• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Pvpler ölmeye başladı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan SprouT
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ağzınızka kuş tutsanız eğer yabancı veya çok nadir rastlanan istisnalardan biri değilseniz Türklere server beğendiremezsiniz. Boşuna kafa yormayın, şöyle olsa böyle olur, bu olsa şöyle olur diye. Yıllardır denenmedik sistem, yöntem, cap kalmadı tutmadı, tutmuyor ve tutmayacak...

Türkler genelde yabancıların yalakasıdır nerde dandik bir yabancı server varsa kalitelidir diyip oraya doluşurlar. Aynen şunun gibi :"Pahalı ise kalitelidir". Ha yabancılar kaliteli server yapmıyor mu elbette yapıyorlar ama benzer ve niceleri Türkler tarafından da yapıldı fakat Türkler sahip çıkmadı yabancılara sahip çıktıkları kadar.

Diğer bir konu ise nadiren tutulan Türk serverları. Aslında onlarda da çok öyle aman aman değişiklikler yok tamamen bir şekilde şansları yaver gitmiş ve tutmuş serverlar bunun üzerine onlar da bunu değerlendirip gereken ilgi ve alakayı göstermişler (Para tatlıdır, gereken alakayı göstermeselerdi bu enayilik olurdu zaten). Server açan Türklerin çoğu benzer yollar izlemeleri durumunda bu şanslı arkadaşlar gibi çok para kazanabileceği umudu ile yaşayıp paso server açıp kapatıyorlar:)))

Yormayın kafanızı cidden, tutmaz... Bir Arap açsa, bir İngiliz açca, bir Alman açsa tutar ama siz açarsanız tutmaz. Bu ülkede neye değer verildi ki, kim sahiplenildi ki sizin kıytırık serverinize değer verilsin ve sizi sahiplensinler? Şöyle bir düşünün, sorduğunuz soruların cevapları aslında apaçık ortada. Hiç boşuna hayaller kurmayın şöyle yapsam tutar böyle yapsam tutar para kazanırım diye. O devir sro dosyaları Türklerin eline düştü anda kapandı. Çünkü herşeyin bokunu çıkardığımız gibi onun da bokunu çıkardık, ölmüş eşekten medet umuyorsunuz hala...

Her açılan servera balıklama daldığınız sürece, bir yerde sabit kalmayı beceremediğiniz sürece daha yüzlerce, binlerce server açılıp kapanacak ve paralarınız boşa gidecek. Siz fırsatçılara fırsat veriyorsunuz. Her açılan servera atlarsanız önüne gelen server açar benim serverime de gelirler ben de para kazanırım diye, ve bu bu şekilde devam eder gider. Gittikçe daha da boku çıkar. Eskiden serverlar aylık açılıp kapanırdı şimdi haftalara düştü yakında günlere düşecek. Daldan dala atlamaya devam edin görün bakalım kaybeden kim olacak...

Ağzınızka kuş tutsanız eğer yabancı veya çok nadir rastlanan istisnalardan biri değilseniz Türklere server beğendiremezsiniz. Boşuna kafa yormayın, şöyle olsa böyle olur, bu olsa şöyle olur diye. Yıllardır denenmedik sistem, yöntem, cap kalmadı tutmadı, tutmuyor ve tutmayacak...

Türkler genelde yabancıların yalakasıdır nerde dandik bir yabancı server varsa kalitelidir diyip oraya doluşurlar. Aynen şunun gibi :"Pahalı ise kalitelidir". Ha yabancılar kaliteli server yapmıyor mu elbette yapıyorlar ama benzer ve niceleri Türkler tarafından da yapıldı fakat Türkler sahip çıkmadı yabancılara sahip çıktıkları kadar.

