• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hayvanlar ve Barınaklar

oksford01

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
18 Mar 2013
Puanı
7
Merhaba arkadaşlar;
2 Köpek, 2 Kedi besliyorum. Bugün bir tane yavru dişi köpek daha kapımıza geldi. Çok yağmur yağdığı için kıyamadım içeri aldım. Ev hayvan barınağına döndü. Her yere pisletiyorlar. Odamın içi leş gibi kokuyor. Şikayet ediyorum ama ölene veya kaybolana dek kesinlikle salmam. Bundan önce hamster, kuş, solucan, kamlumbağa vesaire bir sürü hayvan besledim ancak hiçbiri bu kadar uraştırmadı beni. Hiçbir hayvana kıyamıyorum hepsini eve alıp beslemek istiyorum. Ama dediğim gibi çok zorlanmaya başladım. Bu yüzden hayvan barınaklarına vermek aklıma geldi. En azından bugün aldığım yavru köpeği veririm. Acaba hayvan barınakları en az benim kadar iyi bakar mı onlara? Kime sorsam bilemedim ailemin umrunda değil herşeyleriyle ben ilgileniyorum. sokağa atmaya gönlüm el vermiyor.

Çoğu yorumunda hakaret var.Böyle gidersen sonun belli :D

Her neyse dostum sakin ol biraz.

ne diyo görmüyormusun? ''ben hayvanım'' diyo, ulan senin... :/ bütün dangalaklar beni buluyo ya dalga geçilecek ne varsa burada! nicke bak PapanınOGLU, forumdaki niyetini baştan belli etmiş.

ne diyo görmüyormusun? ''ben hayvanım'' diyo, ulan senin... :/ bütün dangalaklar beni buluyo ya dalga geçilecek ne varsa burada! nicke bak PapanınOGLU, forumdaki niyetini baştan belli etmiş.

Sen sanırım burda yenisin.Her böyle yoruma senin gibi karşılık verilseydi forumda adam kalmazdı.Rahat ol bende onun söylediğini takdir etmiyorum.Böyle insanlarla uğraşılmıcağı için boşvericeksin.

kardeş ciddi ciddi seviyosun sen bu besleme işini

işi ticarete döksene saf tür köpeklerde müthiş para var ( üreme çoğalma )

kardeş ciddi ciddi seviyosun sen bu besleme işini

işi ticarete döksene saf tür köpeklerde müthiş para var ( üreme çoğalma )

:D kardeş kimse hayvan sevmiyorki bizim 2. köpek bir komşunundu evlerinde badana yapılıyor diye köpek 1 hafta bizde kaldı. sonra köpeği istemediler bize kaldı... hayvanları sevmeyen insanlar, hayvanlara bide para verecek he? köpeği alana üstüne ben vereyim para.

Barınağa bırakacaksan senin bizzat gidip barınaklara bakman daha iyi ya da sahiplendirme sayfalarına ilan verebilirsin
Merak ettim cidden solucan besledin mi :D

Barınağa bırakacaksan senin bizzat gidip barınaklara bakman daha iyi ya da sahiplendirme sayfalarına ilan verebilirsin
Merak ettim cidden solucan besledin mi :D

evet ama çok eskiden ilkokul yıllarında öğretmenler evde beslediğiniz hayvanları getirin demişti incelemek için. tavşan, kaplumbağa getirmişlerdi bende solucan toplayıp götürmüştüm :D ondan sonra besledim işte çok sıkıcı hayvanlar :D

Güvendiğin birisine iyi bakabilecekse sat hem para kazanırsın. :)

2. iran kedisini biz güvendiğimiz birine almıştık 350tl verip. en sonunda pisliğinden bakamadı bize geri verdi şimdi biz bakıyoruz kime güveneceğim ben? bırak güvenilir biri olsa keşkede bedava versem. burda hayvanları düşünüyorum ben parayı değil. olmadı barınağa veririm her hafta beslenme ihtiyaçlarını ben karşılarım... :( hayvanı bahçeye salmaya kıyamıyorum nasıl titriyor..

Hayvan barınaklarına bırakma orda yemek , su vericekler ama hayvanların özgürlüğü olmıyıcak.

Eğer küçüklerse biraz büyüsünler ve sokağa sal hayvanların asıl yeri doğadır.

Hayvan barınaklarına bırakma orda yemek , su vericekler ama hayvanların özgürlüğü olmıyıcak.

Araba çarpıp, susuz kalıp, hergün 1-2 parça yemek peşinde koşup, insanlar tarafından zarar görüp, sokaklarda donacağına esir kalması kulağa daha hoş geliyor. Ben 1 ay bakayım bu yeni gelen hayvana öldürsen bırakmam bidaha. alışırım şimdi bile kapıdan bahçeye salamıyorum hava soğuk. ayrıca annem gitmiş barınaklar çok güzelmiş.

Son düzenleme:

Evet asıl yerleri küçük çocuklar tarafından taşlandıkları, arabaların çarptığı, işkence edildikleri yer değil mi?

Evet asıl yerleri küçük çocuklar tarafından taşlandıkları, arabaların çarptığı, işkence edildikleri yer değil mi?

Doğa anlayışınıza hayran kaldım :)

Doğa ; İnsan faaliyetlerinin dışında kendi kendini sürekli olarak yeniden yaratan ve değiştiren güç, canlı ve cansız maddelerden oluşan varlığın hepsi yani tabiat demektir.

Doğa anlayışınıza hayran kaldım :)

Doğa ; İnsan faaliyetlerinin dışında kendi kendini sürekli olarak yeniden yaratan ve değiştiren güç, canlı ve cansız maddelerden oluşan varlığın hepsi yani tabiat demektir.

"sokağa sal" demekle bunu demek istemedin herhalde?

Geri