• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hayata Karşı Yenik Durumdayım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Alliance
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Alliance

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
7 Nis 2010
Puanı
138
İnsanlarla ilişkim olsun, arkadaş ortamındaki ilişkiler olsun, en önemliside ders konusundaki tutumum olsun çok eksiğim.

Az önce abimle tartıştık, artık değiş olum küçüklüğünden beri aynısın böyle gidersen hayat sana çok tokat vurur bak benden demesi dedi.

Küçüklüğümden beri aynıyım gerçekten, karşı tarafı pek kaale almıyormuşum. Mesela abim sabah çamaşır mak. çalıştırmayı öğretti ( onun evindeyim ) ama çalıştıramadım makinayı. Akşam geldiğinde bana dedi ki, sen bunun kolunu yanlış yere mi çevirdin? Bilmiyorum ki dedim. A. koy.. ben sana gösterdim sabah neden beni s**lemiyorsun? Dedi şok oldum farkında olmadan bozmuşum makinayı ve abim nasıl calıstıralacagınıda göstermişti.
Az önce marketten 6 tane su aldım geldım, abim dedi ki soğuk su nerde? Dedim soğuk yok marketten aldım geldim işte.. Olm sana marketten 1 tane soğuk su diğerlerini marketten al demedim mi? Dedi. Abim bana söylemiş bunu ama hatırlamıyorum.

İnsanlarla ilişkimde ise, pek fazla kelime yapma becerim yoktur, tamam kız arkadaşlarım var, arkadaş ortamımda var ama yeterli değilim..

Ders konusuna gelince, anadolu teknik makine bölümündeyim ve bu sene sınava giricem. 4 yıllığı tutturmam gerekiyor ancak hiç ama hiç umudum yok. Abimlerle tartıştık bu konuyu olmadı 2 yıllığa giderim dedim, bana dedikleri laf şu;

- Sen 4 yıllığı kafanda zaten bitirmişsin direk 2 yıllığa gidiceksin belli.

4 yıllığı kazanabileceğimi kafama bi türlü sokamıyorum, kazanmam şart ama hiç umudum yok.

Bu konuda psikolog yardımı almayı düşünüyorum eve dönünce, şuanda tatildeyim pazartesi dönüyorum. Okuyan arkadaşlar olursa yorumlarını eksik etmezlerse sevinirim.

Erinç, uzun uzun yazmaya gerek yok kardeşim. Sen tanıdığım kadarı ile iyi bir insansın. Bu hayatta sana sürekli pozitif olarak yansır. Bunu koy cebine. İyi niyetten 1-0 öndesin. Arkadaşlarına laf sokma bu seni yenik duruma düşürür.Dalga geçme -1 e geçersin..

Ne diyeyim. Unutkanlık bendede var sanırım bilgisayardan kaynaklanıyor. Ne biliyim ya dinlen kardeşim. Takma 1-2 gün kafana hiç bişeyi ardından düzelmezse psikolog yardımı alırsın..

Abine gelince abi ben okuyom ya de anlayış gösterir. Erinç; üzme kendini. ^^ Hayatın üzüntülü yeri olduğu kadar neşeli yerleri de var. Sen sürekli hüzünlü yerde duruyorsun kardeşim. Neşeli yere geç.. Sahtede olsa gül. ^^ Bu seni 2-0 öne geçirir..

Ünivesiteyi kafanda bu kadar büyütme. Gidersin elbet birine. Azda olsa test çözmeye bak. İnternet var elinin altında videolu derslere bak.

Erinç, uzun uzun yazmaya gerek yok kardeşim. Sen tanıdığım kadarı ile iyi bir insansın. Bu hayatta sana sürekli pozitif olarak yansır. Bunu koy cebine. İyi niyetten 1-0 öndesin. Arkadaşlarına laf sokma bu seni yenik duruma düşürür.Dalga geçme -1 e geçersin..

Ne diyeyim. Unutkanlık bendede var sanırım bilgisayardan kaynaklanıyor. Ne biliyim ya dinlen kardeşim. Takma 1-2 gün kafana hiç bişeyi ardından düzelmezse psikolog yardımı alırsın..

Abine gelince abi ben okuyom ya de anlayış gösterir. Erinç; üzme kendini. ^^ Hayatın üzüntülü yeri olduğu kadar neşeli yerleri de var. Sen sürekli hüzünlü yerde duruyorsun kardeşim. Neşeli yere geç.. Sahtede olsa gül. ^^ Bu seni 2-0 öne geçirir..
Bakalım hakanım, manisaya dönünce gidicem psikologa elimden geleni yapmam gerekiyor.

Artık algılayabilmemde mi bir problem var, başka bir problem mi var çözemiyorum kendimi. Ya yaşadığım ortamdan gelen birşey yada başka birşey

Keşke herşey efendilik, iyilik ile çözülebilse.

Son düzenleme:
Üniversite dediğin nedir ya sanki bir kere yapıyorlar bunu elinden geleni yap giremedin mi seneye dene seneye de olmadı mı bir dahaki seneye dene hayat senin hayatın :D Bak ByCaNeR'e kim bilir kaç senedir giriyor üniversite sınavına :D

Üniversite dediğin nedir ya sanki bir kere yapıyorlar bunu elinden geleni yap giremedin mi seneye dene seneye de olmadı mı bir dahaki seneye dene hayat senin hayatın :D Bak ByCaNeR'e kim bilir kaç senedir giriyor üniversite sınavına :D
O bakımdan bakarsan öyle, ama birdaha dershaneye gidemeyeceğim sorun orda. Bu sene dershaneye gidiyorum ne yapabiliyorsam bu sene yapmam gerekiyor :)

O bakımdan bakarsan öyle, ama birdaha dershaneye gidemeyeceğim sorun orda. Bu sene dershaneye gidiyorum ne yapabiliyorsam bu sene yapmam gerekiyor :)
Düzenli çalışırsan bir senede neler yaptığını görünce aklın hayalin durur. Şimdiden başla düzenli düzenli çalış farkı göreceksin.

