• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Lütfen herkes okusun.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Nursis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Nursis

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2010
Puanı
760
Merhabalar arkadaşlar. Size az önce başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Standart hergün gittiğim gibi bugünde kursa gittim ve eve dönerken otobüse bindim. Arkalara doğru ilerledim ve bir koltuğa oturdum. 2-3 durak sonra 1 kadın ve 3 çocuğu bindiler. Halleri gerçekten kötüydü rahatça belli oluyordu. Onlarda arka taraflara doğru yürüler ve benim oturduğum koltuğun önündeki koltuklara oturdular. Daha sonra o çocuklardan birisi (en fazla 7 yaşında) bana döndü ve 'Abi şu gözlüğü bi kere takabilirmiyim?' dedi. Güneş gözlüğüm boynumdaydı yakamda asılı. Bende gülerek 'Al tak bakalım yakışacakmı' dedim. Çocuk taktı gözlüğü ve annesine dönerek; 'Anne, babamın parası ne zaman olacak? Bende bundan istiyorum' dedi. O an canımdan can koptu o çocuğun bu lafı varya beni resmen benden aldı diyebilirim. Annesi 'Sus olum ver abinin gözlüğünü geri' dedi. Tabi kadıncağız mahcup olmamak için öyle söyledi ama benim içimde fırtınalar koptu desem yeridir. Çocuğa şaka yollu ve annesinin de onurunu inciltmeden gülerek; 'Bak bakıyım bana. Vov çok yakışıklı oldun bu gözlük sende kalsın ama bi şartım var onu bi abinden hatıra olarak sürekli saklıcaksın tamammı?' dedim. Annesi hayır oğlum olurmu öyle şey falan desede ben ısrarla o gözlüğü o çocukta bıraktım. Gözlüğü 1 ay önce 375TL ye almıştım. Elimde 950TL lik telefon, Ayakkabılarım kalite, pantolonum kalite, üzerimdeki t-shirt kalite ama bu çocuğun üzerinde sadece rengi solmuş bir t-shirt, altında yırtık bir şort ve ayağında patlamış ayakkabı vardı. Bunu neden söyledim biliyormusunuz? Babalarına söven, kızan birçok insan var. Belki sizde onlardan birisinizdir. Allaha defalarca şükür ettim babam bana bu zamana kadar yokluk göstermedi diye. Şuan kollarımı açıp 'BÖYLE DÜNYANIN ADALETİNİ ' diye bağırasım var. Halimize binlerce kez şükür çok şükür...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Kardeşim senin gibilerden bu dünyada çok olsa daha doğrusu bizim Türkiye'miz de olsa sırtımız yere gelmez.Ki şimdide getiremiyorlar ama böyle iyi olsak hepimiz bırak bizim sırtımızı yere getirmeyi korkarlar kaçarlar...

Senin Suçun değil devlet gerekeni yapsa bunlar oluşmazdı zengin daha zengin fakir daha fakir olmazdı...

Seni gönülden tebrik ediyorum kardeşim, bu dünyanın senin gibilere iyi insanlara ihtiyacı var.

Cok tesekkurler arkadaslar. Hala bunun etkisindeyim ve omrum boyunca unutacagimi zannetmiyorum. Gozumunden onunden gitmiyor o cocugun o lafi soyleyisi :(

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sokaklarda 1000 lerce çocuk var fakat tanık olmayınca pek etki etmiyormuş demekki...
Bu hareketinden dolayı seni kutluyorum kardeşim,örnek davranış sergilemişsin...

Türkiyenin her kesiminde böyle çocuklar mevcut ve inan bende senin kadar şükür ediyorum bir bakıyorsun bir yerde lüks lokantada birileri yemek yerken diğeri sadece dısarıdan onu izliyo diğer bir yerde ayakkabı dükkanın karşısında kendine yakıştırdıgı ayakkabıyı sadece camdan izlerken diğeri onu içerden alıp öyle cıkıyor ve buna benzer bircok örnek var ŞÜKÜR ALLAHIMA ailem bana bu zamana kadar hiçbir zorluk yasatmadı ve zor durumda bırakmadı ALLAH her zor durumda kalan kardeslerimize yardımı nasip eylesin

Helal olsun gerçekten çok iyi güzel bir davranışta bulunmuşsun.Yazıyı okurken bende sevindim neredeyse çocuğun sevincine.Durumu çok kötü aileler var yazık gerçekten çok yazık.

Sen bunu yazınca benimde başımdan geçen bir olayı yazayım ;
-Birgün teyzemlerde balkonda oturuyordum camdan dışarıyı izliyordum karşıda avm vardı altında evlenme dairesi belediye ile ilgili bişey vardı biraz sonra sokağın aşağınsından bir adam geliyordu ama gelin görünki adamın 2 ayağı birden yoktu ama geliyordu nasıl geliyordu sizce .. elleriyle geliyordu bir tekerlekli sandalye bile vermemişler ( şimdi içimizden isteseydi diyen olucaktır istemeden verilmesi lazım ) ağlamam geldi o anda acımadım ama çok üzüldüm sonrada dediğin gibi adaletini . içimden dedim ulan şeytan diyo adama da söyle git hastahaneye bağıra çağıra al sandalyeyi ama nerdee ne adamda o gurur vardı nede bende adam'a onu söyleyecek yüz

Okumadan önce bu yazıyı neden bu kadar çok kişi beğenmiş diye düşünüyordum, okuduktan sonra beğenenlerin az bile olduğunu fark ettim. Rabbim bizlere yardım etsin, bize nankör olmayı nasip etmesin(Amin).

Helal olsun .

Başkası olsa yüzünü başka yöne çevirir ve hayatını yaşamaya devam ederdi.

Yorumlarınız ve düşünceleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar. Allah kimseye dert,keder,sıkıntı vermesin inşallah...

Geri