• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

League of Legends Nedir ?

Dotayı daha güzel yapıp milyonlara oynamasını sağlamaktır milyonlarca oyuncusu olan akla ve reflekse hitap eden bir oyundur.Ayrıca dota 1 oynadım dota 2 oynadım ve lol emin ol bin basar :)

Dotayı daha güzel yapıp milyonlara oynamasını sağlamaktır milyonlarca oyuncusu olan akla ve reflekse hitap eden bir oyundur.Ayrıca dota 1 oynadım dota 2 oynadım ve lol emin ol bin basar :)

Dota 1 -2 diye bir kavram yok Dota vardır.Dota moba oyunların babasıdır bu akımı başlatandır.Dota war3 de bir haritadır oyun olarak resmi değil.Ben LOL de oynadım millet ne buluyor diye bi combata giriyorum skilleri boşaltıyorum herkes ölmüş.Dota strateji işi pudge ile hook atarken force staff ile hook yönü değiştirmek gibi zor şeyler var hatta imkansıza yakın.Dota oynarsın birşey diyemem ama oynarsın.Dotada amaç sanatını icra etmek hero yönlendirmek değil.Nasıl tiny,pudge,puck ve meepo gibi herolar var ise.

----------

Evet böyle bir konuyu lol'ün ana bölümüne taşımak saçma oldu benim savunduğum oyun dota.Neyse "Yetkili" bir abi gelsinde konuşayım ben :)

Dotanın çakması olabilir ama lol şuana kadar oynadığım en güzel oyundur ve dotayı çoğu konuda geçtiğini düşünüyorum

Her oyuna çakma diye dışlarsan oynayacak oyun kalmaz çünkü yeni oyunlar başka oyunların üzerinden yapılır ve birçok değişiklik yapılır

Senin tek kasıtın zorluksa riot games oyunu zorlaştırabilir nasıl olsa milyonlarca dolar para kazanıyorlar hatta yeni bir moba oyun da yapabilirler

Hani dota'yı güncel tutup sürekli canlı turnuvalar hazırladılarda biz mi oynamadık ?

----------

Hangi konularda geçiyor mesela ?
Kitle,grafik(bu kişiden kişiye değişir tabi),güncel olması,turnuvalar,oynamanın bir amacı olması,sürekli yeni karakterler,hikayeler ve skinler geliyor oyuncuları oyuna bağlayacak herşey yapılıryor

Dota'da bu yapılıyor mu ? dota 2 demiyorum dota'da ?

Her oyuna çakma diye dışlarsan oynayacak oyun kalmaz çünkü yeni oyunlar başka oyunların üzerinden yapılır ve birçok değişiklik yapılır

Senin tek kasıtın zorluksa riot games oyunu zorlaştırabilir nasıl olsa milyonlarca dolar para kazanıyorlar hatta yeni bir moba oyun da yapabilirler

Hani dota'yı güncel tutup sürekli canlı turnuvalar hazırladılarda biz mi oynamadık ?

----------

Kitle,grafik(bu kişiden kişiye değişir tabi),güncel olması,turnuvalar,oynamanın bir amacı olması,sürekli yeni karakterler,hikayeler ve skinler geliyor oyuncuları oyuna bağlayacak herşey yapılıryor

Dota'da bu yapılıyor mu ? dota 2 demiyorum dota'da ?

Canım benim takip edersen turnuvalar var.WeplaES ve Eurobattlede.Ayrıca evet dotada sürekli haritalar güncelleniyor mesela çok yakın bir zaman içinde 1 hero daha eklendi.135 Heroya yakın bir kapasitesi var.Her heronun farklı bir hikayesi var.Oynamanın amacı karşı takımı yok etmek parçalamak ezmek.İstediği kadar moba oyun yapsın.Bir combat 3 saniye sürmemeli dotadaki combat olayı çok farklı.Lol ile kıyaslama bence dotayı.Söylediğim gibi "Dota" Beceremeyenler lol yönelir.

Hangi konularda geçiyor mesela ?

En başta dota lol gibi büyük bütçeli turnuvalar yapmıyor ve lol geçen sene en çok oynanan ve en çok ödül dağıtan oyundur ticketlara en erken ilgilenen oyun oyun içerisine gelirsek dota biraz daha bireysellik isteyen bir oyun ancak lol tamamen takım oyunudur tek geride kalan yanı oyuncu kalitesidir bence dota ile lolü karşılaştırma yapmak bence yanlış her oyunun kalitesi farklı dota oynayanlar dotayı savunur lol oynayanlarda lolü bu ronaldoyla messinin karşılaştırılması gibi birşey her ikiside çok kaliteli.

kardeşim oynamıcaksan oynama milyonlar oynuyor oyunu git dotanı oyna güzel güzel oyunu çakma diyerek kötülemene gerek yok yorma kendini :(

En başta dota lol gibi büyük bütçeli turnuvalar yapmıyor ve lol geçen sene en çok oynanan ve en çok ödül dağıtan oyundur ticletlara en erken ilgilenen oyun oyun içerisine gelirsek dota biraz daha bireysellik isteyen bir oyum ancak lol tamamen takım oyunudur tek geride kalan yanı oyuncu kalitesidir bemce dota ile lolü karşılaştırma yapmak bence yanlış her oyunun kalitesi farklı dota oynayanlar dotayı savunur lol oynayanlarda lolü bu ronaldoyla messinin karşılaştırılması gibi birşey her ikiside çok kaliteli.