Düzenli çalışırsan bir senede neler yaptığını görünce aklın hayalin durur. Şimdiden başla düzenli düzenli çalış farkı göreceksin.
Muhtemelen şuan kafamda o konularla ilgili hiç birşey olmadığı için kazanamam umudundayım.. Sene içinde mutlaka birşeyler değişecektir

Sinav o kadar buyuk bi dert degil tek yapman gereken konsantre olup duzenli calisman o halledilebilir bisey. Ama su unutkanlik gibi olan sey icin bisey diyemicem. Acaba kaale almamak, insanlari dinlememek sende fazla mi olusmus? Artik refleks gibi? Onun icin doktora gorunsen iyi olur bence de. Ama sinav hakkinda son bisey : Bu sinav senin hayatinin sonu degil unutma :)

Sinav o kadar buyuk bi dert degil tek yapman gereken konsantre olup duzenli calisman o halledilebilir bisey. Ama su unutkanlik gibi olan sey icin bisey diyemicem. Acaba kaale almamak, insanlari dinlememek sende fazla mi olusmus? Artik refleks gibi? Onun icin doktora gorunsen iyi olur bence de. Ama sinav hakkinda son bisey : Bu sinav senin hayatinin sonu degil unutma :)
Refleksde denebilir, küçüklüğümden beri var olan birşey bu. Hiç değişmeye kalkmadım ama şu dakikadan sonra gerçekten değişmem gerekiyor.

Erinç çok az bi çalışmayla 4 yıllığa gidersin kardeşim rahat ol diğer konularda bende de aynı durum var :D

Meslek lisesi çıkışlıyım 2x9 kaç eder de bilmemki derim o derece ders yoksunuyum.Bazıları diyor olm sana bişey olmaz sizin sülale zengin e zengin kendilerine zengin banamı zengin ? Hala atıyorum bak diyorumki iyi eylül gibi başlarım ders çalışmaya çalışmam gerek neden çünki bu hayatta biryere varmak için para kazanmak için o 4 yıllık üniversiteye gitmek ZORUNDASIN yapacak başka birşeyin yok etrafındakilerden neyin eksik istediğin zaman herşeyi yaparsın zor değil sözele 1 yıl çalışıp çok çok iyi yere gelen adamlar var o yüzden hiç kafanı takma.

Birazda etrafındakilere dikkat ver seninki biraz sallamamazlık gibi geliyor 1 kulaktan girip diğer kulaktan çıkma tarzı eminim en yakında sorunlarından uzaklaşacaksın.

Kendine olan özgüveni kaybetme yeter :)

Ya 4 yıllık üniversiteye girmek problem değil, düşük puanlı bi yere girersin illaki. Makine bölümü okudugum için mak müh. düşünüyorum onun dışında pek bir yerde aklıma gelmedi açıkçası. Mühendislik LYS'den aldığı için korkuyorum zaten YGS'den alsa yine umudum olucak.

Önerdiğiniz 4 yıllık fakülteler varsa onlarıda yorumların içinde yazarsanız sevinirim beyler en azından fikir sahibi olmuş oluruz.
İngilizceyede ayrı bir merakım var aslında..

Ya 4 yıllık üniversiteye girmek problem değil, düşük puanlı bi yere girersin illaki. Makine bölümü okudugum için mak müh. düşünüyorum onun dışında pek bir yerde aklıma gelmedi açıkçası. Mühendislik LYS'den aldığı için korkuyorum zaten YGS'den alsa yine umudum olucak.

Önerdiğiniz 4 yıllık fakülteler varsa onlarıda yorumların içinde yazarsanız sevinirim beyler en azından fikir sahibi olmuş oluruz.

Yanlış düşünüyorsun herkes o kafada iyi 300 puan aldımmı şuraya kapağı atarım diyor fakat piyasa bilen adam arıyor sen yinede iyi biryer kazanmaya uğraş.

Yanlış düşünüyorsun herkes o kafada iyi 300 puan aldımmı şuraya kapağı atarım diyor fakat piyasa bilen adam arıyor sen yinede iyi biryer kazanmaya uğraş.
Aynen LYS'den 300 puanı aldım mı şuraya kapağı atma derdindeyim bende o düşünceden kurtulamıyorum.

Aynen LYS'den 300 puanı aldım mı şuraya kapağı atma derdindeyim bende o düşünceden kurtulamıyorum.

Mühendisliğe kapağı at okulu bitir yeter.Sıra Kpssde.O zamana kadar rahatsın :D kpssyi kazan makine mühendisi atan 2.700 civarı maaş alırsın.Özele gidersen zorlanırsın.Hele hele iyi üniversite değilse işte taş çatlasa 1.500e çalışırsın yıllarca.

Mühendisliğe kapağı at okulu bitir yeter.Sıra Kpssde.O zamana kadar rahatsın :D kpssyi kazan makine mühendisi atan 2.700 civarı maaş alırsın.Özele gidersen zorlanırsın.Hele hele iyi üniversite değilse işte taş çatlasa 1.500e çalışırsın yıllarca.
Bizimde amacımız o işte be ersancım :) Şu ön yargılarda olmasa daha iyi olucakta neyse.

Odaklanma sorunun var .Kendine güvenin yok.Kendini ezik hissediyorsun. Abin haklı daha denemeden olurmu acaba demeden 2 yıllığı kabullenmişsin hedefini yanlış belirlemişsin.
Düzelir hepsi zamanla.

Geri