• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Joymax ve Kore Oyun Firmaları Private Serverlara Karşı Harekete Geçti

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Merhaba arkadaşlar,

Bu akşam üzeri MaxiGame facebook sayfamız bloke oldu ve sebebinde ise Joymax firmasının telif haklarının ihlâli yazılıydı. Sayfamızda 10k üzeri organik takipçi vardı.

[UYARI]
SAYFAMIZ KAPATILDIKTAN SONRA BAŞKA BİRİSİ AYNI İSİMDE YENİ SAYFA OLUŞTURMUŞ, NASIL YAPTIĞINI ANLAMADIK VE GEREKLİ İTİRAZ İLE ŞİKAYETLERİMİZİ FACEBOOK'A GÖNDERDİK ANCAK HAFTASONU OLMASI SEBEBİ İLE İŞLEMLER MUHTEMELEN PAZARTESİYE SARKACAKTIR.

LÜTFEN BU KONUYU TAKİP EDİNİZ VE BİZ AKSİNİ SÖYLEYENE KADAR ŞUANDA AÇIK OLAN MAXIGAME SAYFASI ÜZERİNDEN KİMSE İLE GÖRÜŞMEYİNİZ, HERHANGİ BİR BİLGİNİZİ O SAYFADAN KİMSEYE VERMEYİNİZ, SAYFA BİZİM ELİMİZDE DEĞİLDİR, SAYFAYI ALAN KİŞİLERİ TANIMIYORUZ, KÖTÜ NİYETLİ OLABİLİRLER.

[/UYARI]
Bize gelen uyarı / açıklama:

768dbr.png

Araştırınca sadece bizim değil birçok private server ile ilişkisi olan sayfanın kapandığını gördüm. Buna Creddy Online, Jollygame, Joysro ve diğer birçok server sayfaları dahil.

Joymax bu işi kendisi değil de Güney Kore'de DAZIUNDA ismi ile faaliyet gösteren bir danışmanlık firması aracılığı ile işlem yapmakta.

Bu firmayı biraz araştırdığımda çok fazla birşey bulamadım, haklarındaki birçok makale Korece ancak facebook sayfalarının profil resmi çok manidar.

https://www.facebook.com/daziunda
1JnBnY.png

Bu firma sadece Silkroad değil kaynağı Kore olan bütün oyun firmalarına hizmet vermekte ve tüm private serverlara karşı harekete geçmiş durumda.

Daha önce EPvP'de 9 Dragons isimli bir oyunun private server tanıtım konusunda şöyle bir uyarı atmışlar:

https://www.elitepvpers.com/forum/9...on-9d-ultimate-9d-server-47.html#post34272135

Ayrıca EPvP'de bugün başlayan sayfa kapanmaları üzerine şöyle bir konu açılmış:

https://www.elitepvpers.com/forum/s...king-down-private-servers-facebook-pages.html

Sayfa kapatmaları bir başlangıç mı yoksa daha kötü yaptırımlar yolda mı? Bekleyip göreceğiz...

Hiçbir sonuç çıkmaz burdan. joymax çırpınıp duruyor. maxigame niye kapatılmış onu anlamadım.

Joymax'ın savaş açmasına çok sevindim fakat sayfanın kapanmasına da bir o kadar üzüldüm açıkcası. Ayrıca telif atan firma gerçek mi yoksa fake bir hesap mı belli bile değil. Joymax'ın kendi sayfasının telif atması gerekmez miydi?

Joymax'ın savaş açmasına çok sevindim fakat sayfanın kapanmasına da bir o kadar üzüldüm açıkcası. Ayrıca telif atan firma gerçek mi yoksa fake bir hesap mı belli bile değil. Joymax'ın kendi sayfasının telif atması gerekmez miydi?

Fake telifle bu kadar sayfa pat diye kapatılmaz, mutlaka Facebook'a geçerli belgeleri sunmuşlardır. Joymax ve diğer büyük oyun firmaları bu tür işler ile kendileri bizzat uğraşmazlar verirler parasını bu tür kurumlar onların adına uğraşır.

Kurunun yanında yaşta yanacak ama piyasa temizlensin şöyle. :)

Joymax'ın savaş açmasına sevindim. Geç bir adım olsa da, private serverler reklam yapamadıkça çok bir oyuncu kitlesi olmayacak haliyle illa ki silkroad oynamak isteyen oyuncular i-Sro ya da Silkroad-R e dönüş yapacaklardır. O server bu server benim diye çığlık çığlığa karalama yapıp server bırakan minik kardeşlerimiz de Silkroad gibi efsane bir oyundan ellerini çekip, gerçekten oyunu oyun gibi oynayacak abilerine bırakacaklardır. MaxiGame adına üzülmüş olsam da eline 100 200 tl geçip server açıp kendilerini birşey sanan emek hırsızlarının ortadan kalkacağı durumuna da hayli sevindim. :srd

JOYSRO / JOLLYGAME / ELECTUS da gitti arkadaşlar geçmiş olsun çok yakında exploitler başlar diye düşünüyorum​

JOYSRO / JOLLYGAME / ELECTUS da gitti arkadaşlar geçmiş olsun çok yakında exploitler başlar diye düşünüyorum​

Electus yayından kaldırıldı oyun sahibi tarafından, facebook block atmadı.. Sayfalarınızı yayından kaldırın bir süreliğine tabii henüz report edilmediyse. Report edildiyse yine de blocklanacaksınız. Report edilmediyseniz henüz, Settings > Unpublish yapın ve dua edin yani :D

Ruby niye duruyor hala onu anlamadım yanlış anlamayın ama rubynin ayrıcalıklı olduğunu düşünmemek elde değil. Herşeyi geçtim maxigame sayfasına haksızlık olmuş.

Sırası gelmemiştir, kapanan birçok sayfa var ve henüz kapanmayan da birçok sayfa var. İşin kötüsü araya haftasonu girdi yoksa onlar da gitmişti muhtemelen. Pazartesi baya bir sayfa gidecek tahminimce.

Korede 7 yıllık delay varmış arkadaşlar. Onlar hala 2011 yılında yaşıyorlar :D

- - - Güncellendi - - -

Yakında p.serv lere exploit filan da attırır bunlar :D

Katılıyorum. Ülkemizde bayileri olmadığı için mahkeme yoluyla burada dava açılması söz konusu olamaz. (Ama işi ciddiye bindirip, burada küçük bir ofis açıp mahkemeye başvururlarsa sıkıntı. :D) Onun haricinde facebook üzerinden telif atmak ile ve dikkat çeken oyunlara direkt batırmak amacıyla exploit atabilirler.

Gerçi filterlar sayesinde exploitlerde zamanla aşılır diye düşünüyorum ama burada ofis açıp mahkemeye başvururlarsa iş kökünden halledilir.

Korede 7 yıllık delay varmış arkadaşlar. Onlar hala 2011 yılında yaşıyorlar :D

- - - Güncellendi - - -

Katılıyorum. Ülkemizde bayileri olmadığı için mahkeme yoluyla burada dava açılması söz konusu olamaz. (Ama işi ciddiye bindirip, burada küçük bir ofis açıp mahkemeye başvururlarsa sıkıntı. :D) Onun haricinde facebook üzerinden telif atmak ile ve dikkat çeken oyunlara direkt batırmak amacıyla exploit atabilirler.

Gerçi filterlar sayesinde exploitlerde zamanla aşılır diye düşünüyorum ama burada ofis açıp mahkemeye başvururlarsa iş kökünden halledilir.
Kanka faceye bak iş var iş :D

Son düzenleme:
Geri