• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

MaxiGame vBulletin 5x Sürümüne Yükseltilsin mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MaxiGame vBulletin 5x Sürümüne Yükseltilsin mi?

• Evet, yükseltilsin yenilik iyidir.

Kullanılan: 66 69.5%
  • Hayır yükseltilmesin ne varsa eskilerde var.

Kullanılan: 25 26.3%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 4 4.2%

• Kullanılan toplam oy
    95
Benim geçmek istememin en büyük sebebi 5x sürümünün full mobil uyumlu olması. Malum mobil yaygınlaşıyor ve pc lere ilgi azalıyor. Forumumuza tapatalk ile girilebiliyor ama 5x sürümünde tapatalka da gerek yok kendiliğinden mobil desteği var.
Her forumun kendi mobil sitesine girmektense hepsinin tapatalkta olmasını tercih ederim. Tek bir app sayesinde rahatlıkla giriyorum ayrıca arayüzü gayet güzel ve browserın sunamayacağı bildirim sistemi de var.

Forum gayet hızlı ve güzel gözüküyor bence. Benim görüşüm boşa uğraş 5e geçiş, böyle iyi :)

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim geçmek istememin en büyük sebebi 5x sürümünün full mobil uyumlu olması. Malum mobil yaygınlaşıyor ve pc lere ilgi azalıyor. Forumumuza tapatalk ile girilebiliyor ama 5x sürümünde tapatalka da gerek yok kendiliğinden mobil desteği var.

Bu yorumu gördükten sonra hiç tereddüt etmeden evet dedim. Pişman değilim.. :D

Olaya bakma x5 olacağına SMF olsun daha iyi diyorum x5 kötü diyorum berbat diyorum x5`i SMF ile kıyaslıyorum bana gelen yorumlar SMF olmaz SMF böyle SMF şöyle siteyi kaldırmaz şaka mı bu ? insanlarımız okuduklarını dahi çözümleyemiyor ironiyi dahi anlayamıyor bu kadar üşengeç mi olduk şaşırmadan edemiyorum.

Olaya bakma x5 olacağına SMF olsun daha iyi diyorum x5 kötü diyorum berbat diyorum x5`i SMF ile kıyaslıyorum bana gelen yorumlar SMF olmaz SMF böyle SMF şöyle siteyi kaldırmaz şaka mı bu ? insanlarımız okuduklarını dahi çözümleyemiyor ironiyi dahi anlayamıyor bu kadar üşengeç mi olduk şaşırmadan edemiyorum.

Herkese kızıyorsun çatıyorsun ama SMF, vBulletin 5x in yanından dahi geçemez. Lütfen herkese bu denli çattığın konu hakkında en azından biraz araştırma yapıp fikir sahibi ol.

10 yıldan fazladır bu işi yapıyorum SMF de kullandık, Mybb de kullandık, phpbb de kullandık. Kullanmadığımız forum sistemi kalmadı. Eğer vBulletin 5x sürümü SMF ile kıyaslanabilecek düzeyde olsaydı geçiş yapalım mı diye konu açıp kimseye sormazdım zaten. O nedenle ironi yaptım şunu yaptım demek yerine biraz mantıklı benzetmeler ve konuşmalar yap.

vBulletin'e benim görüşüme göre tek rakip olabilecek sistem Xenforo'dur ki yaptığım araştırmalar sonucunda onun da çok fazla şişirilip abartıldığını bütün eklentilerinin ücretli olduğunu gördükten sonra soğudum.

Sadece temaya bakıp sistem değerlendiriyorsunuz bu hataya düşülmemesi için bu forumun da temasının düzenlenmemiş halinin linkini koydum ama nafile yine sadece default varsayılan temaya bakıp SMF den bile kötü diyebilecek kadar tezat yorumlar yapıp sonra ironi yaptık diyip insanları azarlıyorsunuz.

Hangi sistemi kurarsanız kurun kendi varsayılan teması basit ve göze hoş gelmez. Bunlar zaman içerisinde düzenlenir ve istenilen seviyeye getirilir. Maxigame teması da yıllardır düzenlenip geliştiriliyor yoksa yukarda linkini verdiğim forum gibi görünecekti burası da.

