• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ram Alıcam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kamufle_

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
29 Ağu 2011
Puanı
50
Arkadaşlar ram alacağım.Ama ram'i alıp kendim takmak istiyorum.
Bilgisayarcıya götürsem 20TL fazladan iteliyor :D
Ram'in uyumlu olup olmadığına bakmam için hangi özellikleri bilmem gerekli ? Pek anlamıyorum da.

Bu resimler işe yarar mı ?

Son düzenleme:
Kendi ram'inin üzerine bak orda ddr2 veya 3 yada 1 yazar ona göre alcaksın büyük ihtimalle 2 dir ama bence
--
program buldum onu aç bilgisayara gir ordan özete orda anakartın özellikleri yazıyor

Son düzenleme:
1600 MHz çok iyi olur. 1333 Falan da iyi de hazır almışken en iyisini al. Fazla fark etmiyor fiyat zaten.

DDR3 ve kendi ram'im ile aynı hızda bir ram alsam sorun çıkmaz mı ? Mesela ekran kartı ile falan çakışmaz mı ? Öyler birşeyler duymuştum :D

DDR3 ve kendi ram'im ile aynı hızda bir ram alsam sorun çıkmaz mı ? Mesela ekran kartı ile falan çakışmaz mı ? Öyler birşeyler duymuştum :D

Bak şimdi iki ram ya ddr3 olucak yada ddr2 hem ddr3 hem ddr2 takarsan ne olur biliyomusun ram yanar sonrada niye böyle oldu dersin ekran kartına gelince ekran kartı gddr2 olsada olur 5 olsada olur bişey fark etmez.

hiç uğraşma anakartın markasını al git adama abi anakart bu yüksek ghz li ram ver de :D

Bak şimdi iki ram ya ddr3 olucak yada ddr2 hem ddr3 hem ddr2 takarsan ne olur biliyomusun ram yanar sonrada niye böyle oldu dersin ekran kartına gelince ekran kartı gddr2 olsada olur 5 olsada olur bişey fark etmez.
Benimki DDR3. Ben gidip DDR3 ram alsam bir sorun çıkar mı ? Başka dikkat etmek gereken birşey var mı ?

----------

hiç uğraşma anakartın markasını al git adama abi anakart bu yüksek ghz li ram ver de :D
Buradaki adamlar adamı yiyor.20TL fazladan iteliyorlar ruhun duymuyor :D

Ram alma konusunda saydıklarınız dışında dikkat edilmesi gerekende anakartın kaç volt desteklediğidir.Yanlız bu sadece üst düzey ramler için geçerlidir sizin alacağınız ramlerde böyle bir sıkıntının olacağını sanmıyorum.
eğer sizin ramleriniz 1333 mhz ise siz ona 1600 takarsanız bir sorun oluşmaz ancak 1600 lük ramde 1333 hızında çalışır.Arkadaşlarında dediği gibi 1333 lerle 1600 ler arasında pek bir fiyat farkı yok bütcenizde kısıtlıysa kingston hyper-x serisine göz atmanızda fayda var. Umarım yardımcı olabilmişimdir iyi geceler.

Benimki DDR3. Ben gidip DDR3 ram alsam bir sorun çıkar mı ? Başka dikkat etmek gereken birşey var mı ?

----------

Buradaki adamlar adamı yiyor.20TL fazladan iteliyorlar ruhun duymuyor :D
Hayır sorun olmaz bu arada bilgisayarcıdan sakın alışveriş yapma orda vatan pc gibi bir yer yok ise internetten sipariş etmeni öneririm.

işlemci modelini tam olarak yaz linkiyle birlikte göstereyim sana ne uyumlu. Ayrıca internet üzerinde de bildiğim yerler var

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri