• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Private Server Konu Başlıkları Değiştirilebilsin mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Belirtilen Şartlara Göre Başlık Değişimine İzin Verilsin mi?

• Evet, izin verilsin.

Kullanılan: 18 94.7%
  • Hayır, izin verilmesin.

Kullanılan: 1 5.3%

• Kullanılan toplam oy
    19

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Merhaba arkadaşlar,

Daha önce şu konudaki sebeplerden dolayı: https://www.maxigamerz.com/t/261086-konu-basliklari-hakkinda

Private serverlar bölümündeki başlık değişimlerini iptal etmiştik ve hiç bir şekilde değiştirmiyorduk son 1 senedir. Lakin öyle durumlar oluyor ki hem biz, hem siz hem de server sahipleri arada kalıyorlar ne yapacağımızı bilemez hale geliyoruz. En son yaşanan OVH'daki yangın sebebi ile bir çok server ertelenemek zorunda kalındı hali ile açılış tarihleri değişti son birkaç gündür server sahipleri ile başlık değişimi konusunda epey bir tartışıp tatsız durumlar yaşadık. Sorun sadece biz ve server sahipleri arasında olsa yine iyi ama yanlış tarihler oynayacak oyuncuları da etkilediği için bu durum iyice rahatsızlık vermeye başladı.

Bu sebeple buna bir çözüm arayışına girdik lakin sizlerin de fikrini almadan hareket etmek istemiyorum. Eğer çoğunluk kabul görürse birkaç şart ile başlık değişimini mümkün kılacağız ancak çok fazla suistimel edilmemesi için bir takım önlemler almamız gerekiyor. Benim düşüncem ki çoğu kişinin hoşuna gitmeyecektir ve yanlış yere çekilecektir başlık değişiminin belli bir ücret ile yapılması ki böylece kişi para ödemek zorunda olacağı için haybeye bol keseden başlık değişimi talep etmeyecek. Bunu ücretsiz oyunlardaki hilelerin engellenememesinden yola çıkarak daha rahat anlayabiliriz. Misal PUBG Mobile ücretsiz değil de belli ve cazip bir ücret karşılığı oynanabilseydi hileciler her banlandığında anında hesap açıp geri gelemeyecekleri için bir düzen ve istikrar sağlanabilirdi. Bunu da böyle düşünmek gerek. Derdimiz kesinlikle para değil sadece bu işin en az suistimalle ve en az mağduriyetle çözmek umarım açıklayabilmişimdir.

Bunun yanı sıra bir şartımıız daha olacak başlık değişiminde server adı değişikliğine izin vermemek böylece oyuncuların yanıltılması olayının biraz önüne geçebilmek.

Yani kısaca sılararsak, başlık değişimi için:

1. Belli bir ücret ödenmesi
2. Server adı aynı kalacak şekilde değişim yapılması

kaydı ile sizce başlık değişimine izin vermeli miyiz?

Fikir ve düşüncelerinizi art niyet olmadan yapıcı ve sorunun çözümüne yönelik yaparsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Cüzzide olsa bir ücret alınması ve ücreti ödense dahi 2. değişimden sonra değişim yapılmaması taraftarıyım zırt pırt başlık değiştirilebilmesi de hoş olmaz ve forum düzenine aykırı bir şey bence.

Konu başlık sürekli değiştirmek saçma olur ama zorda kalır 1 veya Max 2 kere değiştirme hakkı olsa ödemesi neyse yapılsa gerekirse 1 kişi oyun açıyorsa herşeyi göze alması gerek ondan dolayı başlık değiştirme gelmeli fazla abartmadan

Eğer gerçekten sebebi geçerliyse belirli bir ücret karşılığı değiştirilmesi çok yerinde olur. 2. Kural için önerim, sadece server tarihini değiştirebilmeleri,
demişsiniz ancak bunu sadece tarih olarak değiştirilebilir derseniz daha doğru olabilir.
Aksi halde diğer türlü EU/CH Pvp/Emek tarzı değişimler sizi istemediğiniz noktalara getirebilir.