Diğer bir konu ise nadiren tutulan Türk serverları. Aslında onlarda da çok öyle aman aman değişiklikler yok tamamen bir şekilde şansları yaver gitmiş ve tutmuş serverlar bunun üzerine onlar da bunu değerlendirip gereken ilgi ve alakayı göstermişler (Para tatlıdır, gereken alakayı göstermeselerdi bu enayilik olurdu zaten). Server açan Türklerin çoğu benzer yollar izlemeleri durumunda bu şanslı arkadaşlar gibi çok para kazanabileceği umudu ile yaşayıp paso server açıp kapatıyorlar:)))

Yormayın kafanızı cidden, tutmaz... Bir Arap açsa, bir İngiliz açca, bir Alman açsa tutar ama siz açarsanız tutmaz. Bu ülkede neye değer verildi ki, kim sahiplenildi ki sizin kıytırık serverinize değer verilsin ve sizi sahiplensinler? Şöyle bir düşünün, sorduğunuz soruların cevapları aslında apaçık ortada. Hiç boşuna hayaller kurmayın şöyle yapsam tutar böyle yapsam tutar para kazanırım diye. O devir sro dosyaları Türklerin eline düştü anda kapandı. Çünkü herşeyin bokunu çıkardığımız gibi onun da bokunu çıkardık, ölmüş eşekten medet umuyorsunuz hala...

Her açılan servera balıklama daldığınız sürece, bir yerde sabit kalmayı beceremediğiniz sürece daha yüzlerce, binlerce server açılıp kapanacak ve paralarınız boşa gidecek. Siz fırsatçılara fırsat veriyorsunuz. Her açılan servera atlarsanız önüne gelen server açar benim serverime de gelirler ben de para kazanırım diye, ve bu bu şekilde devam eder gider. Gittikçe daha da boku çıkar. Eskiden serverlar aylık açılıp kapanırdı şimdi haftalara düştü yakında günlere düşecek. Daldan dala atlamaya devam edin görün bakalım kaybeden kim olacak...

Kesinlikle katılıyorum ve sorun da tam anlamıyla bu, yanlış kişilere yanlış destekler veriliyor. Bu konuda hem oyunda, hem gerçek yaşantıda toplum olarak maalesef böyleyiz. Oyun ortamında bu işi gerçekten başarabilecek kişiler de bu açılıp, kapanan sunucularda vakit öldürüyor. Kimse bir işin peşinden koşmuyor ama oyuncular olarak çok fazla benciliz, hep kendimizi düşünen bir toplumuz çoğunlukla. Şu yabancı sunuculara bakalım, ben de oralarda çok fazla vakit öldürdüm ve 2-3 senemi harcadım. Damga vuran, hala konuşulan ve açılmasını istenilen sunucuda iyi yerlere geldim fakat kapandı? En iyi sunucular da kapanıyor, önemli olan gerçekten iyi eğlendik diyebilmek aslında. Fakat böyle bir arayış varsa ve birileri bir şey yapmak istiyorsa, doğru destek doğru kişilere verilmeli.

Siz sadece birazcık para kazanayım da kapatayım mantığıyla açılan sunuculara destek verip hem maddi hem başka bir şekilde yardımcı olduğunuz sürece iyi olabilecek sunucular da daha açınmadan kapanacak arkadaşlar bunun bilincine varmak şart.

Ama şu da bir gerçek, bu Türk platformunu; en azından bu Silkroad adına konuşmak gerekirse değiştirebilecek potansiyelde olan kişiler yanlış yerde, yanlış vakit öldürüyor. Bu arkadaşlar bilincine varırlar ise, belki bir kapı aralanır ama o da çok zor, çok düşük bir ihtimal. Çünkü şu ana kadar açılan tüm sunucular aynı çizgi doğrultusunda ilerledi, çizgiyi aşıp tam oldu galiba derken yine o çizgiye döndüler.

Son düzenleme:
Birşey daha söylemeden edemeyeceğim sözüm TÜRK OYUNCULARA; Eğer silahınızı vs yaktığınız o anki sinirle oyun yönetimine saydırmaya , el altından item dağıtıyor palavralarını sallamaya ve bırakırken nekadar adam yanımda götürsem kardır gözüyle bakmaya devam ederseniz TÜRK serverları tutmaz ve tutmayacaktır (her nekadar iyi olursa olsun) ayrıca eğer server açacaksanız epvp ye açabilmeyi göze alıyorsanız her türlü saldırıdan korurum diyorsanız Türk olduğunuzu ifşa etmeden server'ı açmanızı şiddetle öneririm kendinizi yabancı olarak tanıtın hiçbir şekilde gerçek kimliğiniz ifşa olmasın ve daha önce yazdığımı tekrarlıyorum oyuncularla içli dışlı olmayın sadece ticket'lara cevap verin.
Umarım verdiğim ve vereceğim server/forum isimleri yüzünden ceza almam .. Eğer Türkseniz ve bir Joysro/hitsro/bsro değilseniz isterseniz yıllarca üstünde çalıştığınız projeyi faaliyete geçirin istediğiniz kadar iyi korunuyor olsun online sayısı 1000'in üzerine çıkmaz çıksada 2 hafta, taş çatlasın 3 hafta sonra server'da kimse kalmaz.

