• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İlk buluşma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan onurgs59
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

onurgs59

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
19 Haz 2009
Puanı
504
Merhaba arkadaşlar kız arkadaşımla bu şekilde ilk buluşmam olacak farklı şehirde yanına gideceğim.Önerilerinizi bekliyorum. İlk buluşma ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım nasıl giyinmeli falan. Kısaca ne yapmalıyım tecrübelerinize dayanarak öneri bekliyorum sağolun :)

Bu kadar kasarsan buyuk sikinti kardesim rahat ol en onemlisi kimliginde yazan adam ol ! Gerisi bos

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorumlar için teşekkürler fakat zaten doğal olacağım kafamda öyle kurup rol yapma gibi niyetim yok. Sadece ilk olduğu için ve özel biri olduğu için aşıır heyecanlı ve rahat edemeyip kasan birisiyim. Doğaldan ziyade şu konularda yardım istiyorum mesela ilk anda ne demem gerek ne yapmam gerek veya buluşmaya giderken bi gül falan alayım mı ne bileyim kafamda deli sorular :D

İnce espriler ve kızın ilgi alanında konuşmalar ilk buluşma için idealdir.Maxigameden cikipta ince espri yapamayan yoktur herhalde o yüzden çok sıkıntı cekmezsin bence :D yazlık bir yerde buluscaksaniz sort+2 dugme acik gomlek+güneş gözlüğü favorimdir diger yerlerde klasik bir kot+v yaka tişört sade ama sert bi hava çizer bla bla. Gül falan götürme derim fazla romantik olur ilk bulusmalar genelde oturup tanisalim tarzı işlerdir tanissaniz bile.

Buluşmadan önceki gece güzelce uyu dinlen, çok düşünüp uykusuz kalma. Uykusuz ve yorgun başlarsan güne herşey tatsız ve tuzsuz geçer.

Üzerine rahat edebileceğin elbiseler giy. Bazı elbiseler vardır tamam daha şık gösterir ama insanı ölye sıkboğaz eder ki o gün bütün gün diken üstündeymiş gibi geçirirsin. Zaten havalar sıcak artı böyle bir durum eklenirse o gerginlikle istenmeyen durumlar yaşanabilir.

Çok fazla parfum veya benzeri birşey sıkma, sıcak hava o kokuyu biraz da terle karıştırınca çok acayip hallere sokup yine istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Hani komik ol, espiri yap deniliyorya genelde, yapma... İçinden gelmiyorsa ve espiri yapma kabiliyetin yoksa hiç deneme. Kabiliyetin olmayan birşeyi denersen sadece kendini rezil edersin. Olmadığın biri gibi davranmaya çalışma asla. Şunu çok iyi biliyorum çoğu insan doğal ol kendin ol gibi öğütler verseler de başkalarına aynı durum kendi başlarına geldiğinde kendileri söyledikleri şeyleri uygulayamıyorlar. Eskiden ben de öyleydim ama artık değilim. Gerçekten neysem ister kötü ister iyi, ister iğrenç olsun doğal davranıyorum. Sevgili dönemindeyken olmadığın dört dörtlük biri gibi davranıp sonra ilerde işler ciddiye binip zaman içinde özüne döndüğünde karşındaki insan aaa ben seni hiç tanımamışım moduna giriyor. Bırakın karşınızdaki sizi tanısın ve ona göre gelecekte sizinle olup olmayacağına karar versin. Eğer karşınızdakinin aklını olmadığınız biri gibi davranarak ve görünerek çelerseniz ilerde yine aynı sebepten o kişi olmadığınız anlaşıldığında karşınızdakini kaybedersiniz.

Her kız (bazı istisnalar hariç) çiçekleri - gülleri sever. Söylediğin gibi bir demet çiçek veya 1 gülle buluşmaya gidebilirsin, bunu beğenme ve hoşuna gitme ihtimali yüksektir. Ama sakın o anki heyecan ve sarhoşlukla kıza bundan sonra ömrümün sonuna sana hergün gül alacağım gibi saçma sapan asla tutamayacağın sözler verme :)) Gerek yok böyle şeylere, bazen kendi kendimizi zorla ilerden işin içinden çıkamayacağımız boktan durumlara sokuyoruz. Mümkün olduğunca her ne olursa olsun herhangi bir konu hakkında söz vermemeye çalış. Söz vermen gereken bir durum oluşursa konuyu saptır veya değiştir, çünkü gelecekte ne olacağını hiç kimse bilemiyor o nedenle çok iddialı konuşma çünkü gün gelir verdiğin ve tutamadığın her söz her kelime için binlerce kez pişmanlık yaşarsın.

Ne söyleyeceğim diye çok fazla düşünme, o da aynısını düşünüyor ve aynı şeyleri hissediyor. İyi birşeyler söylemeyezsen kışın hoşuna gitmeyeceğini ve senden sıkılacağını düşünme çünkü o da kendisi için aynı şeyleri düşünüyor. O kendi derdi ile meşgul olduğu için bunu sana kusur etmeye fırsatı olmayacaktır. O nedenle içinden ne geliyorsa öyle konuş, herhangi bir plan veya hazırlık yapmaya gerek yok. Sadece kaba ve patavatsız olma yeter.