Değiştirilsin konu başlıkları oyun isim harici. isteyen oyun sahipleri düzeltebilmeli istediği gibi .. eskisi gibi 1-2 hak tanınsa güzel olur.

Aynı server ismi ile değişiklik yapılacaksa ücretsiz sağlanması, server adı değiştirilmesi gerekiyor ise sabit konu var ise ücretsiz yok ise ücretli yapılması düşüncesindeyim.

Bahsi geçen 2 madde gayet iyi forum için, parası olan hali vakti yerinde olan kişiler sürekli bir değişiklik uygulaması iyi olmayabilir. Belli bir sınır olması herkes için iyi olabilir. Örneğin 1 Ay içerisinde maksimum 2 kere değişiklik yapılması yerinde olacaktır.

Arkadaşlar öncelikle fikirleriniz ile yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Yalnız şunlara bir açıklık getirmem gerekiyor.

Server adı aynı kaldığı sürece ücretsiz değişiklik yapılsın diyen arkadaşlar var, zaten daha önce bu işlem ücretsiz sağlanıyordu ve genelde server adı değil de "açıldı, açılacak, yakında, geldi gelecek, şu kadar onlinemiz var, bu kadar var, kapalı beta, açık beta vs..." tarzında o kadar çok değişiklik talebi geliyordu ki artık bunun önünü alamıyorduk, başlık değişimin yasaklanmasının bir sebebi de bu idi zaten. O nedenle server adı aynı kalacak şekilde başlık değişiminin ücretsiz yapılması ne yazık ki sorunun çözümüne yönelik bir uygulama olmayacaktır.

1-2 değişiklik hakkı tanınması veya belli bir sürede birkaç değişiklik hakkı tanınması önerisine gelince, başlık değişiminin bir logu veya kaç kere değiştirildiğini kaydedecek tesbit edebilecek bir mekanizma yok o nedenle bu kadar server bolluğunun olduğu bir yerde kimin kaç kere başlık değiştirdiğini takip edip sınırlamak ne yazık ki pratikte uygulanabilir birşey değil. Eskiden herkesin 1 hakkı var diyerek değişimi yapmaya çalışıyordum ve değiştirdiklerimi ezberimde tutmaya çalışıyordum ama hangi birini aklımda tutabilirim ki? İlla unuttuklarım ve arada kaynayanlar olacaktır, bunun yanı sıra daha önce başlık değiştirme hakkını kullanıp hatırladığım kişilerle de sık sık tartışma yaşanıyordu, lütfen, son bir kez daha, bu kadar zamandır sizinle çalışıyoruz, hiç mi hatrımız yok, bir daha olmayacak, bu değişiklik server için hayati öneme sahip, 1 hak olduğunu bilmiyordum vs. binbir türlü mazeret ile o kadar bunaltılıyordum ki inanamazsınız. O nedenle bunun sınırlanması ne gerçekten de mümkün değil.

Sabit konusu olanlara ücretsiz değiştirilsin önerisine gelince, bu foruma reklam verenlerin %90'ı sabit konu alır zaten almayan tek tük server sahibi vardır böylesi bir uygulamada yine mevcut soruna bir çözüm bulunamayacaktır.

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce şu konudaki sebeplerden dolayı: https://www.maxigamerz.com/t/261086-konu-basliklari-hakkinda

Private serverlar bölümündeki başlık değişimlerini iptal etmiştik ve hiç bir şekilde değiştirmiyorduk son 1 senedir. Lakin öyle durumlar oluyor ki hem biz, hem siz hem de server sahipleri arada kalıyorlar ne yapacağımızı bilemez hale geliyoruz. En son yaşanan OVH'daki yangın sebebi ile bir çok server ertelenemek zorunda kalındı hali ile açılış tarihleri değişti son birkaç gündür server sahipleri ile başlık değişimi konusunda epey bir tartışıp tatsız durumlar yaşadık. Sorun sadece biz ve server sahipleri arasında olsa yine iyi ama yanlış tarihler oynayacak oyuncuları da etkilediği için bu durum iyice rahatsızlık vermeye başladı.