Türk milletiyiz abi herşeyi berbat etmeyi çok severiz , hayatta bişey beğenmeyiz ve iyi yapılanı da her zaman kötüler açık bulur rezil ederiz. Biz bundan kaybediyoruz işte.

Silkroad'ın bir geliştiricileri tarafından düzene oturtulmuş bir hikayesi ve oyun içi sistemleri varken siz bunu ne kadar biraz daha kolaylaştırayım yada ne kadar yenilik yapayım demeye çalıştığınız sürece saçma görsel düzenlemeli kıyafetler, uyduruk 15 16 DG eşyalar vs vs.. bu silkroad piyasası çökmeye mahkum.

Elimde biraz vakit ve imkan olsa güzel şeyler çıkacak ortaya fakat kader meselesi nasip olur mu bilmiyorum ama:pispis

insan gibi görüşlerini belirtmek varken neden hakaret etmeyi seçiyorsun? üslubuna dikkat et yoksa gerekli cezayı alırsın.
ne kadarda görevine sadık bi mod forum ölmüş siz hala höd höd hallerindesiniz yazık ver bakalım ceza +1 görev puanını kap. forum ölmüş ben ona yanıyorum ta açıldığı günlerden beridir buralardayım çok aktif olmadım belki ama hep takip ettim ümit abiyide severim kral adamdır foruma bakıyorum kopyala yapıştır konular, başıboş bölümler vs. private server saçmalığı kanımca buralarıda tüketti hala böyle konular açılıyor. (yeterince insan gibi konuştummu kinayeci kardeş?)

ne kadarda görevine sadık bi mod forum ölmüş siz hala höd höd hallerindesiniz yazık ver bakalım ceza +1 görev puanını kap. forum ölmüş ben ona yanıyorum ta açıldığı günlerden beridir buralardayım çok aktif olmadım belki ama hep takip ettim ümit abiyide severim kral adamdır foruma bakıyorum kopyala yapıştır konular, başıboş bölümler vs. private server saçmalığı kanımca buralarıda tüketti hala böyle konular açılıyor. (yeterince insan gibi konuştummu kinayeci kardeş?)

İnsan olmadıktan sonra istediğin kadar konuş kardeşim.

Destek olacağına köstek olma ozaman,forumun öldüğünü iddia ediyorsun ama burada görüşünü belirten insanlara hakaret ediyorsun,madalya mı bekliyordun ?

Sen nerden çıktın ya seni kim gönderdi bana ? Maxigame bittiyse burda ne işin var ? Bizim burdaki konuşmamız server açmak değil neyin neden nasıl sonuçlara yer açtığını farklı arkadaşlardan duymak hadi sen git nefesini tüket ;)

----------

Abi yazdıklarında birçok kısım doğru kişisel görüşüm olarak katılmadığım bir iki parça kısımda var peki sana şöyle bir soru yöneltsem isro ne yapıcak hedefi ne sen bu konulara bizden daha çok hakim birisin gerek ticaretle uğraşan birisi olarak gerekte bilgi anlamıyla isro nereye sürüklüyo kendini ?

----------

@NeFeR_ şöyle söyleyeyim; hayaller boş değil fakat bu konuda bir şeyler yapabilecek kişilerin desteklenmesi gerekiyor. Eğer bu destek sağlanabilirse ve imkan sunulursa neden olmasın? =)

Olmaz hacım ümit abinin dedikleri mantılı biz kendimiz belki bende dahil değer vermedik yabancı serverlardan daha kaliteli en azından onlara yakın seviyede olan serverlar vardı malesef hep döviz gibi oldu bi düştü bi çıktı

Sen nerden çıktın ya seni kim gönderdi bana ? Maxigame bittiyse burda ne işin var ? Bizim burdaki konuşmamız server açmak değil neyin neden nasıl sonuçlara yer açtığını farklı arkadaşlardan duymak hadi sen git nefesini tüket ;)

----------

Abi yazdıklarında birçok kısım doğru kişisel görüşüm olarak katılmadığım bir iki parça kısımda var peki sana şöyle bir soru yöneltsem isro ne yapıcak hedefi ne sen bu konulara bizden daha çok hakim birisin gerek ticaretle uğraşan birisi olarak gerekte bilgi anlamıyla isro nereye sürüklüyo kendini ?