Kız sana bir filmden, kitaptan veya şarkıdan bahsederse o filmi, şarkıyı veya kitabı bilmediğin ya da sevmediğin halde biliyorum veya ben de seviyorum deme sakın. Sevmiyorsan sevmiyorum de, bilmiyorsan bilmiyorum de. Çünkü kızın her söylediğine ben de diye katılırsan kendini biraz ucuzdan satmış kızın eline yuları vermiş olursun. Kendi fikirlerini ve düşüncelerini ifade etmekten çekinme, varlığını ve farklılığını hissettir, belki bu durum onun söylediği herşeye katılmadan daha çok hoşuna gidecektir.

Kız sana birşeyler anlatırsa can kulağı ile dinle, söylediklerini önemse ve aklında tut çünkü daha sonra o söyledikleri ile ilgili sana birşeyler sorabilme ihtimali oldukça yüksektir böyle bir durumda mahçup olmamak için her zaman için söylediklerini dinlemekte fayda vardır. Ayrıca onu dinlediğini, söylediklerine değer verdiğini ona hissetirirsen çok mutlu olacaktır. Kızlar paso konuşurlar ve ne olursa olsun dinlenilmek isterler. Bazen çok sıkıcı olabiliyorlar ama olsun dinle, ne olacak sanki... Zaten ilk buluşmada sıkılmazsın söylediklerinden herşeyden mutlu olursunda ilerisi için söylüyorum ilerde çok konuşmaları epey can sıkıcı hal alabiliyor bilgin olsun :))

Konuşmak istediğinde konuşacak çok konu var aslında, misal; Onun ailesinden konuşabilirsin (kaç kardeşler, kardeşleri kaç yaşında, okuyorlar mı çalışıyorlar mı, kaçıncı sınıf, ailesi ne iş yapıyor vs...) Okul hakkında konuşabilirsin (Okuduğu okul veya sınıfından memnun olup olmadığı, okulda canını sıkan birşeyin olup olmadığı, hangi dersleri sevip sevmediği, sınavlardan aldığı notları, ilerde seçmek istediği mesleği ve sebebini vs... Hobileri, hayalleri, kişiliği, hayattan beklentileri vs... Birçok konu bulunabilir konuşacak. Zaten sen bir konu açınca kendisi başlayacaktır anlatmaya ve devamı gelecektir. Konuştukça laf lafı açacaktır hoop kendinizi başka alemlerde bulursunuz bir anda :))

Onur'um sen on numara delikanlisin..

Sen, sen ol yeter baska birseye ihtiyacin yok :) sadece havalar sicak rahat giyin,ne biliyim paran yoksa kredi karti al borc al,seni kasicak gericek seylerden uzak dur,gerginlik karsi taraftan hemen hissedilen birsey,oda gerilir buda hoş degil olmaz,gerisi sende..

Sana verebileceğim tavsiye, o an aklından geçenleri söyle ve lafı kvırmamaya gayret et, akıcı bir tonlama ile konuş. Az konuş, öz konuş. Gerektiği yerde dozunu kaçırmadan ince espriler yap ve karşındaki insana sürekli gülümse.

Nasılsan öyle ol derim sana kardeş , kendimden biliyorum komiklik vs aptallık gibi hareketler yaptım kendimi bozdum kız bana döndü dediği tek şey şu '' Bir kız için kendini bozma ben kendin olduğun için geldim yanına başka biri olma'' dedi.

artık nedemek istediğimi sen anla

Doğal ol, kendin ol, hangi yöne hitap edeceğini iyi seç, esprilere dikkat et, sıkılmasına izin verme veya sıkmamaya çalış, eğer bilgin varsa sevdiği şeyler üzerine konuşmaya bak

Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim . Tüm yorumları okudum ve hepsini dikkate alarak ortaya bişeyler yapacağım umarım güzel olur. İlk buluşma için gri pantolon siyah gömlek çok ağır mı olur sizce? Daha spor mu takılmalıyım bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. Tekrar tüm yorum yapanlara teşekkür ederim özellikle [MENTION=1]Deepblue[/MENTION] Ümit abi çok güzel açıklamışsın ve uğraşarak yazmışsın sana ayrı olarak teşekkürler çok doğru bir yazı olmuş :) . Ve [MENTION=101320]Gravity[/MENTION] Ali Abim sanada teşekkürler eyvallah on numara adamsın sende :)

Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim . Tüm yorumları okudum ve hepsini dikkate alarak ortaya bişeyler yapacağım umarım güzel olur. İlk buluşma için gri pantolon siyah gömlek çok ağır mı olur sizce? Daha spor mu takılmalıyım bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. Tekrar tüm yorum yapanlara teşekkür ederim özellikle @Deepblue Ümit abi çok güzel açıklamışsın ve uğraşarak yazmışsın sana ayrı olarak teşekkürler çok doğru bir yazı olmuş :) . Ve @Gravity Ali Abim sanada teşekkürler eyvallah on numara adamsın sende :)

