• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

MOTP(Mobile One Time Password) Sistemi

CaptainPrice

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
9 Tem 2009
Puanı
77
kakbgo.png

1 Adım Önde !
unled3td.jpg

Nedir Bu MOTP ?

Arkadaşlar MOTP(Mobile One Time Password) akıllı telefonuz ile silkroad'a girmek için şifre alma yöntemidir.
Aynı Sistem WOW(World Of Warcraft) da vardır.Aynı İnternet Bankacılığında Hesabınıza Girmek İçin Telefonunuza Gönderilen
Şifre Gibi.

unled3td.jpg

Ne İşe Yarayacak ?

Bu Sistemi Kullananlar için karakterlerini soydurma riski 0 a inecek diyebiliriz kısacası çok iyi bir güvenlik önlemi.

[NOT]Resmi Açıklama henüz yayınlanmadı yayınlanınca burada paylaşacağım.[/NOT]

Resmi Açıklama ;

Hello, this is Silkroad Online.

Sizlere yardım etmek ve oyunlarınızda eğlenmeniz adına Joymax, MOTP Servisini daha güçlü bir hesap güvenliği için getirdi. MOTP Servisi Çifte-Güvelik servisi olmakla beraber kullanıcımız , sitemize yada oyunumuza girerken cep telefonlarına gönderilen koduda girmelidir.Sitemize yada oyunumuza herdefa girmeye çalıştığınızda yeniden bir kod yaratılacaktır.Böylece Hesap çalınmaları riski mimimum seviyeye inecektir.

Bu MOTP Servisi Silkroad Online’da şu anda kullanılabilir, Çok yakında tüm Joymax oyunlarına eklenecektir. Bununla birlikte, bu system şuan sistem Android ve iOS tabanlı cihazlarda tüm dünyada çalışmaktadır.

iPhone (ios): Apstore erişimi -> ‘MOTP mobillians ‘ indirerek cihazınıza kurulumunu yapınız.
Android Phone: Playstore erişimi -> ‘MOTP mobillians ‘ indirerek cihazınıza kurulumunu yapınız.

Daha fazla bilgi için, Lütfen tıklayınız, daha fazla destek için lütfen müşteri hizmetlerimizle itibat kurunuz.

1. MOTP Servisi Nedir?
MOTP (Mobile One Time Password) hesabınızı korumak için geliştirilmiş ekstra bir güvenlik sistemidir. Her defasında MOTP servisine giriş yapıldığında yeni bir kod gönderilecektir,Bu, büyük ölçüde hesap çalınmalarının önüne geçecektir.

2. MOTP Servisi Kullanma Adımları

Hesap bilginizi girin (Portal Login) -> Şartnameyi Kabul edin -> Kullanıcı kimlik doğrulaması (E-posta Doğrulaması) -> Yükle / Yazılımı Doğrula -> Kayıt Tamamlanmıştır

- Joymax Portal Sayfası -> Destek -> MOTP Merkezi : Kayıt yapılma yeri, doğrulama ve çekme servisi

173923134008.JPG

- MOTP’ ye kayıt olan oyuncular giriş yaparken doğrulama kodu girmek durumundadır.

174054961602.JPG

- MOTP servisini kullanmayacak oyuncular işaretlemeyin ve kolayca giriş yapın.

174114112877.JPG

MOTP İndirme:
iPhone (iOS): App Store’ a erişim sağlayınız -> ‘MOTP mobillians‘ aratınız bulduktan sonra indirip kurulumunu yapınız.
Android Phone: Playstore’ a erişim sağlayınız -> ‘MOTP mobillians‘ aratınız bulduktan sonra indirip kurulumunu yapınız.

OTP Numarası almak ve Oyuna giriş:
1. Telefonunuzda, MOTP uygulamasını açarak MOTP ye kayıt sırasında kullandığınız kodu giriniz..

