• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

MaxiGame vBulletin 5x Sürümüne Yükseltilsin mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MaxiGame vBulletin 5x Sürümüne Yükseltilsin mi?

• Evet, yükseltilsin yenilik iyidir.

Kullanılan: 66 69.5%
  • Hayır yükseltilmesin ne varsa eskilerde var.

Kullanılan: 25 26.3%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 4 4.2%

• Kullanılan toplam oy
    95

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Merhaba arkadaşlar,

Forumumuzda yıllar içerisinde vBulletin 3x ve sonrasında güncelleyerek halen kullandığımız 4x sürümüne geçiş yapıldı. vBulletin 5 sürümü uzun bir süre önce yayınlandı ancak eklenti desteğinin az olması sebebi ile sürüme yükseltmemiştim. Şuan vBulletin 5 sürümü gelişti ve kullanılabilir hale geldi diye düşünüyorum ancak buna geçişi yapıp yapmamakta kararsızım.

Bu geçişi yaptığımızda forumumuzda görünüm başta olmak üzere birçok şey değişecektir. Tekrar bir tema bulup kendimize zaman içerisinde düzenleriz ancak şuanki görünüme kavuşmamız pek mümkün olmayacaktır. vBulletin 5 in avantajları daha hızlı, daha fazla özelliği olması ve mobil cihazlar ile tam uyumlu olması.

Bu büyük değişikliğe karar vermeden siz değerli aile fertlerinin de görüşlerini almak istiyorum çünkü sizin görüşleriniz bu kararı almamda belirleyi olacaktır.

vBulletin 5x sürümünün genel görünümü şu şekilde : http://www.vbulletin.com/forum/

Tabi bu varsayılan default hâli biz bunun üzerinde düzenlemeler yapacağız kendimize göre.

Bu da şuan kullandığımız 4x sürümünün varsayılan hâli: http://www.bluepearl-skins.com/vBulletin4/?styleid=151

Gördüğünüz gibi düzenlendikten sonra ne hâle geldi :)

Şimdiden teşekkürler.

Evet olarak oy kullandım daha sonra örnek temaya baktım ve onay verdiğime pişman oldum site SMF olsa daha iyi olur x5 sürümü bildiğin SMF kopyası olmuş hiç hoş görünmüyor ne kadar düzenlenirse düzenlensin hiç hoş görünmeyecektir. Bu şekilde devam edilmeli

SMF ücretsiz bir forum sistemi ve vBulletin kadar gelişmiş değil. SMF veya başka bir forum sistemi seçeneklerimiz arasında yer almıyor. Lütfen sadece vBulletin 5x. sürümüne geçiş konusunda görüş belirtiniz.

Şuanki sürüm yanlış bilmiyorsam 4.x lerde abi. 5.x sürümüne baktığımda pek bir yenilik yok görüntü açısından da şuanki durumdan daha kötü bence ve insanın gözünde olan bi alışkanlık da var. Genel olarak da bakacak olursak 3.x sürümler bile hala kullanılıyor. Bence bu halde kalması iyi olur şuan için.

vBullettin 5.x e geçilmesi tarafındayım çünkü eski sürümde güvenlik açıkları var bildiğim kadarıyla ve her forum gibi bizimde bir yeniliğe ihtiyacımız var bir aksiyona, yeni bir görünüşe, Yeni bir MaxiGame' e evet diyorum.

Seçim Konuşması Gibi oldu ama neyse :D

Bu şekilde devam edilmeli gerektiğini belirttim hocam yani x5 sürümü olacaksa olmasın SMF olsun daha iyi dedim site SMF olsun demedim başta belirttiğim gibi bu şekilde devam edilmeli x5 sürümü bir e bir bildiğiniz SMF gibi duruyor hiç göze hoş gelmiyor

Şuanki sürüm yanlış bilmiyorsam 4.x lerde abi. 5.x sürümüne baktığımda pek bir yenilik yok görüntü açısından da şuanki durumdan daha kötü bence ve insanın gözünde olan bi alışkanlık da var. Genel olarak da bakacak olursak 3.x sürümler bile hala kullanılıyor. Bence bu halde kalması iyi olur şuan için.

Benim geçmek istememin en büyük sebebi 5x sürümünün full mobil uyumlu olması. Malum mobil yaygınlaşıyor ve pc lere ilgi azalıyor. Forumumuza tapatalk ile girilebiliyor ama 5x sürümünde tapatalka da gerek yok kendiliğinden mobil desteği var.