----------

Olmaz hacım ümit abinin dedikleri mantılı biz kendimiz belki bende dahil değer vermedik yabancı serverlardan daha kaliteli en azından onlara yakın seviyede olan serverlar vardı malesef hep döviz gibi oldu bi düştü bi çıktı

iSRO'nun bir hedefi yok, gittiği yere kadar bu şekilde devam edeceklerdir. Zarar etmeye başladıklarında oyunu kapatırlar ve tahminimce ya benzer yeni bir oyunla piyasaya girecekler veya tamamen mobil oyunlara yönelip bu piyasadan çekilecekler. iSRO ya ne yaparlarsa yapsınlar geri dönüşü yok artık, dosyaların çalınıp bu denli suyunun çıkarılması iSRO yu dönüşü olmayan bir yola soktu. Şu saatten sonra Joymax ne yaparsa yapsın kimseyi memnun edemez. Bazıları eski sistemler olsa vs vs diyor da onlar da hep hikaye, yine sıkılıp privatelere yönelirler. O nedenle kasmayın kendinizi bu saatten sonra ne iSRO nun geleceği olur ne de Privatelerin, bu saatten sonra bu düzen bu şekilde devam edecek. Ticari amaçlı sürekli serverlar açılıp kapanacak. Hayalinizdeki olmayan private serveri bulmaya veya oluşturmaya çalışmayın olmaz, mümkün değil.

PVP serverların bitme sebepleri belli apaçık ortada.Küçük yaştaki veya bilincsiz insanların server açması ve servarların 1 haftada yok olması.Bunların dışında server açanların ise sıkıntısı oyuncuyu dinlemek.Eğer bir server açıyorsan o server senin kurduğun hayal ettiğin gibi playerlarını ne kadar çok dinlersen o server o kadar batar.Çünkü bizim insanımız doyumsuz ve anlayışsız.

PVP serverların bitme sebepleri belli apaçık ortada.Küçük yaştaki veya bilincsiz insanların server açması ve servarların 1 haftada yok olması.Bunların dışında server açanların ise sıkıntısı oyuncuyu dinlemek.Eğer bir server açıyorsan o server senin kurduğun hayal ettiğin gibi playerlarını ne kadar çok dinlersen o server o kadar batar.Çünkü bizim insanımız doyumsuz ve anlayışsız.

Dinlesen bir dert dinlemesen bir dert. İkisinin ortası yok maalesef. Dinleyince herkes kendi istediği olsun istiyor ki böyle birşey mümkün değil herkesin zevki, isteği düşüncesi farklı ve tek bir server var. Tek bir server üzerinde çoğu birbirine zıt olan ve çatışan yüzlerce fikri nasıl uygulayabilirsin ki? Yapmayınca küsüyorlar, trip atıyorlar ellerinden geldiğince oyunu kötülemeye başkalarını soğutmaya çalışıyorlar. Dinlemeyince de siz oyuncuları dikkate almıyorsunuz, takmıyorsunuz vs laflar çıkarılarak yine oyuncular soğutulmaya çalışılıyor. Gerçekten bu işin ortası yok.

Madem tek sebep küçük yaştaklilerin server açması o halde oyuncular da biraz bilinçlenip oynamasınlar bu tarz serverlarda. Sizce bu küçük yaştakiler neye güvenerek açıyorlar bu serverları? Çünkü ne kadar kötü server ve sistem olursa olsun ilk açıldığında bir kesim oyuncuyu çekeceklerini ve biraz para kazanacaklarını bildikleri için açıyorlar. Onlara bu cesareti ve fırsatı oyuncular veriyor. Eğer oyuncular böyle serverlara yanaşmasa kimse cesaret edip böyle bir işe giremez, çünkü harcayacağı sunucu parasının geri dönmeyeceğini bilir ve korkar. Yani sorunun çözümü tamamen oyuncuların elinde...

