• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Laptop kullananlar bakabilirmi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xSQL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Benimde bu sorunum var full pil takılı ve şarjda duruyor aynı masaüstü gibi şarjdan çıkartıyorum 1 saat anca dayanıyo pil bitti beni 5 ayda :)

Ben bilgisayarcıma sormuştum bunu bana bataryayla birlikte kullan dedi elektrik kesildiği zaman anakartın yanarsa çok masraf tutar laptopu yenilemende gerekebilir dedi ama batarya takılı iken kullanırsan en fazla bataryanın ömrü azalır bi bataryayıda 50-100 tlye ayarlarsın demişti

Bir batarya en az 150-200 liradan başlıyor.
Eğer laptopıunuz prize takılıysa bataryayı çıkarıp kullanın, dışarıda priz olmayan yerlerde kullanacakanız bataryayı takarsınız.

Ben kendi kullandığım yöntemi söyleyeyim . Bilgisayar yeniyse eğer şuan çoğu laptoplarda zaten pil düzeyi koruması var %99 dan sonra felan bataryayı doldurmuyor . Bataryanın ömrünü kısaltan şey şarj edilip boşaltılmasıdır . Ne kadar çok şarjı sıfırlayıp doldurursan bataryanın ömrünü kısaltır . Bataryanın hep takılı kalıp fişe takılı kullanılmasının bataryaya bir zararı yoktur . 1-2 Ayda bir batarya kalibrasyonu yapmanı öneririm tabi . Genelde driver cdsinin içinde olur yada internetten uygun bir program bulabilirsin .

Hocam laptop'un prize takılı ise bataryayı çıkarıp kullanman daha iyi olur.

Geri