Benim geçmek istememin en büyük sebebi 5x sürümünün full mobil uyumlu olması. Malum mobil yaygınlaşıyor ve pc lere ilgi azalıyor. Forumumuza tapatalk ile girilebiliyor ama 5x sürümünde tapatalka da gerek yok kendiliğinden mobil desteği var.

Orasını düşününce mantıklı abi ama ben mobilden girince de tapatalk olmadan giriyorum yine bu şekilde sorun yaşamıyorum. Bir de tapatalk ile girilince zaten sorun olmuyor. Bu sürüme mobil hal getirilebilir belki? Getirilmiyorsa da bence şuan geçmek için erken zaten mobil açıdan çok giren ve şikayet edeni görmedim forumumuzda.

Orasını düşününce mantıklı abi ama ben mobilden girince de tapatalk olmadan giriyorum yine bu şekilde sorun yaşamıyorum. Bir de tapatalk ile girilince zaten sorun olmuyor. Bu sürüme mobil hal getirilebilir belki? Getirilmiyorsa da bence şuan geçmek için erken zaten mobil açıdan çok giren ve şikayet edeni görmedim forumumuzda.

Bu sürümün mobil teması var en alttan seçilebiliyor ama çok kullanışlı değil. Daha kullanışlı hale getirmekte pek mümkün değil.

Sanki şey gibi, 4x > 480p & 5x > 720p gibi. Daha net ve göze hoş geliyor. Bence yeni sürümüne geçilebilir, yenilik iyidir ve fazla hata ile karşılaşıcağımızı düşünmüyorum :) Ayrıca mobil için ise bence artık tema üretmeye fazla gerek yok, herkesin akıllı cep telefonu artık orjinal Masaüstü Siteyi Göster diyince çok rahat bir şekilde telefonu yan çevirerek görebiliyor ve kullanabiliyor.

Pek bi fark yok gibi gözüküyor ama yenilik iyidir

Sanki şey gibi, 4x > 480p & 5x > 720p gibi. Daha net ve göze hoş geliyor. Bence yeni sürümüne geçilebilir, yenilik iyidir ve fazla hata ile karşılaşıcağımızı düşünmüyorum :) Ayrıca mobil için ise bence artık tema üretmeye fazla gerek yok, herkesin akıllı cep telefonu artık orjinal Masaüstü Siteyi Göster diyince çok rahat bir şekilde telefonu yan çevirerek görebiliyor ve kullanabiliyor.

Mobil kısmında Hakana katılıyorum ama üst sürüm için beklemek uygun olur bence.

Evet olarak oy kullandım daha sonra örnek temaya baktım ve onay verdiğime pişman oldum site SMF olsa daha iyi olur x5 sürümü bildiğin SMF kopyası olmuş hiç hoş görünmüyor ne kadar düzenlenirse düzenlensin hiç hoş görünmeyecektir. Bu şekilde devam edilmeli
Smf ücretsiz forum bukadar gelişmiş tema seçenekleri yok Vbulletin gibi datebaseye yüklenmesede +500 kişi sitede olsun phpmyadminde sanki datebase import ediyormuşsun gibi forum kendinden geçiyor. Vbulletin herzaman iyidir forum çevirilcek olsa xenforo derdim ama vbulletin x5 de modlarda sorunlar var bence şuan benim görüşüm gerek yok..

Bencede yükseltilsin yenilik her zaman iyidir ayrıca dediğiniz gibi ben mobilden takip etmeye çalışıyorum bu bir avantaj sağlayacaktır.

Güvenlik ve Görünüş açısından çok iyi şahsen geçilmeli.

Yıllar yıllar önce idoforum vardi onu hatirlatti bana tema :)

Gelelim asıl konumuza biz burda ne kadar güzel aile olsakta burais bir ticaret kapisi ve ticarette güzel hizmet veren kazanir örneğin(sahibinden)bizim temamizda şuan gayet sade,şık en önemlisi kullanilabilir.

Her yeni olan güzel olucak diye birsey yok,facebook un yenileme uğruna kaybettiklerini konusmaya gerek yok.

Yenilikler bana göre her zaman daha iyidir. Eskiye takılı kalmanın bir mantığı yok. Günler geçiyor, eskiler eskimeye devam ediyor. Yeniliklere merhaba demek lazım diye düşünüyorum. :)

Geri