Heh eyvallah ben bu yoruma şapka çıkartırım :up:

Fakat dotayı itin arkasına sokmaya gerek yok.Yani söylemek istediğim şu Lolu savunanların çoğu sanki lol bütün oyunların atası gibi görüyor.Ne bileyim o okçu hero var lolda mesela trax ile skilleri aynıdır farkı yok.Çoğu hero dotadan esinlenmiş.Eğer dota resmi bir oyun olsa eminim ondada böyle turnuvalar olacaktı.Fakat malesef Dota2 gibi berbat bir oyun çıktı harbiden dotanın adını kirlettiler.

Fakat dotayı itin arkasına sokmaya gerek yok.Yani söylemek istediğim şu Lolu savunanların çoğu sanki lol bütün oyunların atası gibi görüyor.Ne bileyim o okçu hero var lolda mesela trax ile skilleri aynıdır farkı yok.Çoğu hero dotadan esinlenmiş.Eğer dota resmi bir oyun olsa eminim ondada böyle turnuvalar olacaktı.Fakat malesef Dota2 gibi berbat bir oyun çıktı harbiden dotanın adını kirlettiler.

Ahaha aynen bende bu yoruma şapka çıkartırım

Ben zaten lol bütün oyunların atasıdır demiyorum tabiki dota mobaların atası fakat yeteri kadar uğraşmıyorlar.Blizzard gitti dota'yı valve'a kaptırdı valve da dandik bir oyun çıkartarak dotayı mahvetti
hatırlarsan eskiden silkroadmax zamanında toplanıp dota oynardık

Birde dota'da oyun sonunda rank gibi birşey varmı ? yani karşı takımı eziyorsun tamam onu anladıkta bunun sonunda kazancımız ne ? cs gibi hiçbirşey mi ? oyun içinde olduğu gibi oyun dışında da build,taktik yapabiliyor musun ?
eğer yapamıyorsan lol'ün dotaya karşı +ları bunlar

birde Blizzard Allstars diye dotanın resmi oyununu çıkarmaya çalışıyor berbat ötesi bir oyun olacak gibi

eğer varsa bir alıntı oyun firmasi dava açsın ozaman size ne oluyorki

öyle bir mantıkmı var ilk moba oyunu çıkaran kazanır gibisinden konuşuyorsun ilk moba yı dota çıkardı diğerleri çalıntı oldu :D
ozaman bende örnek veriyorum ilk mmo oyunu knight çıkardı diğer mmo lar çalıntımı yaptı?
kimsenin dota ya laf attığı yok ama durum belli artık lol devri :)

eğer varsa bir alıntı oyun firmasi dava açsın ozaman size ne oluyorki

öyle bir mantıkmı var ilk moba oyunu çıkaran kazanır gibisinden konuşuyorsun ilk moba yı dota çıkardı diğerleri çalıntı oldu :D
ozaman bende örnek veriyorum ilk mmo oyunu knight çıkardı diğer mmo lar çalıntımı yaptı?
kimsenin dota ya laf attığı yok ama durum belli artık lol devri :)
Karakterlerin çalıntı meselesi yok sadece bütün oyunlarda olduğu gibi burada da karakterler dünya tarihinden,eserlerinden veya batıl inançlarından alınıyor ve üstüne birkaç eklenti yapılıyor
Örn:Medusa; sro diğer oyunlardan çaldı hatta lol sro'da medusayı gördü cassopeia olarak çaldı gibi birşeyler diyebiliriz düz mantık her zaman hayat kurtarmıyor :D

----------

bekleyin maç yapıyorum bitsin gelicem size:D
Birazdan tek tek gelin lan dicek :D bekliyorum

Herşey birbirinin çakmasıdır birisi bir yiyecek çıkartır rakip marka aynısını farklı adla çıkartır telefonlarda da oyunlardada bu böyle ancak ben beceremeyenler lol oynar lafını kesinlikle kabul etmiyorum emin ol lol oynayan herkes dotada oynayabilir
Ben lolden aldığım zevki hiç bir oyundan almadım ne dota ne silkroad dün gece lol dünya Kupası'nın yarı final maçı vardı akşam 10da başladı gece 2:30 da bitti ve sanki galatasaray ın şampiyon lar ligindeki maçını izlermıs gibi başından kalkamadım

Herşey birbirinin çakmasıdır birisi bir yiyecek çıkartır rakip marka aynısını farklı adla çıkartır telefonlarda da oyunlardada bu böyle ancak ben beceremeyenler lol oynar lafını kesinlikle kabul etmiyorum emin ol lol oynayan herkes dotada oynayabilir
Ben lolden aldığım zevki hiç bir oyundan almadım ne dota ne silkroad dün gece lol dünya Kupası'nın yarı final maçı vardı akşam 10da başladı gece 2:30 da bitti ve sanki galatasaray ın şampiyon lar ligindeki maçını izlermıs gibi başından kalkamadım

aynen öyle yayınlar dota dan çok daha fazla izleniyor final maçını düşünemiyorum bile.

Aynen dünya şampiyonaları çok süper oluyor adamlar bir taktikler yapıyor ibret alırken aynı anda çok fena gülüyorum sonra ibret küfürüyle combo yapıyorum

edit: o oyun bu oyunun çakması diye bir yorum yapmak çok aptalca oluyor
Le cola cocacolanın çakması
omegle chatroulet'in çakması
Twitch tv, blog tv'nin çakması gibi dandik dandik tartışmalarda çıkabilir :D
Hatta call of duty bf'ın çakması gibi tartışmalarda çıkmıştır aman siz bu tartışmalarda şehit yada gazi düşmeyin

Son düzenleme:
Geri