Sıcak havada siyah gömlek? Hiç tavsiye etmem, açık renk birşeyler giy ;)

---------------------------------------:d

Son düzenleme:
Tek bişi söylicem kız arkadaşım vardı şehir dışında tanışıp yaz aşkı istanbula dönünce devam etmişti benim için istanbula geldi falan sonra bitiyor hiç kasma bence yaşın gençse 18 -19 sa zaten bitecektir normal bir insanmış gibi davran ilk buluşmanız olabilir ama sevgilisiniz hemen kızın üstüne atlama görünce hafifçe sarıl sonra kafeye götür takıl öyle standart şeyler ilk olacağından zor olur kasıntı olur sessizlik olur iki tarafta kasılır ayrılırken zor olur son sarılmalar falan belki giderken kulağına gitme diye fısıldarsın :D

Bro naptın sen ya. Ben ilk buluşma heyecanı içindeyim sen ilişkiyi bitirdin aman gözünü seveyim :D

----------

Sıcak havada siyah gömlek? Hiç tavsiye etmem, açık renk birşeyler giy ;)

Peki kız renkli giyinmeyi falan seviyor bana da sormuştu giyer misin diye. Bordo pantolon üstüne bi thisrt giyip gitsem çok abes kaçar mı yoksa hoşuna mı gider acabaacaba abi

---------------------------------------:d

Son düzenleme:
Bro naptın sen ya. Ben ilk buluşma heyecanı içindeyim sen ilişkiyi bitirdin aman gözünü seveyim :D

----------

Peki kız renkli giyinmeyi falan seviyor bana da sormuştu giyer misin diye. Bordo pantolon üstüne bi thisrt giyip gitsem çok abes kaçar mı yoksa hoşuna mı gider acabaacaba abi

Neden kaçsın, yaz gününde son derece normal ve hoş durur. Bu arada gömlek giyme demek istemedim, sadece siyah ve koyu renk olmasın dedim. Beyaz, pembe falan gömleğin varsa onlardan da tercih edebilirsin. Gömlek veya tişört farketmez ne giydiğin sadece açık renk olsun bir de ütülü düzgün & temiz olsun yeter, gerisi önemli değil.

Sen zaten kızla başka bir şehirde buluşmaya kadar ilerlettiysen ozaman kadar nasıl konustuysan dışına çıkma :) Buradan alacağın tavsiyeler ekstra yapabileceğin jestler olsun(gül gibi)

Kusura bakma biraz pesimist konuştum ama malesef sonu öyle kardeşim bir gün bir sorun olur yanımda değilsin der çekip gider.Zor iştir hele genç yaşta ise iki kişininde aklı bir karış havadadır sonu belli olmaz genel olarak biten bir sondur sonra haber bile alamazsın malum birde şehir dışında olması sebebiyle göremezsin de için içini yer falan biz beceremedik belki sen becerebilirsin karşılıklı anlaşmayla ilgili bişi bu :D

Şehirler o kadar uzak değil ya 1-2 saat mesafe var :) Öyle olacağını düşünmüyorum ciddiyim ben yani genç olsam da ilerisini düşünerek hareket ediyorum her zaman. İnşallah dediğin gibi olmaz :)

Neden kaçsın, yaz gününde son derece normal ve hoş durur. Bu arada gömlek giyme demek istemedim, sadece siyah ve koyu renk olmasın dedim. Beyaz, pembe falan gömleğin varsa onlardan da tercih edebilirsin. Gömlek veya tişört farketmez ne giydiğin sadece açık renk olsun bir de ütülü düzgün & temiz olsun yeter, gerisi önemli değil.

Abi bordoyu en sevdiği renk sayılır. Banada renkli giyer misin diye sormuştu şimdi aklımda olduğunu ve en sevdiği renk olduğu için bordo giymeyi düşünüyorum. Üstüne de önceden aldığım bi t-shirt vardı aslanlı. İkimiz de galatasaraylıyız ve onun soyadı arslan . Burdanda bi ince gönderme yaparım diye düşündüm :)
Sen zaten kızla başka bir şehirde buluşmaya kadar ilerlettiysen ozaman kadar nasıl konustuysan dışına çıkma :) Buradan alacağın tavsiyeler ekstra yapabileceğin jestler olsun(gül gibi)

Başka şehirde derken yukardada belirttiğim gibi 1-2 saat mesafe var uzak bi yer değil yani ama görüşme fırsatımız şuana kadar olmadı çünkü ben uzaktaydım normalde 2 saat mesafedeyiz okullar falan varken :)

Ayrıca o beni çok iyi bende onu çok iyi tanıyorum uzun süredir konuşuyoruz yeni bir şey değil. Dışına çıkma gibi niyetim yok ama ilk buluşma korkusu ve heyecanı var :) Gül işini düşünüyorum başından beri. Tek bi gül alıp gideceğim bi aksilik olmazsa.

Geri