• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Pvpler ölmeye başladı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan SprouT
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

SprouT

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
17 Ara 2011
Puanı
92
Yaklaşık 1 senedir silkroad pvp serverlar oynamıyordum sürekli takipteydim firma olarak 3-4 firma sahibi ve ismi duyulmuş 2-3 server daha eklersek toplamda ortaya 7 8 tane düzgün server çıkıyor durumda diğer konulara baktığımda ise serverlar genelde 150-300 player arası olduğu için pek seçilen taraf olmuyor yabancılara baktığımda ise gerçekten güzel serverları var belkide bizim ülkemizde oyunu bizler bitirdik yada çoluk çocuğun eline düşmesi bitirdi bu durum tartışılır sizlerin görüşleri nedir bu konuda nasıl bir yol izlenilmeli neleri tavsiye edersiniz yoksa orijinal silkroad gerimi canlanıcak ? :)

Benim görüşüm beklenti çok yükseldi ve açılan hiçbir server günümüz oyuncularını tatmin etmiyor. Biz bundan 2 yıl öncesinde sadece pvp,job ve alchemy yapıp 2 haftada bir kale savaşlarına katılıp mutlu olan oyunculardık ama o bahsettiğin kaliteli yabancı serverlar çizgiyi okadar yükseltti ki diğer açılan hiçbir server oyuncuları memnun edemiyor artık.

Benim görüşüm beklenti çok yükseldi ve açılan hiçbir server günümüz oyuncularını tatmin etmiyor. Biz bundan 2 yıl öncesinde sadece pvp,job ve alchemy yapıp 2 haftada bir kale savaşlarına katılıp mutlu olan oyunculardık ama o bahsettiğin kaliteli yabancı serverlar çizgiyi okadar yükseltti ki diğer açılan hiçbir server oyuncuları memnun edemiyor artık.

Aynen bende arayış içine girdim indirdim tatmin edici bir oyun oynayamıyorum ama silkroad neyi bekliyor onuda merak etmıyor değilim isro böyle devam edicekmi yada tamamen mi kapatıcak maxigame'de eskiden hatırlıyorum hersey silkroad uzerıne kuruluydu o kadar eğlenceliydiki birisi uniq resmi atardı birisi video koyardı pvp ler alchemyler mukemmel bir haz yasıyorduk.

Aslında sorunun oyunculardan çok, devamlılığı getiremeyen sunucu kurucularının olduğunu düşünüyorum. Yani şöyle ki oyuncuyu tatmin etmek çok zor olmasa da devamlılık politikasını uygulamak zor gözüküyor.

Eğer sorun oyuncularda olsaydı 2500 kişilik bir yabancı sunucunun yarısından fazlasının Türk oyuncu olması bazı şeylerin henüz bitmediğini gösteriyor, platforma geri döndüm ve aklımda az-çok birkaç fikir olsa da gerekli malzeme bakımından ne kadar etkili olacağı düşündürücü fakat yine de buralardayım, elden bir şey gelir mi bir fikrim yok açıkçası. Neler olup, biteceğini bunu bize zaman gösterecek umarım.

Son düzenleme:
Anlatın bakalım kim ne istiyor. Devamlılığın sağlanmamasının genel sebebi oyuncunun 900+dan 2 hafta gibi bir sürede 70 lere düşmesi. O bırakıyor bu bırakıyor derken herkes bırakıyor oluyor ve kapanıyor. Açıkçası ben çözemedim bunun nasıl önlenebileceğini..

Ben hla o bahsedilen alchemy job ve pvp ile basit oyunlar açıyor 1-2 aylık saltanatın ardından boşalınca kapatıyorum. E tabi o değişik eventlerin hepsini yapabilecek bilgim ve pratiğim de var.

Önemli olan oyunda aktiflik bu zaten açık. Bunu klasik tarzda oyunla mı yapmak mantıklı bisürü otomatik event ile mi?

[MENTION=270568]kovboi[/MENTION] açıkçası yorumun tamamı mantıklı, katılıyorum bu duruma ancak sanırım sorunun ne olduğu konusunda bir düşüncem var. Devamlılığı sürdüren kişiler, yanlış ve farklı kişiler ile birlikte bu işe giriyorlar ve bazı konularda yetersiz kalıyorlar. Mesela siz teknik konuda çok iyiyken ve buna yoğunlaşmanız gerekirken, oyun içerisindeki aktiflik ve oyuncu destek (support) olayıyla ilgilenen farklı ve profesyonel bir arkadaş olmalı.

