• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Lenovo G570 Sorun

CottonCandy

Atlas Evren
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
26 Tem 2009
Puanı
472
Beyler merhaba lenovo G570 laptop var fakat bazı sorunlarım var çözüm bulamadım

1.windows 7 homebasic ultimed 64 bit
2.windows 8 pro 8.1

bu 2 işletim sistemi denedim defalarca format attım fakat bilgisayarda oyuna girdiğim zaman silkroad veya gtaya vice ekran kartı görüntü hatası diyor ekran gidiyor birdaha gelmiyor bazen geliyor bazen gelmiyor arada internette takılırkende oluyor bu soruna kokten çözüm varmı

aygıt yöneticisinden duruma baktın mı? ekran kartının yanında ünlem işareti varmı?

Başlat arama kısmına "dxdiag" yazıp bu bölmenin resmini atar mısın?

RTTbJFs.png

Bu onboard ekran kartı. Dh de bir konuda baktım AMD ekran kartı özelliği var yazıyor fakat sende o kurulu değil.İşletim sistemine göre buradan uygun driverı indir...
Lenovo G570 Driver

Beyler merhaba lenovo G570 laptop var fakat bazı sorunlarım var çözüm bulamadım

1.windows 7 homebasic ultimed 64 bit
2.windows 8 pro 8.1

bu 2 işletim sistemi denedim defalarca format attım fakat bilgisayarda oyuna girdiğim zaman silkroad veya gtaya vice ekran kartı görüntü hatası diyor ekran gidiyor birdaha gelmiyor bazen geliyor bazen gelmiyor arada internette takılırkende oluyor bu soruna kokten çözüm varmı

Driver Booster 2 ile bir tarat bakalım ekran kartı ile ilgili bir nane bulacak mı. hee bu arada harici ekran kartı takılımı AMD veya nvdia ailesinden. eğer ki var ise büyük ihtimal sorun kaynağı iki ekran kartı arasında geçiş yaparken sorun yaşıyor olabilirsin. pc nin model numarasını yazarsan donanın konusunda daha net bilgi olur. // eğer ki onboard ekran kartı ise ısı değerlerini kontrol et. Chipset hatası veya ana kartdan da olabilir. Model numarası veya harici ekran kartı takılı mı ona göre bir şey söylerim :)

EEhOLU5.png

böyle bir hatamı?

aynen hata bu :)

----------

Driver Booster 2 ile bir tarat bakalım ekran kartı ile ilgili bir nane bulacak mı. hee bu arada harici ekran kartı takılımı AMD veya nvdia ailesinden. eğer ki var ise büyük ihtimal sorun kaynağı iki ekran kartı arasında geçiş yaparken sorun yaşıyor olabilirsin. pc nin model numarasını yazarsan donanın konusunda daha net bilgi olur. // eğer ki onboard ekran kartı ise ısı değerlerini kontrol et. Chipset hatası veya ana kartdan da olabilir. Model numarası veya harici ekran kartı takılı mı ona göre bir şey söylerim :)

harici ekran kartı vs yok Lenovo G570 Marka Laptop

----------

Senin ekran kartın zaten onboard

ekran kartı yükü şuan nasıl onboard

yapman gereken ekran kartının driverini güncellemek bu olmuyorsa recovery atman gerek. olmuyorsa teknik servise gönder

Teknik servisi arayıp söylediğimdede bana yukarıdaki yöntemleri söylediler. En son bize gönderin ilk gün ki gibi gönderelim demişlerdi.

Ayrıca dikkat et ekran kartı yanabilir benim bilgisayarımda olduğu gibi yada bana öyle geliyor :D

aynen hata bu :)

----------

harici ekran kartı vs yok Lenovo G570 Marka Laptop

İ5 2. nesil işlemci / 4GB Ram var dimi : ) araştırırsan senin pc de AMD 6370M 1GB harici kart gözüküyor. eğer ki yok ise işlemcinin ve harici ekran kartının [İntel HD 3000//Onboard'ın] ısı değerlerine bak. Driver Booster 2 yi indir tarat bakalım bir şey çıkacak mı. Isı yüzünden yapabilir yada donanımsal hatadan olabilir. gerekli şeylerin güncel olduğunu var sayarsak ISI değerleri de normal ise. Servise veya ana kartın bir elden geçmesi gerek.

Hayır.Zaten intel olan onboard ekran kartı.
2QyvGF9.png

Kırmızı dikdörtgen içine aldığımı kesin indiriyorsun fakat alttaki ne işe yarar bilmiyorum.İndirmeden önce işletim sistemine uygun olanı seçmeyi unutma :drunks

Üstede ki Windows 8 için ekran kartı arasında ki bağlantıyı kesmek için. Yani örnek olarak normal internet de gezerken intel HD3000 i kullanır. Oyunu açınca otomatik olarak intel iptal olur harici AMD kartı açar. Burada önemli olan AMD takılı ise kendi driver'ını kurması gerek.
[MENTION=46955]CottonCandy[/MENTION] PC nin arkasında barkotun oralarda model no şeklinde harf sayı şeklinde numara var onu atarsan daha iyi olur.

Üstede ki Windows 8 için ekran kartı arasında ki bağlantıyı kesmek için. Yani örnek olarak normal internet de gezerken intel HD3000 i kullanır. Oyunu açınca otomatik olarak intel iptal olur harici AMD kartı açar. Burada önemli olan AMD takılı ise kendi driver'ını kurması gerek.
@CottonCandy PC nin arkasında barkotun oralarda model no şeklinde harf sayı şeklinde numara var onu atarsan daha iyi olur.

Eğer boş bir işletim sistemi kurmuşsa driverlar eksik olur.Hatta çoğu yüklü bile olmaz.

Geri