• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Laptoplarım arasındaki fark

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Callous
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Nasıl bilgisayarcısın sen ?

öğrencisiyim daha tam olamadık :D bu şeyleri bile yeni yeni öğrendim nedir ne işe yarar tam anlamaıyla biliyorum ama gel geri dön nerden desteklediğini nerden bakabilirim bilmiyorum tutupda okulda bana bunu nasıl öğrenirsin demiyo bu budur bu bu işe yarar diyo bitti i7 işlemci 2. nesilde sıkıntı var 3. nesilde düzelttiler gibi demiyolar. Foruma soruyoruzki daha çok bilgimiz olsun iyice öğrenelim kavrayalım işi diye uğraşıyorum okulda daha bana bir adet laptop'un içini bile göstermediler ne arıza yapıyoruz nede başka bişi anca yazı yazmak.

Ona bilgisayarcıyım denmez.
Everest Ultimate Edition indir oradan donanım parçalarının bütün özelliklerine ulaşabilirsin.

Ona bilgisayarcıyım denmez.
Everest Ultimate Edition indir oradan donanım parçalarının bütün özelliklerine ulaşabilirsin.

Bilgisayar öğrencisiyim o zaman :)

----------

Dediğin programda ram'leri gördüm casper de detaylı bir şekilde gördüm ama HP de görmedim bi ram'in kodumu ne varmış onu arattırdım 1600mhz çıktı oda belki şey yapabilirim 2 side ddr3 ve sodimm bundaki 2 rami alıp ona takabilirim ondakinide buna takabilirim. o HP 8 gb olur ve slotları dolmuş olacak ama olsun para gitmesin en azından casperdekiler 1337 mhz iymiş.

HP ye geçtim format attım atmaz olaydım herşeyiyle tek tek uğraşıyorum ve bir türlü halledemedimde ekran kartı ve pci aygıtı kaldı bir tek bulamadım halledemedim bir türlü

6610 casper için üretilmiş değil giriş seviyesinin en kötü mobile ( taşınabilir ) grafik birimidir.İsterse 50gb bellek boyutu olsun bunu kullanamayan GPU(Grafik işlemcisi.) olduktan sonra hiçbir işe yaramıyor.

6610 HD5450 mobile versiyonu olarak düşünebilirsiniz.

7600M daha yeni ve güncel bir bilgisayar.Orta ayarlarda her oyunun üstesinden gelebilecek güçte.

Valla reis gittim Casper 'deki ramleri söktüm zaten alt alta takılmış bir haldeydi gittim hp dekinide çıkardım kingston muş markası zaten onu caspere taktım hp yede 8 gb i taktım ama kasasını açamıyorum hp nin Fan'ı temizleyemiyorum bir türlü şuan
işlemci 7.1
ram 7.5
grafik ve oyun grafiği 6.7
sabit disk veri aktarım hızı 5.9

oldu gayet güzel bi fan sıkıntım var şuan onuda halledicem bi şekilde lolde fps de 120 100 en düşük 70 80 alıyorum artık oyuna ilk ben giriyorum hep :D

Haddim olmayarak sormak istiyorum kıyasladığınız Notebook ların biri Casper diğeri HP. Bunlardan performans almayı mı bekliyorsunuz??
HP dediğniz notebook u bizim okulda baskı devre yapan arkadaşlar ütü niyetine kullancaklardı.
Casper'ın da ondan pek kalır yanı olmayacaktır..
Diğer türlü de fark eden bi şey kalmıyor yazı tura atın hangisi çıkarsa alın...

Haddim olmayarak sormak istiyorum kıyasladığınız Notebook ların biri Casper diğeri HP. Bunlardan performans almayı mı bekliyorsunuz??
HP dediğniz notebook u bizim okulda baskı devre yapan arkadaşlar ütü niyetine kullancaklardı.
Casper'ın da ondan pek kalır yanı olmayacaktır..
Diğer türlü de fark eden bi şey kalmıyor yazı tura atın hangisi çıkarsa alın...

Arkadaş laptop almıyor ki laptoplar arasındaki farkı soruyor.
Hp ve casper zaten en dandik bilgisayarlar gaming laptop da değiller

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Gaming değil zaten hiç biri HP öyle hafife alınacak bir marka değil ama casper dersen en berbatı o ama HP öyle değil en azından casper'la kıyasla kat kat üstün bence. ama şu fan'lara biraz daha önem vermeleri gerekiyor.
Şuan ki halimle çok mutluyum valla Casper'da 40 50 fps yi zor görüyordu o kadar özelliğe rağmen bunda 80 90 dan aşşa inmiyor tf sıralarında bile benim için yeterli ama şu fan sorununu servise götürmeden kendim yapmam lazımki ayda bir temizleyim oyuna girince kafamın içine ediyor resmen.

İstersem sırf yazı yazmak için yazarım istersem hiç yazmam bu seni alakadar etmez ben burada bir şey soruyorum ve danışıyorum.

Geri