• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Minecraft İlk Gece ve Sonrası (Kendi Yapımım)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Forzare
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Forzare

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Şub 2012
Puanı
17
Evet arkadaşlar uzun bir yazı yazmaya karar verdim acaba nasıl olcak.

Oyun Açıldığında
Öncelikle klasik olarak ağaç topluyoruz (tavisyem 16'dır Ahşap'a çevirdiğimizde 64 tane olur ve şimdilik yeterlidir).Ondan sonra kendimize 30 ve üstü (kaç tane olacağını kendiniz belirleyin) taş topluyoruz .Daha sonra taş kazma yapıp kömür avına çıkıyoruz.5-10 tane yeter.Eğer kömür bulamazsak biraz sonra anlatacağım.Ardından Taşdan kürek yapıp toprak kasalım 64 tane yeter sanırım.Ben evimi dağ içine yapmam.Bundan dolayı bir düzlük buluyoruz ve evimizi yapıyoruz.Rahat olması için 4 blok yükseklikte olması yeterlidir. Yaptıkdan sonra şimdi önemli kısımlar.Kendimize bir crafting table yapıyoruz.Ardından ortası boş olacak şekilde heryeri aşhap yapıp sandık yapıyoruz.Ardından bunu aynı şekilde ortası boş olcak şekilde taş ile yapıyoruz.Fırınımız oldu şimdi burası önemli kömür bulamayanlar için burayı okusun.Fırını sağ tıklayıp açtığımızda yakma bölümüne ahşap üstünede işlenmemiş ağaç koyuyoruz ve odun kömürümüz oluyor.Ardından ahşabı çubuğa dönüştürerek alt tarafa çubuk üst tarafa kömür koyarak meşaleler elde edebilirsiniz.Artık hava kararmıştır karamadıysa dışardan önemli gördüğünüz şeyleri toplıyabilirsiniz.Gece olduğunda dışarı çıkmayın çünkü fazla eşyamız olmadığı için canavarlar tarafından ölebilirsiniz.Canavarların bilgilerini veriyim.
Creeper: Bu oyunun klasik canavarlarındandır. Yanınıza geldiğinde patlar ve canınız gider.
Skeleton: Bu size ok atar.
Spider: Örümcek duvarlara tırmanabiliyor pusuya düşürebilir hatta.
Cave Spider: Bu örümceğin farkı sizi zehirler ama yer altında bulunurlar.
Zombie: Sizin gibidir eliyle vurur ama önüne bir item attığınızda zırh veya silah atarsanız onu giyer ve daha güçlenir.
Zombie Pigman: Bu zombidir ama elinde altın kılıç vardır ve seri vurur. Nether(cehennem) de bulunur.
Ghast: Dev bir canavar alev topu fırlatır Nether (cehennem) de bulunur.
Slime: Tam olarak nerde bulunduğunu bilmiyorum ama yapışkan piston için lazım olduğunu biliyorum.
l36f9.png

İlk Gece...
Gece olunca kendimize maden tüneli açmaya hazırız.Sakın direk alta kazmayın bir çukura zindana veya lava düşebilirsiniz.Merdiven gibi aşağıya inin kömür çıkarsa toplayın bir taş üstünde sarı gibi lekeler varsa tebrikler demir cehveri buldunuz.Bunu fırında ısıtıp külçe elde edip daha gelişmiş aletler yapabiliriz.Böylece maden kanalınıza devam edin.Tavsiyem canınız sıkılıncaya kadar veya demir bulana kadar madenden çıkmayın.
Demir Cehveri
Iron_%28Ore%29.png

İkinci Gün
Evet şimdi ikinci gün rahat geçer.Barınağınızı genişletebilir ağaç toplayabilirsiniz.Böylece daha net oyuna alışabilirsiniz.Ayrıca gezip dolaşıp bölgenizi tanıyın kaybolmadan tabi.Kendinize bir mağara bulun orada keşifler yapın.Maden bulduysanız fırınınıza koyup ısıtın kendinize eşyalar yapın geçinin.Eğer kendinize başka güzel bir bölge bulduysanız bütün eşyalarınızı alıp oraya taşınabilirsiniz.Senin dünyan.Eğer kendine eşyalar yaparsan yanına sadece kılıç alıp (ölünce bütün itemlerin gitmesin) canavarlarla savaşa girebilirsiniz tek lazım olan şey kılıç ve kendine güvenmen :) .