Isro seneler önce bitti, şöyle bir şey var ki; bu private olayı da kolay kolay bitmeyecek, yani Türk arkadaşlar için aslında bitti gibi gözükse bitmedi. Yine sunucular dolaşacak etrafta, fakat aralarından seçip gösterilecek şekilde hala devam eden yabancı sunucular var. Şu an olmamaması ya da daha önce olmaması bundan sonra da olmayacak anlamına gelmiyor. Bir sunucu gelir ve herkesin düşüncelerini değiştirir, hayal falan değil de oyuncular bunu bekliyor. Kitle kaybedildi ama çok kısa sürede gerçekten bir şeyler başarabilecek bir sunucu olmuş olsa bu pek dert değil. Zaten böyle bir sunucu olursa tamamen international/uluslararası da olmayı yakın gelecekte planlamalı, açık konuşayım ben de çoğu arkadaş gibi zamanında oyuncu oldum.

Zamanın en iyi sunucularında belirli yerlere geldim, gördüm ve geçirdim fakat hiç bir Türk sunucusunda bir şeyler için uğraşmadım. Çünkü aklımızda olan belli, birazcık para kazanayım da kapatayım mantığı aşılırsa bir nebze ama gerçekten yaşı küçük dostlarımıza bu durumu anlatmak zor.

Uzun lafın kısası gerekli bütçeye sahip değilim, eğer böyle bir şey olursa Türkiye platformunda neler yapabileceğimi ve biz Türkler olarak alışılmayan bir sunucuda oynamak nasıl bir duygu olduğunu tattıracağım. Herkes kafasına buyruk sunucu açıyor, gelin buradaki diğer deneyimi olanlara sorun, neyi yanlış yapmışlar acaba? Yok, hayır sorulmaz çünkü herkes çok iyi ve profesyonel değil mi? Kendinizi kandırmaktan vazgeçin ve uyanın arkadaşlar, dünya dönüyor ve bu eğlence platformunu maddiyatı birinci sıraya çekerek daha fazla öldürmeyin.

Ben de çok zor olduğunu düşünüyorum tekrar bir canlılık fakat pes etmediğimi söyleyebilirim. Cidden önerilerimi ve plan, projeleri değerlendirmek isteyen varsa son kez bir şeyler denemiş olmak istiyorum fakat dediğim gibi fon olayını aşmış olmam gerek.
Dinlesen bir dert dinlemesen bir dert. İkisinin ortası yok maalesef. Dinleyince herkes kendi istediği olsun istiyor ki böyle birşey mümkün değil herkesin zevki, isteği düşüncesi farklı ve tek bir server var. Tek bir server üzerinde çoğu birbirine zıt olan ve çatışan yüzlerce fikri nasıl uygulayabilirsin ki? Yapmayınca küsüyorlar, trip atıyorlar ellerinden geldiğince oyunu kötülemeye başkalarını soğutmaya çalışıyorlar. Dinlemeyince de siz oyuncuları dikkate almıyorsunuz, takmıyorsunuz vs laflar çıkarılarak yine oyuncular soğutulmaya çalışılıyor. Gerçekten bu işin ortası yok.

Madem tek sebep küçük yaştaklilerin server açması o halde oyuncular da biraz bilinçlenip oynamasınlar bu tarz serverlarda. Sizce bu küçük yaştakiler neye güvenerek açıyorlar bu serverları? Çünkü ne kadar kötü server ve sistem olursa olsun ilk açıldığında bir kesim oyuncuyu çekeceklerini ve biraz para kazanacaklarını bildikleri için açıyorlar. Onlara bu cesareti ve fırsatı oyuncular veriyor. Eğer oyuncular böyle serverlara yanaşmasa kimse cesaret edip böyle bir işe giremez, çünkü harcayacağı sunucu parasının geri dönmeyeceğini bilir ve korkar. Yani sorunun çözümü tamamen oyuncuların elinde...