190605622840.png

2. Lütfen listeden Joymax OTP’ yi seçiniz.

190759432924.png

3. Joymax Portal’ında ve Oyunda kullanacağınz şifreyi not ediniz.

190935857145.png

MOTP Uyarısı
- MOTP Doğrulama kodu cep telefonlarınıza SMS olarak gelmeyecektir.MOTP isimli programı cep telefonunuza kurdurktan sonra ,bu program üzerinden gelecektir lütfen kontrol ediniz.
- OTP Numarası,her 60 saniyede bir oluşturulur. Oyuncular En son aldıkları OTP numarası ile oyuna yada web sitesine giriş yapmalıdır.
- MOTP programının silinmesi ,cep telefonu kayıp yada değiştirilmesi halinde lütfen geri çekiniz ve web sitemiz üzerinden yeniden kayıt olunuz.
- MOTP servisinin iptali için, doğrulama kodu yoksa, kendi kendine doğrulama ile geçerli kılınabilir.
- MOTP uygulası Jailbreak olan iOS cihazlarda çalışmayabilir. Bu gibi sorun yaşayaşan kullanıcılarımıza MOTP servisinden faydalanmak için cihazlarını Jailbreak etmemelerini öneririz.

unled3td.jpg

Motp Servisini İptal Etme

1. MOTP Servisi doğrulama kodu telefonunuza sms yolu ile iletilmez.Bu güvenlik kodunu görebilmeniz için iOS/Android cihazınıza yüklediğiniz yüklü MOTP yazılımını çalıştırmalısınız.

2.. MOTP servisini iptal etmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz:
a. iOS/Android cihazınızdan MOTP yi çalıştırın ve en son yaratılan OTP numarasını(kodunu) kullanarak Joymax Portal'ına giriş yapın,
b. Joymax Portal menüsünde, Destek>> MOTP Merkezi'ne gidin.
c. 'MOTP Servisi Iptal' butonunu tıklayın
d. Iptal işleminini doğrulamak için bu adımlardan birini seçin: MOTP Kodu yada Kullanıcı Kimlik Doğrulaması (Eposta Doğrulama)

3. Şunu unutmayın ki şuan için, eğer iOS/Android cihazınızı kaybeder yada MOTP yazılımını silerseniz iptali gerçekleştiremezsiniz.

MOTP servisi ile ilgili danışmak istediğiniz birşey yada yardıma ihtiyacınız olduğunda, lütfen çekinmeden Joymax Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçin.

Son düzenleme:
Ya ben sistemi anlayamadım şimdi, hesabıma nasıl gireceğim? Mobile bölümüne ne yazacağım?

Yalnız o bölümü boş geçip, id pw yazdığım zaman, 5-6 sn sonra disconnect alıyorum. Ne yapacağım?

blackberry lerde de kullanabılıcekmıyız acaba.sanırım sadece ı phone ve android işlemciler yazılmıs

kardeş benım nokıa 5800 var onun ıçin uygulama varmı ?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Bu hizmete 1 kere onayladiktan sonra boyle birseyin olmasini istemezsek ne yapacagiz?Yani bu islemi kaldirmak icin?

Char soyulmaları veya çalınmaları baya bir azalacak, oldukça güzel bir sistem çok hoşuma gitti.

benim görüşüm çok kötü. oyunu bırakmama sebep verdi, telefon kullanmıyorum telefon kullanmayıda düşünmüyorum sebebim ;
hükumet sapıttı nerden para kesicem diye telefonada aylık 1 lira vergi konuldu benden 18 TL vergi ücreti kesildi .. 18 lira deyip geçmeyin bugün benim başıma gelen başka birinin başınada gelebilir,
o yüzden hakkımı aramayı denedim fakat elde var 0 diyebilirim hiç yaptırımlı bi cevap alamadım. o yüzden telefon kullanmıyorum

benim görüşüm çok kötü. oyunu bırakmama sebep verdi, telefon kullanmıyorum telefon kullanmayıda düşünmüyorum sebebim ;
hükumet sapıttı nerden para kesicem diye telefonada aylık 1 lira vergi konuldu benden 18 TL vergi ücreti kesildi .. 18 lira deyip geçmeyin bugün benim başıma gelen başka birinin başınada gelebilir,
o yüzden hakkımı aramayı denedim fakat elde var 0 diyebilirim hiç yaptırımlı bi cevap alamadım. o yüzden telefon kullanmıyorum

Bu uygulamayı kullanmak zorunda değilsin.

Bu uygulamayı kullanmak zorunda değilsin.
benim yazma sebebim zaten bu event şimdilik "Opisyonel(İsteğe Bağlı)" aradan biraz zaman geçer falan bide derler zorunlu, çar soydurmaymış veya çaldırmaymış hikaye bunlar bi şifre değiştirdim aylar önce hala bi sorun sıkıntı yok
şifre koyarken biraz düşünse oyuncular sıkıntı olmaz . iSro çok bozdu zaten.. satıcam charları müşteri bulunmuyor..

Bir kere yapıldıktan sonra geri dönüş olacak mı acaba ?

Geri