parçalanamayacak en küçük hali elektron proton nötron değildir

Bomba imha ekiplerinin giydiği kıyafetler bombacıları korumaz sadece organlarının dağılmamasını sağlar.

Gönderme amaçlı değil. Bunu bize fizik hocamız yapmıştı :D

Kim Milyoner Olmak İsterde çıkmıştı soru daha cevabı bilmiyordum Yurinin çıktığını ama soruda uzaya çıkan ilk astronot veya kozmonot kimdir di soru.Normalde olsa veya deyip kozmonotu eklemezlerdi.Direk Yuri Gagarin dedim ismi dolayısıyla doğru çıkmıştı 60lık yada 30luk soruydu tabi adam bütün jokerleri bitirmişti :D Kenan Işıkta demişti yarışmadan sonra veya kozmonot ekinden belki bir şeyler çağrışır diye düşünmüştüm felan :D Bu Ruslarda baştan sona farklılık içerisinde yıllardır

"eşşek hoşaftan ne anlar" değil "eşşek hoş laftan ne anlar"imiş doğru olanı :D

Geri