Son düzenleme:
Isro seneler önce bitti, şöyle bir şey var ki; bu private olayı da kolay kolay bitmeyecek, yani Türk arkadaşlar için aslında bitti gibi gözükse bitmedi. Yine sunucular dolaşacak etrafta, fakat aralarından seçip gösterilecek şekilde hala devam eden yabancı sunucular var. Şu an olmamaması ya da daha önce olmaması bundan sonra da olmayacak anlamına gelmiyor. Bir sunucu gelir ve herkesin düşüncelerini değiştirir, hayal falan değil de oyuncular bunu bekliyor. Kitle kaybedildi ama çok kısa sürede gerçekten bir şeyler başarabilecek bir sunucu olmuş olsa bu pek dert değil. Zaten böyle bir sunucu olursa tamamen international/uluslararası da olmayı yakın gelecekte planlamalı, açık konuşayım ben de çoğu arkadaş gibi zamanında oyuncu oldum.

Zamanın en iyi sunucularında belirli yerlere geldim, gördüm ve geçirdim fakat hiç bir Türk sunucusunda bir şeyler için uğraşmadım. Çünkü aklımızda olan belli, birazcık para kazanayım da kapatayım mantığı aşılırsa bir nebze ama gerçekten yaşı küçük dostlarımıza bu durumu anlatmak zor.

Uzun lafın kısası gerekli bütçeye sahip değilim, eğer böyle bir şey olursa Türkiye platformunda neler yapabileceğimi ve biz Türkler olarak alışılmayan bir sunucuda oynamak nasıl bir duygu olduğunu tattıracağım. Herkes kafasına buyruk sunucu açıyor, gelin buradaki diğer deneyimi olanlara sorun, neyi yanlış yapmışlar acaba? Yok, hayır sorulmaz çünkü herkes çok iyi ve profesyonel değil mi? Kendinizi kandırmaktan vazgeçin ve uyanın arkadaşlar, dünya dönüyor ve bu eğlence platformunu maddiyatı birinci sıraya çekerek daha fazla öldürmeyin.

Ben de çok zor olduğunu düşünüyorum tekrar bir canlılık fakat pes etmediğimi söyleyebilirim. Cidden önerilerimi ve plan, projeleri değerlendirmek isteyen varsa son kez bir şeyler denemiş olmak istiyorum fakat dediğim gibi fon olayını aşmış olmam gerek.

Şu yazdıkların bir kenarda dursun, Allah kısmet edipte bir server açarsan oluşacak hüsran ve hezimetten sonra tekrar buraya gel ve o zamanki düşüncelerini de bizimle paylaş lütfen ;) Olmaz kardeşim gerçekten olmaz... Ama biz diyince inanmıyor insanlar, deneyin de görün :) Kimsenin birşey beklediği yok, çünkü kimse ne istediğini bilmiyor. Birisi 110 Cap orjinal sistem diyor, diğeri 100 Cap sadece CH diyor, başkası çıkıyor 120 Cap 12 DG itemler diyor, birisi çıkıyor Alchemy rate düşük diyor, başkası çok yüksek diyor, birisi item düşmüyor diyor aynı zamanda birisi çıkar gelir bana 10 tane item düştü item rate çok yüksek der. Ya en basitinden adamlar kale kaybediyorlar diye serveri bırakıyorlar, kale kaybedilmesinin oyunun sistemi ile ne ilgi ve alakası olabilir ki? Sistemin dört dörtlük olsun yine de böyle abuk subuk sebeplerden bırakıp gidiyorlar bunları nasıl açıklayacaksın veya önlem alacaksın? Herkes aynı anda kale alamayacağına göre ya kale olayını komple kaldıracaksın ki o zaman oyun sıkıcı olur bir bahaneyi yokederken başka bir bırakma bahanesi oluşturursun veya en güzeli ne istediğini bilmeyen şu cahil oyuncu kesimine hiç bulaşmayacaksın sakin ve rahat kafanla yaşayacaksın. Ki bu sadece en çok yaşanan durumlardan birinin örneğiydi, daha böyle serverin kendisi veya sistemi ile alakası bulunmayan onlarca abuk subuk sebepten dolayı oyunu bırakma ve herkesi de bıraktırma çabalarının yaşandığı abuk subuk durumlar var. Gerçekten emek verilen serverlar değerini bulamıyor, karşılığını alamıyor sonra çileden çıkarsınız ulan o kadar uğraştık ama herşey heba oldu diye dövünürsünüz.

