• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İp Sabitlemek

The Bright

Leader
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
20 Şub 2011
Puanı
465

1- Önce sitemize gidiyoruz.
Tıkla

2- Sağ tarafta Create Account (Yeni Hesap Oluştur) butonuna basalım...

390p4.png

3- Karşımıza Çıkan pencereden Free DNS (Ücretsiz DNS) kutusundaki Sign Up (Kayıt Ol) sekmesine tıklayalım...

390rd.png

4- Buradan gerekli alanları dolduralım..

39151.png

5- Daha sonra e-mail adresimize gelen pencereden üyeliğimizi aktifleştirelim...
6- T
o activate your account please click the following URL: buradaki belirtilen url tıklayarak üyeliğimizi aktifleştirelim..
7-
Sonra da , demin ekranda karşımıza çıkan işletim sistemlerinden birini seçelim (kendimizinkini tabiki) sonra karşımıza çıkan ekrandan download yaparak programı bilgisayarımıza indirelim.

391hx.png

8- Bu program oto ip siz pc açtığınızda ayarlamaktadır.
9- Programın kurulumu basittir kurduktan sonra programı çalıştıralım...
10- Karşımıza çıkan alanlardaki bilgileri doldurup programı aktif edelim...

391nd.png

11- Hiç bir dns host bişe olmadığı için çarpı çıktı yani ipmizi sabitlediğimiz bir dns yok...(Resime bakın.)

di-ZX3J.png

12- Oluşturmak için no-ip.com girelim hesabımızla.
13- Manage yoour acc yazısına tıklıyoruz.

di-4AKEGDXT.png

14- Ekranımıza böyle bir şey çıkacak ve ''Add a Host'' diyoruz

di-8J2A.png

15- Yönlendirceğimiz ip ayarlayalım..
16-
Ben dnsfor.me seçtim (İstediğinizi seçebilirsiniz).

di-AH6ADRM8.png

17- Create host dedik ve oluşturduk...(Üstteki resimde olacak,alt tarafta hepsini almadım.)
18-
Programımızdan Select Hosts a tıklayalım...
19-
Oluştrduğumuz host gözüktü....
20-
Aktifleştirmiş Oldukk..
21-
Artık size yada benim ipmden örnek vereyim.
IP: ******* bu ipden erişim sağlanırken aynı zamanda maxigame.
dnsfor.me adresinden de erişim sağlanacaktır..(Sadece bir örnektir.)

Not: Programı her pc açtığınızda açmayı unutmayınız....

-Rehber tamami ile bana aittir.

Eline sağlık Barış çok işe yarar bir konu

Bunu yapınca gine evdeki 3 pc bağlanınca bana sorun cıkarıcakmı bari? Çünkü static iplerde hep öyle oluyor. Çakışma anlamında

Hayır anlatmak istediğim o değil. IP adresi çakışma sorunu verip duruyodu ben paralı static bedava static yapmıs olsam bile. Eğer bu sadece yalandan static yapıyosa aynı ipyi kullanmaya devam ediyosam süper olur çünkü banada db için lazım. Normalde static yaparsan aynı evden 2 kişi msn veya face etc.etc giremiyor

1- konu için teşekkürler

2- ben bu sabit ip yapanların bir çoğunda şikayetçi durumu sezdim ne gibi olumsuzlukları var ?

Geri