İlk Ev
Artık ilk evimizi yapmaya hazırız.Klasik evler küçük ve tercih edilmezler.Ev hayal gücünüze kalmış isterseniz.Ahşaplarla villaya benzetebilir veya kale yapabilirsiniz(ama kale marifetlidir).Güzel yer bulduktan sonra size kolay gelsin.İsterseniz barınağınızdaki toprakları yıkıp eşyalar ve maden tüneliniz öylece durup evinizi oraya yapabilirsiniz.Etrafı ışıklandırın ki canavarlar gelmesin.Çok değişik yapılar var evinizi yaptıkdan sonra madene inip elmas aramanızı tavsiye ederim ki daha gelişmiş aletler yap.
Diamond_%28Ore%29.png

Tarım
Eğer bölgenizi gezdiyseniz belki kamışlar görmüşsünüzdür.Bunlar şeker kamışıdır şeker yapabilir veya kağıt yapıp bir kütüphane yapabilirsiniz.Ayrıca otlarıda parçalarken tohum düşer buda buğdaydır.Ekmek yapabilirsiniz. Bu tohum ve kamışları isterseniz evinizin balkonuna içine veya bahçesine yapabilirsiniz bunun için bir dikdörtgen alanı toprakla doldurun ortadada su dursun.Bunun için kova lazım onuda demirle yapabilirsiniz.Veya deniz kenarında yetiştirebilirsiniz.Ardından tohum için bir çapa yapıp toprağınızı (sadece toprak) ekin için uygun hale getirip (sağ tıklayarak) yapıp tohumunuzu yetiştirebilirsiniz.Eğer tohum koyulmuyosa oraya demekki su gelmiyordur.Kamışlar ise sadece toprak ve su ister çapaya gerekyok deniz kenarındaki topraklara koyup yeriştirebilirsiniz.
Minecraft-Diary-31-Farming-Science.jpg

Canavarlar
Evet bizi zorlayan cavarlar... Bakınız:İlk gün bölümünün son yazıları.
Gece Dışarıda Hayatta Kalmak
Buda mümkündür.Kendinize elmas set yapıp yanınıza elmas klıç ve yay alarak(yayın elması yok ve yaya ok lazım) dışarı çıkabilirsiniz canavarlarla savaşabilir.Değerli eşyalarda verebilir EXP pointde verir .Açlığınız full olursa otomatik canınızda dolabilir.

Son düzenleme:
vayt kömür bulamıyodum bende örümcekler yiyordu beni artık yiyemicekler :D

ya ben mağaramı yaptım çok cix oldu :D merdiven şeklinde falan kazdım ama şimdide bi okçu musallat oldu dibimde dolanıyor hep yemeğimde azaldı ne

iskelet gibi bişey gri renk

----------

bir yardım etseniz iyi olcak :D

----------

geberiyom açlıktan :D

diyorumki iskelet musallat oldu ymeğim az öldürür bu beni dışarı çıkarsam ne yapacağım?

----------

iskelet köşede bekliyor ben toprak ata ata üstüne gelip onu kapatsam işe yarar mı?

diyorumki iskelet musallat oldu ymeğim az öldürür bu beni dışarı çıkarsam ne yapacağım?

----------

iskelet köşede bekliyor ben toprak ata ata üstüne gelip onu kapatsam işe yarar mı?
Valla çılgınca ama sen atana kadar oka boğabilir seni. Müjde kulaklık geldi video çekiceğim.

Geri