Yani görev bölümü yapılmalı, tabii ki burada kimsenin yaşını küçümsemiyoruz fakat sırf eğlenmek için bile sunucu açıp, kapatan arkadaşlar var. Tabii ki sunucu açarken bir gelir, kazanç elde edilmeli fakat dengeli ve sunucunun devamlılığını getirecek şekilde. Deneyimlerime dönüp baktığım da yabancı sunuculardaki işleyişin Türk sunucularındaki sunucu sahiplerinin dikkatini çekmesi gerek. Yani şöyle, bu konuda iyi olan kişiler gerek malzeme eksikliği veya gerekli kişileri tanımadığı için o bahsettiğimiz; sürekli açılan ve kapanan sunucularda zaman öldürüyorlar.

Ek olarak: Daha önce sizinle bir kısa süreli sohbetimiz, size danıştığım bazı şeyler olmuştu. Bazı sebeplerden bu platformdan, yani en azından bazı işlerden elinizi çektiğinizi söylemiştiniz. Umarım bu fikriniz değişmiştir, doğru kişiler ile birlikte ileriye dönük planlar yapabileceğinizi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Eğer bir serverda bota salarak biyerlere gelinebiliyorsa 5000 kişide olsa 1 hafta 2 hafta sonra ölmeye mahkumdur o server. öncelikle bu kafayı bırakmaları lazım server açanların + türk serverların tutmamasının bir diğer sebebi şuan reklam olur diye adını vermeyeceğim 2000-2500 online'ı olan server var muhtemelen hepiniz adını biliyorsunuzdur. oradaki otomatik eventlerin kaçını türk serverlarında görebiliyoruz ? 3. sebep ise türk GM lerin oyuncularla çok iç içe olması yapacaksın ticket sistemi ne pmden ne facebook sayfasından ne oradan ne buradan ulaşamayacak kimse sana. sorunu olan tickettan ulaşabilecek daha bir sürü şey var ama en önemlileri ve aklıma gelenler bunlar.

[MENTION=32518]Kaishakunin[/MENTION] kesinlikle katılıyorum, örneğin Elite Silkroad zamanındaki asistanlık yaptığım süreçte hem Türkiye hem de yabancı departman için destek veriyordum. Destek mantığı bizim Türk arkadaşların düşüncesine göre çok farklı, öncelikle facebook gibi sosyal medya adreslerinden destek vermek yerine kendi destek sistemleri mevcuttu. Yani ticket olayından bahsediyorum, bu ticketlar da gecikme olması imkansız.

Örneğin ben Türkiye departmanının ilgili destek ekibi üyesiyim, bir bildirim (ticket) gönderdiniz ve bu benim direkt olarak bildirim hattıma düşüyor. Bu biletlerin günlük olarak kontrol periyotları var, yani biletler ile ilgilenen birisinin tek görevi o oluyor. Görev paylaşımı çok önemli, kimse herhangi bir yöneticinin kişisel iletişim ve bilgilerini öğrenmesi mümkün değildi yani gizlilik politikası çok net.

Genel olarak bu düşünceyi aktarıp, sürdürebilecek kişiler ile ortak bir şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum. Kesinlikle devamlılığı getirecek ve sürdürecek şeyler bunlar, en azından Türkiye platformunda bir sunucuda bunları deneyip görebiliriz, hatta bunu ben yapmak isterdim fakat maalesef şu an için malzeme eksikliği var. :)

Anlatın bakalım kim ne istiyor. Devamlılığın sağlanmamasının genel sebebi oyuncunun 900+dan 2 hafta gibi bir sürede 70 lere düşmesi. O bırakıyor bu bırakıyor derken herkes bırakıyor oluyor ve kapanıyor. Açıkçası ben çözemedim bunun nasıl önlenebileceğini..

Ben hla o bahsedilen alchemy job ve pvp ile basit oyunlar açıyor 1-2 aylık saltanatın ardından boşalınca kapatıyorum. E tabi o değişik eventlerin hepsini yapabilecek bilgim ve pratiğim de var.