Şu yazdıkların bir kenarda dursun, Allah kısmet edipte bir server açarsan oluşacak hüsran ve hezimetten sonra tekrar buraya gel ve o zamanki düşüncelerini de bizimle paylaş lütfen ;) Olmaz kardeşim gerçekten olmaz... Ama biz diyince inanmıyor insanlar, deneyin de görün :) Kimsenin birşey beklediği yok, çünkü kimse ne istediğini bilmiyor. Birisi 110 Cap orjinal sistem diyor, diğeri 100 Cap sadece CH diyor, başkası çıkıyor 120 Cap 12 DG itemler diyor, birisi çıkıyor Alchemy rate düşük diyor, başkası çok yüksek diyor, birisi item düşmüyor diyor aynı zamanda birisi çıkar gelir bana 10 tane item düştü item rate çok yüksek der. Ya en basitinden adamlar kale kaybediyorlar diye serveri bırakıyorlar, kale kaybedilmesinin oyunun sistemi ile ne ilgi ve alakası olabilir ki? Sistemin dört dörtlük olsun yine de böyle abuk subuk sebeplerden bırakıp gidiyorlar bunları nasıl açıklayacaksın veya önlem alacaksın? Herkes aynı anda kale alamayacağına göre ya kale olayını komple kaldıracaksın ki o zaman oyun sıkıcı olur bir bahneyi yokederken başka bir bırakma bahanesi oluşturursun veya en güzeli ne isteidğin bilmeyen şu cahil oyuncu kesimine hiç bulaşmayacaksın sakin ve rahat kafanla yaşayacaksın. Gerçekten emek verilen serverlar değerini bulamıyor, karşılığını alamıyor sonra çileden çıkarsınız ulan o kadar uğraştık ama herşey heba oldu diye dövünürsünüz.
Öncelikle şöyle söyleyeyim abi, kendime ait sunucum olmadı fakat 2011 senesinde Elite Silkroad sunucusunda (umarım isim vermemde bir sakınca yoktur) yaklaşık olarak 3000-4000 oyuncu yani bu da 5 sunucu yapıyor. 3000-4000 oyuncu ortalamasıyla gün içerisinde 400-500 ticket geldiğini ve hepsiyle tek tek uğraşıp insanları memnun ettiğimi biliyorum. Kimse de gidip, tatmin olmadım demedi yani ben buna imkan bırakmadım. Bizim insanımız konuşmayı da mesafe koymayıda bilmiyor. Ben bunu çok iyi yapıyorum ve şu ana kadar tatmin edici bir cevap veremediğim kimse yok. 400-500 ticket diyorum, oyun sorunlu değildi fakat bu ticketların çoğu oyuncuların sorunları ve problemleri. Hepsini bir şekilde çözümlediğim için oynayan Türk arkadaşların haberi olmasa da aslında orada Türkler adına çok iyi şeyler başardım.

Castiel rumuzunu kullandığım da hem yabancı hem de Türk departmanında destek verdiğimde, beni o zamanlar belki bilet/ticket atıp cevap alan arkadaşlar bilirler ne şekilde ilgilendiğimi. Türk platformunu takip ediyorum, sorunun ne olduğunu da çok iyi biliyorum tabii sizin kadar olmasa da bazı konularda profesyonel ve tecrübeli olduğumu düşünüyorum. Size şu an gözlemlediğim kadarıyla Türk platformunda nelerin yanlış olduğunun listesini tek tek çıkartabilir ve çözüm önerilerini direkt olarak sunabilirim, çünkü bazı şeyleri düzenli yapmak planlı ve projeyi çalışmayı gerektirir ki bunu en iyi siz bilirsiniz.

Bir şeyler yapıp, bu durumun dönüm noktası olmasını istiyorum fakat bu söylediklerim ne kadar gerçek duruyor hiçbir fikrim yok. Tesöyleyebileceğim son şey, umarım benim ile birlikte herkes yanılır. :)

Öncelikle şöyle söyleyeyim abi, kendime ait sunucum olmadı fakat 2011 senesinde Elite Silkroad sunucusunda (umarım isim vermemde bir sakınca yoktur) yaklaşık olarak 3000-4000 oyuncu yani bu da 5 sunucu yapıyor. 3000-4000 oyuncu ortalamasıyla gün içerisinde 400-500 ticket geldiğini ve hepsiyle tek tek uğraşıp insanları memnun ettiğimi biliyorum. Kimse de gidip, tatmin olmadım demedi yani ben buna imkan bırakmadım. Bizim insanımız konuşmayı da mesafe koymayıda bilmiyor. Ben bunu çok iyi yapıyorum ve şu ana kadar tatmin edici bir cevap veremediğim kimse yok. 400-500 ticket diyorum, oyun sorunlu değildi fakat bu ticketların çoğu oyuncuların sorunları ve problemleri. Hepsini bir şekilde çözümlediğim için oynayan Türk arkadaşların haberi olmasa da aslında orada Türkler adına çok iyi şeyler başardım.