Bu sebeple buna bir çözüm arayışına girdik lakin sizlerin de fikrini almadan hareket etmek istemiyorum. Eğer çoğunluk kabul görürse birkaç şart ile başlık değişimini mümkün kılacağız ancak çok fazla suistimel edilmemesi için bir takım önlemler almamız gerekiyor. Benim düşüncem ki çoğu kişinin hoşuna gitmeyecektir ve yanlış yere çekilecektir başlık değişiminin belli bir ücret ile yapılması ki böylece kişi para ödemek zorunda olacağı için haybeye bol keseden başlık değişimi talep etmeyecek. Bunu ücretsiz oyunlardaki hilelerin engellenememesinden yola çıkarak daha rahat anlayabiliriz. Misal PUBG Mobile ücretsiz değil de belli ve cazip bir ücret karşılığı oynanabilseydi hileciler her banlandığında anında hesap açıp geri gelemeyecekleri için bir düzen ve istikrar sağlanabilirdi. Bunu da böyle düşünmek gerek. Derdimiz kesinlikle para değil sadece bu işin en az suistimalle ve en az mağduriyetle çözmek umarım açıklayabilmişimdir.

Bunun yanı sıra bir şartımıız daha olacak başlık değişiminde server adı değişikliğine izin vermemek böylece oyuncuların yanıltılması olayının biraz önüne geçebilmek.

Yani kısaca sılararsak, başlık değişimi için:

1. Belli bir ücret ödenmesi

kaydı ile sizce başlık değişimine izin vermeli miyiz?

Fikir ve düşüncelerinizi art niyet olmadan yapıcı ve sorunun çözümüne yönelik yaparsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Belli bir ücret karşılığında yılda bir kez değiştirme hakkı tanınmalı. Uzun soluklu private serverlar değişikliğe gidebilir ve bu da başlığa yanması için uygun olur

Sadece ve sadece açılış tarihi değiştirilince başlıktaki tarih değiştirilebilsin. Açılış tarihi değiştirmeyi çoğu server sahibi istemez zaten. Böyle bir şeye başvurdularsa 1 hakları bulunsun. Oyuncuların da başlıktan yanıltılmaması adına.
Bu durumda ücretsiz de olabilir hatta.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sadece ve sadece açılış tarihi değiştirilince başlıktaki tarih değiştirilebilsin. Açılış tarihi değiştirmeyi çoğu server sahibi istemez zaten. Böyle bir şeye başvurdularsa 1 hakları bulunsun. Oyuncuların da başlıktan yanıltılmaması adına.

1 gün içinde 3-4 kez açılış tarihi değiştiren nice kişiler gördüm, tabi istenmeyen bir durum ama bazı arkadaşlar acemi, tecrübesiz ve kararsız olunca bu durumlar sıkça yaşanıp can sıkabiliyor. Hak sınırlamasına ilişkin de neden olamayacağını yukarda detaylı açıkladım sarkocum :)

Neyse görünen o ki çoğunluk bu uygulamaya sıcak bakıyor çok fazla uzatmaya gerek yok o halde. Belli bir ücret ile server adı aynı kalacak şekilde bu değişimleri yapacağız ücret olduğu için her ne kadar sorun tam olarak çözülmese de biraz caydırıcı ve fren olacaktır diye düşünüyorum, öyle bol keseden başlık değişimi talebi gelmez bedava olmadığı için.

Ücret konusunda da fikirlerinize ihtiyacım var, çok fazla olmaması lazım çok da az olmaması lazım ki göze gelip caydırıcılığı olsun. Benim düşüncem 100 ile 150 TL arası, siz ne düşünüyorsunuz?

Kesinlikle katılıyorum +1 milyon :up:

Geri