• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

IMEI Numarası Yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Zen0n35
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Saçma sapan telefon bayilerinden telefon almayın. Gidin Turkcell ana bayisinden, Teknosa'dan,Bimeks'den alın.. Sonra bu tarz olaylarla hiç uğraşmazsınız böyle.
Telefonun ithal olmasıyla kaçak olması arasında büyük fark var. İthal demek yurtdışında üretilip Türkiye'ye getirilen telefonlardır. Örneğin Samsung Kore'de Nokia Finlandiya'da üretilmektedir zaten telefonun nerede üretildiği kapağı açtığında bataryada yazar Çin malı yerine bu ülkeleri tercih edin.
Eğer telefon kaçaksa pasaport ile açtırman gerekiyor, ama yakın bir telefoncuya götürürsen IMEI numarasını değiştirirler.
2 senede geçse 10 senede geçse aynı IMEI başka cihazda kullanılırsa hatayı alırsın.
.Benim kaçak dememin sebebi satan kişinin ithal bu deyip garanti belgesi,fatura falan vermemesi sattıktan bir süre sonrada dükkan kapanıyorsa kaçak diye düşünüyor insan.

.Benim kaçak dememin sebebi satan kişinin ithal bu deyip garanti belgesi,fatura falan vermemesi sattıktan bir süre sonrada dükkan kapanıyorsa kaçak diye düşünüyor insan.

Kaçaktır o telefon.
Turkcell ana bayii dururken, bimeks,teknosa gibi mağazalar dururken gidip Armoni İletişim'den telefon almak da nedir

bu telefonun şimdi kapanmasınımı beklicem yoksa başka bi işlemmi yaptırıcam telefoncuya gidip henüz daha gitmedim ancak yarın bi telefoncuya ugrayıp sorucam bu konuyu bazı arkadaşlar telefon kapansın açtırırsın bazı arkadaşlar 35 lira falan demiş tam bilen varmıdır

Yeni olduysa bu durum.Belliki telefonu verdiğin kişi (birisine verdiysen arkadaşına vs) imei alıp başka bir telefona kaydetmiş.Burda yapman gereken 2 şey var.

1-) Telefoncuya götürürsün ve yeni imei kaydeder.En az 25 en fazla 50 TL fiyat biçer.(Tahmini rakamdır.Telefoncudan telefoncuya değişir.)
2-) Eski kullanılmayan bir telefon bulur veya alırsın ucuza (ucuzdan kastım yukarda yazdığım fiyatlarda çok eski bir telefon).IMEI programları ile telefona yeni IMEI kaydedersin.

Her 2 seçenektede işlem aynıdır.Telefoncuyada gitsen 2. seçenekteki gibi yapıcak.

Yeni olduysa bu durum.Belliki telefonu verdiğin kişi (birisine verdiysen arkadaşına vs) imei alıp başka bir telefona kaydetmiş.Burda yapman gereken 2 şey var.

1-) Telefoncuya götürürsün ve yeni imei kaydeder.En az 25 en fazla 50 TL fiyat biçer.(Tahmini rakamdır.Telefoncudan telefoncuya değişir.)
2-) Eski kullanılmayan bir telefon bulur veya alırsın ucuza (ucuzdan kastım yukarda yazdığım fiyatlarda çok eski bir telefon).IMEI programları ile telefona yeni IMEI kaydedersin.

Her 2 seçenektede işlem aynıdır.Telefoncuyada gitsen 2. seçenekteki gibi yapıcak.

yarın ilk işim bunu halletmek olcak zaten saolasın

Senin telefona yaptıkları gibi telefoncuda başka bir telefonun imei numarasını senin telefona kopyalar böylece telefonun kullanıma açılır.ortalama 35 lira falandır fiyatı tabi telefoncuya göre değişir ayrıca bu işlemin garantisi yoktur.İmei attıktan sonra tekrar kapanırsa çoğu telefoncu sorumluluk üstlenmez.
iPhone 5'e 15tl ye attırdık valla :)

kardeş bende replika telefon var aldım imeisi kapandı direk sonra internetten araştırdım elimde 15 liralık eski bi nokia vardı onun imeisini yaptım replika telefona halada kullanıyorum sende araştır internetten telefonun modeline göre nasıl imei atılır sonra illaki vardır evinizde bir tanede olsa eski kullanılmayan bi telefon onun imeisi yapıştır parada çıkmaz cebinden hem tecrübe edinmiş olursun :D

Geri