İstemiyorum ben buna alıştım ilerde bu şekilde anlatacam yenilikleri sevmem bence şuan gayet başarılı :)

vbulletinin geleceğini görmüyorum. yenilikçi olarak xenforo düşünülebilir bence.

Abi eskiden beni hatırlar mısın bilmiyorum ama uzun zamandır forum blog işleri içindeyim bu işlerle uğraşıyorum. Tavsiyem forumu direk xenforo sistemine taşı. vBulletin'den kat kat hafif ve gelişmiş bir sistem. Piyasada ki bir çok büyük genel ve oyun forumları da bu durumun farkında varıp geçtiler xenforoya. Benim tavsiyem sürüm yükseltip vBulletine yatırım yapmaktansa direk xenforo kullanmak. R10 üzerinde bu işi profesyonel yapan birisi vardı büyük forumların geçişini de kendisi yapmıştı. Link olaylarını felan da ayarlıyor bilgilendiriyor seni. Eklenti konusuna gelince yukarıda ki yorumunda gördüm sistem şişirilme olayı felan hep palavra hatta bizim bir abi daha vardı vBulletinin Türkiye destek sitesi sahibiydi, adam sonradan xenforoyu araştırınca kapattı gitti dükkanı şimdi xenforoya destek hizmeti sağlıyor. Eklentiler sistemi şişirmiyor bizzat bir çok eklenti kullanmıştım bu konuya istinaden kontrol amaçlı eklentilerin ücretliliği de şöyle adam farklı eklenti yapıyor parayı hak edicek bişi mesela öyle bir durumda ücretli satıyor ama eklentilerin çoğunluğu ücretsiz en azından maxigame'i xenforo yaptığında kullanıcağın eklentilerin çoğu ücretsiz olur diye düşünüyorum. Tabi xenforo uzmanı kişilerle görüşürsen daha iyi bilgilendirirler istediğin eklentilere göre. Bir düşün derim abi. Kolay gelsin hayırlı günler :)

Arkadaşlar rica ediyorum Xenforo demeyin artık bana. Xenforo gibi bir düşüncem olsa bunu ilk mesajımda belirtirdim. Yıllardır forum işi yapıyorum, Xenforo nedir ne değildir iyi yönleri kötü yönleri nedir emin olun hepsini detaylıca araştırdım ve biliyorum ve aldığım kadar Xenforo'ya geçmemek.

Yani anlamıyorum birşey sorunca neden ısrarla konudan alakasız cevaplar veriliyor. Herkes kahin kesiliyor, vbulletinin geleceği yokmuş falan. Olmasın çokta önemli değil. vb 3x sürümü bile 10 yıldan fazladır kullanılıyor, geleceği yıllar öncesinde sonlandırıldı ama işlevsel ve kullanışlı ki kullanan var. Ben ilerisini falan düşünmüyorum. İlerde olacaklar için ilerde karar veririz zaten. Ve ister vb4 olsun ister vb5 olsun 10 yıldan fazla da rahatlıkla kullanılabilir hiç bir güncelleme almasa dahi. 10 yıl sonra kim öle kim kala.

Ben yeni bir forum sistemi aramıyorum sadece, bulunduğumuz sürümü bir üst sürüme güncelleyelim mi yoksa bu mu kalsın diye soruyorum.

Bikaç önemli eklenti var, onları ücreti ile vB5x sürümüne uyarlatıyorum, o işlemler bitince yavaştan başlayacağım sanırım ama baya bir iş çıkacak başıma, bazen üşenmiyor da değilim :)

Pekala, kolay gelsin o zaman abi :) Kolay değil ki normal üşengeçlik gelmesi. :D
Lütfen kayıp yaşamadan geçiş yapalım abi yedekleri alırsan çok sevinirim :)

herkes demiş geçek şuanda vb5 eklentileri pek fazla yok bu sürüm şuanda daha iyi abi biraz daha bekle stabil olsun vb5

Geri