Önemli olan oyunda aktiflik bu zaten açık. Bunu klasik tarzda oyunla mı yapmak mantıklı bisürü otomatik event ile mi?

Klasik oyun tarzı exp rate yüksek , Sox Drop rate oldukca düşük örn 80 yada 90 üst caplar cıvkı cıkıyor bi yerden sonra Orjinallikle oynanmıcak sadece başlangıc kolaylık olsun diye pet ve free reverse vericen gerisi silk satış olucak. Gerisi full emek Job olayıda para etmiyor artık görüyoruz sw lerden. İsro gibi olucak ama olay şu normal item drop ve exp rate yüksek Sox drop düşük olucak biri sun moon düşürdümü bi farkı olucak malesef böyle bi türk sw si yok.

Son düzenleme:
Dediğim gibi kitlenin de ne istediği önemli fakat sunucu açılmadan bir süre önce bunlar göz önünde bulundurulup belirli bir ekip ile birlikte beyin fırtınası yapılarak ileriye dönükte sunucu durumu hakkında falan konuşulması gerekiyor.

Açıkçası bu tür durumları yakından takip ediyorum, isterseniz bu konuda benimle hem tanışmak ve hem konuşmak adına skype üzerinden de iletişime geçebilirsiniz.

Bana kalırsa sorun oyunun orjinal halinden çok fazla değişime uğraması.Birde uğraş kalmadı.Eminim çok emek verilerek yeni eventler itemler işte mapler vs. yapılıyor ekleniyor paralar harcanıyor ama hedefe kolay ulaşıldığı için oyuncu sayısı 1-2 hafta içinde inanılmaz bir düşüş yaşıyor.Bana kalırsa belkide gereken şey biraz orjinalliktir.Çoğu eski oyuncu hatırayacaktır eskiden bir nova iteme sahip olmak veya talisman toplayıp bir egypt item elde etmek ne kadar değerliydi.Şimdi 12-13-14dg itemler diye diye adam uğraşmam diyor.Bir egypt item elde etmek aylar sürerdi.O eski 3lü job sistemi işte trader thief hunter ne kadar önemliydi.Bana göre oyunun en son kırılma noktası olan 11dg'ye sabitlenirse (eski sistemlerle) inanılmaz bir oyuncu kitlesi gelir.Diyeceksiniz ki neden gelsin veya nasıl.Birebir iSro rate ayarlansın.Bak o zaman adam hedefine 2 haftada ulaşıyor mu yada elindeki itemler 3 5 günde değer kaybediyor mu.Aylar sürecek bir süreç başlıyacak bu şekilde.En son çıkan dressler vs. hiç gerek yok benim görüşüme göre.Gold bot işte partiler derken belki server kapasitesi bile dolacak insanlar girmek için sıra bekleyecekler.Mesela o 3 çeşit premium varken herkes bütçesine göre alıyordu.Şu anda insanlar istese bile o eski özledikleri , her fırsatta belirttikleri 110Cap'e dönemezler.Bu yüzden rateler isro ile aynı olsun diyorum oyunculara aynı hazzı ve duyguları yaşatsın diye.Sonra bırak serverı o haline.Event vs. gerek yok benim gözümde server kendi kendini çevirir.

İçim ne dolmuş be resmen böyle bir konuyu beklemişim :D

Konunun ana temasına da dönüş yapayım , bence iSro bundan sonra canlanmaz yeni playerın gözü çok korkuyor nasıl olacak 1-125 arası itemler vs. gibi gibi.

@GoldenBoy__ katılıyorum, fakat oyun EGYPT ile beraber kesinlikle değer kaybettiğini düşünüyorum. İyi yerlere gelip, gerçekten dönüm noktasında olan sunucular ise 100 CAP, 10 degree olan sunucular. Denge ve ilerleyiş çok iyi düşünüldüğü taktirde hepsi olur, günümüzün sunucuları çok fazla abartıp oyunu süslüyor, para kazanma amacı tabii ki az-çok olmalı aslında ama tamamen sunucular para üzerine kurulmamalı. En azından parası olan da parasıyla alıyorsa, normal oyuncu da yoğun bir emek sonucu alabilmeli.

Sabaha kadar sohbet edip, seviyeli bir şekilde tartışabiliriz bu konuda. Eski anılar hatırlanıyor, değerli günlerdi o zamanlar ama çok uzakta değil bence. ^^

Silkroad sizin gibi kaypaklar yüzünden bitti zaten hala pişkin pişkin pvp server muhabbeti yapıyorsunuz. Afedersin ama senin o bilgi ve pratiğine tüküreyim
:pff:
(dipnot:silkroad sahip çıksaydı oyununa filan muhabbeti yapıp iyice çocuklaşma şimdi)

Bana kalırsa sorun oyunun orjinal halinden çok fazla değişime uğraması.Birde uğraş kalmadı.Eminim çok emek verilerek yeni eventler itemler işte mapler vs. yapılıyor ekleniyor paralar harcanıyor ama hedefe kolay ulaşıldığı için oyuncu sayısı 1-2 hafta içinde inanılmaz bir düşüş yaşıyor.Bana kalırsa belkide gereken şey biraz orjinalliktir.Çoğu eski oyuncu hatırayacaktır eskiden bir nova iteme sahip olmak veya talisman toplayıp bir egypt item elde etmek ne kadar değerliydi.Şimdi 12-13-14dg itemler diye diye adam uğraşmam diyor.Bir egypt item elde etmek aylar sürerdi.O eski 3lü job sistemi işte trader thief hunter ne kadar önemliydi.Bana göre oyunun en son kırılma noktası olan 11dg'ye sabitlenirse (eski sistemlerle) inanılmaz bir oyuncu kitlesi gelir.Diyeceksiniz ki neden gelsin veya nasıl.Birebir iSro rate ayarlansın.Bak o zaman adam hedefine 2 haftada ulaşıyor mu yada elindeki itemler 3 5 günde değer kaybediyor mu.Aylar sürecek bir süreç başlıyacak bu şekilde.En son çıkan dressler vs. hiç gerek yok benim görüşüme göre.Gold bot işte partiler derken belki server kapasitesi bile dolacak insanlar girmek için sıra bekleyecekler.Mesela o 3 çeşit premium varken herkes bütçesine göre alıyordu.Şu anda insanlar istese bile o eski özledikleri , her fırsatta belirttikleri 110Cap'e dönemezler.Bu yüzden rateler isro ile aynı olsun diyorum oyunculara aynı hazzı ve duyguları yaşatsın diye.Sonra bırak serverı o haline.Event vs. gerek yok benim gözümde server kendi kendini çevirir.

Konunun ana temasına da dönüş yapayım , bence iSro bundan sonra canlanmaz yeni playerın gözü çok korkuyor nasıl olacak 1-125 arası itemler vs. gibi gibi.

Bircok sözüne katılıyorum ama bana kalırsa tek cap konusunda 80 cap tercih ederim orjinal sistem sadece ch Ex rate yüksek normal insanlar 72-77 Setlerle takılsın sun moon drop düşük olsun değeri olsun , öyle farklı eventmış coin dalgasına hic girmicen coin job isteyen tayflar oyunu bırakanlar onlar aslında .bırak varsın bota koysun sabah akşam bi amac olsun , AMA yok emek anlayışımız JOB ve Coin sacmalığı zamanında isro da böyle birşey söz konusu değildi orjinallliğne bırakın varsa fikri olan server acmak icin Skype eklesin önerileride bulunuruz. Güzel birtanıtım yaparak gercekten bu işi istiyorsa paraya kıycak 1000+ user ile başlar oyuna ama nerddeee: D

Son düzenleme:

Klasik eventle olması daha uygun bence hacım dediklerine katılıyorum job pvp bittimi serverda bitiyor ama ben diyorum ki (kasımda askerim belki sonrası arkadaşların aklına yatar) 80 cap isro tatında bile olsa artık sıkılmaya başlıyoruz şuan isro bakıyorum yarısı bot çeyreği player duyumlarıma görede artık isro=para olmuş diyorlar ne kadar doğrudur bilemem ama artık eskilerin canlanması lazım eskiler her zaman daha çok sevilir

----------

28 eylül - 3 ekim arası bodrumdayım canım benim araç bulabilirsem neden olmasın :D :beer

Bende gidicem kardeşim :D askerden önce gel bi sırtını yağlıyım dedi :D :D

----------

@Kaishakunin kesinlikle katılıyorum, örneğin Elite Silkroad zamanındaki asistanlık yaptığım süreçte hem Türkiye hem de yabancı departman için destek veriyordum. Destek mantığı bizim Türk arkadaşların düşüncesine göre çok farklı, öncelikle facebook gibi sosyal medya adreslerinden destek vermek yerine kendi destek sistemleri mevcuttu. Yani ticket olayından bahsediyorum, bu ticketlar da gecikme olması imkansız.