Castiel rumuzunu kullandığım da hem yabancı hem de Türk departmanında destek verdiğimde, beni o zamanlar belki bilet/ticket atıp cevap alan arkadaşlar bilirler ne şekilde ilgilendiğimi. Türk platformunu takip ediyorum, sorunun ne olduğunu da çok iyi biliyorum tabii sizin kadar olmasa da bazı konularda profesyonel ve tecrübeli olduğumu düşünüyorum. Size şu an gözlemlediğim kadarıyla Türk platformunda nelerin yanlış olduğunun listesini tek tek çıkartabilir ve çözüm önerilerini direkt olarak sunabilirim, çünkü bazı şeyleri düzenli yapmak planlı ve projeyi çalışmayı gerektirir ki bunu en iyi siz bilirsiniz.

Bir şeyler yapıp, bu durumun dönüm noktası olmasını istiyorum fakat bu söylediklerim ne kadar gerçek duruyor hiçbir fikrim yok. Tesöyleyebileceğim son şey, umarım benim ile birlikte herkes yanılır. :)

Gözden kaçırdığın bir nokta var. Elitesro dönemi ile şuanki dönem arasında dağlar kadar fark var. O zamanlar EliteSro, BloodySRO ve bir iki server daha dışında private server yoktu. Oyuncuların önüne ne koyarsanız onunla yetinmesini biliyorlardı. Ha tabi sorunu olanlar, arıza çıkaranlar oluyordu yine ama en azından açıklama yaptığınızda kabullenmesini biliyorlardı başka alternatifleri olmadığı için. Şuan o iddia ettiğin memnuniyeti kesinlikle veremezsin. Oyuncuların gözleri açıldı, herşeyi gördüler, denediler, tattılar bokunu çıkardılar. Bir sıkıntı olduğunda açıklama yapsan hoşlarına gitmez ise iplemeyecekler seni çünkü bu server olmazsa başka servera giderim diye odaklamış kendisini, alternatifi çok, eskisi gibi tekel değil, oyuncuları bir yere bağlayan bir durum yok yani...

Pvplerde ortam bence çok önemli. Şu zamana kadar çok pvp oynadım ama en zevk aldığımız Bp'ydi. Neden bilmiyorum ama belki oynayan playerlerin forumdan olup tanıdık olması belkide oyunu baya sahiplenmemizden midir bilmiyorum ama hiç bir tadı diğer swlerden alamadım. Kısmetsizlikten midir bilmiyorum yine en güzel bp swleri sırf bi kaç setli adamların globalle oyunu bıraktığını ilan etmeleri item dağıtmaları vs. insanları sanki sw bitmiş gibi lanse ettiğinden gerçekten bitirme noktasına getirdi. Keşke o ortamlar yine olsa diyoruz ama nerdee artık.

Pvplerde ortam bence çok önemli. Şu zamana kadar çok pvp oynadım ama en zevk aldığımız Bp'ydi. Neden bilmiyorum ama belki oynayan playerlerin forumdan olup tanıdık olması belkide oyunu baya sahiplenmemizden midir bilmiyorum ama hiç bir tadı diğer swlerden alamadım. Kısmetsizlikten midir bilmiyorum yine en güzel bp swleri sırf bi kaç setli adamların globalle oyunu bıraktığını ilan etmeleri item dağıtmaları vs. insanları sanki sw bitmiş gibi lanse ettiğinden gerçekten bitirme noktasına getirdi. Keşke o ortamlar yine olsa diyoruz ama nerdee artık.
1)Oynayan playerlerin forumdan olup tanıdık olması.
2 Oyunun baya sahiplenilmesi.

iki anahtar cümleyi vermişsin Onur. :D

Geri