• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hayvanlar ve Barınaklar

Gülelim diye yazdım laf soylemısın ayıp valla :D

çok komik. gülcek halimmi var 2 gündür pislik temizliyorum batarya sırılsıklam oldu. :/

Doğa anlayışınıza hayran kaldım :)

Doğa ; İnsan faaliyetlerinin dışında kendi kendini sürekli olarak yeniden yaratan ve değiştiren güç, canlı ve cansız maddelerden oluşan varlığın hepsi yani tabiat demektir.

bu doğayı zararsız kılmaz.

şimdi aradık bugün veya yarın gelip alıcaklarmış. bellimi olur belki barınaktan biri alır evinde besler... ayrıca hayvanları 7 / 24 kafeste tutmuyorlarki barınakta zararsız mini doğa...

Önce git ve gör barınakları ben hala barınak yerine doğaya bırakman taraftarıyım.

ilgilendiğin için teşekkür ederim ancak onları doğada ölüme terk edemem. keşke elimden bir şey gelse ama ev barınağa döndü her odada 2şer hayvan var. bursa'nın barınakları iyidir insanıda keşke o kadar iyi olsa...

böyle bir mesaj geldi hayvan sitesinde;

Yavru bir kopek barinakta %98 olasilikla ölür.
Butun asilarini yaptirip birakirsan %2 ihtimalle yasar.
ama gidecegi yer yine sokaktir.
Barinaklarda hayvanlar sonsuza kadar tutulmaz!
Barinakta buyumus bir hayvan sokaga dustugunde sudan cikmis baliga doner. Evde buyuyup terk edilmis bir hayvan gibi. Sokak raconunu bilmez.
Zaten onlara sokak raconunu en iyi anneleri ogretebilir.
Annesinden vaktinden once ayrilmis bir yavru icin yapilacak en iyi sey ona yuva bulmaktir. Bu da bir sokak kopegi icin imkansiza yakindir. İkinci en iyi sey guvenli bir arazide beslemek bakimiyla ilgilenmek.
Yapilacak en kotu sey ise barinaga vermek.
Bu iyilik degil! Birakin sokakta bir ihtimal az yasayacak ama ozgur olacak ya da sokaga adapte olup hayatini surdurecek.
Ama barinakta yavrularin yasama sansi sifira yakin.
Ve barinaklar hayvanlari korumak icin kurulmamistir. Barinaklar insanlar hayvanlari sokakta, dogasinda gormek istemedikleri icin kurulmustur. Dolayisiyla hayvanlari yasatmak gibi bir gayeleri yoktur. Orada calisanlar da veterinerler dahil hayvanlari genellikle zerre sevmez umursamaz. Oyle igrenc yerlerdir ki oralar...

artık bundan sonra ne barınağa veririm nede sokağa salarım. napalım bakacaz artık Allah verir onların rızkını... acıdım şimdi barınaktaki hayvanlara :( herkes gidip sahiplenmeli hiç değilse gidip ilgi şevkat göstermeli.

Geri