Örneğin ben Türkiye departmanının ilgili destek ekibi üyesiyim, bir bildirim (ticket) gönderdiniz ve bu benim direkt olarak bildirim hattıma düşüyor. Bu biletlerin günlük olarak kontrol periyotları var, yani biletler ile ilgilenen birisinin tek görevi o oluyor. Görev paylaşımı çok önemli, kimse herhangi bir yöneticinin kişisel iletişim ve bilgilerini öğrenmesi mümkün değildi yani gizlilik politikası çok net.

Genel olarak bu düşünceyi aktarıp, sürdürebilecek kişiler ile ortak bir şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum. Kesinlikle devamlılığı getirecek ve sürdürecek şeyler bunlar, en azından Türkiye platformunda bir sunucuda bunları deneyip görebiliriz, hatta bunu ben yapmak isterdim fakat maalesef şu an için malzeme eksikliği var. :)

Ahanda on numara bi tespit daha hacım TÜRK Gm'lerin playerlar ile içli dışlı olması 100-200 TL gibi ufak paralara kanıp item vermesi sunucu parasını cıkarması geleneksel bir durum oldu 18 yaşına gelip hesap açan sonra 300-400 tl alınca heyecanlanan server sahipleri piyasada işte bunları engellemek lazım bir şekilde inan o kadar sro oynayasım varki ama yok yok nereye gitsem hep bir sorun oluyor ah şu orijinal isro bi canlansa bir eski haline dönse para vermeyen namerttir yeterki devamlılığı olup ayakta kalsın sanırım boş hayellermi kuruyorum ?

----------

İsro gibi sağlam bir firmaya veya şirkete güvenebilsek dediğin çok mantıklı 140 cap bile olsa kasarım ama benim aradığım party listesi 1 sayfa olmasın eskiler gibi 5-6 sayfa olsun ben exp parti modunada karşıyım hiç çıkmıcak normal generalden devam ediceksin aslında oyun içi belli günler event yapıcaksın F10'a herseyi birden eklemiceksin zamanla getiriceksin silk fiyatını ucuz tutucaksın oyle cicili bicili detaya gerek kalmadan bug yaratmıcaksın dediğin gibi olursa şayet bence her türlü iş yapar katıldığım nokta insanların kafasındaki hep ortak soru 1-125 nasıl kasarız :)

----------

Silkroad sizin gibi kaypaklar yüzünden bitti zaten hala pişkin pişkin pvp server muhabbeti yapıyorsunuz. Afedersin ama senin o bilgi ve pratiğine tüküreyim
(dipnot:silkroad sahip çıksaydı oyununa filan muhabbeti yapıp iyice çocuklaşma şimdi)

Seviyeyi bozmadan burda tartışma platformundayız neden bir kişinin yorumuna yüklenerek böyle bir harekette bulunuyosun yada arkadaşın espirimi yapmak istedin onu bir açıkla helede ona göre yorum yapayım bende ;)

Sakin ol kardeş kaypak maypak ben böyle laflar hiç işitmedim biliyoe havasında bile davranmadım fikir almak için sorular sordum bilmeyen için kendimi özetledim.

Haklısın doğrudur da keyfimizden yapmıyoruz açıkladım olmuyor birşeyler eksik onu bulmaya çalışıyoruz.

@NeFeR_ şöyle söyleyeyim; hayaller boş değil fakat bu konuda bir şeyler yapabilecek kişilerin desteklenmesi gerekiyor. Eğer bu destek sağlanabilirse ve imkan sunulursa neden olmasın? =)

insan gibi görüşlerini belirtmek varken neden hakaret etmeyi seçiyorsun? üslubuna dikkat et yoksa gerekli cezayı alırsın.

Geri