• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ram Alıcam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
frekanslarının farklı olması hiçbirsorun teşkil etmez için rahat olsun sadece en düşük hangi ram'in frekansıysa hepsi o hızda çalışır kendim 4 GB 1333 + 4GB 1666 kullanıyorum

Anakartının marka ve modelini öğreneceksin > Anakartını üreten firmanın sitesine gireceksin > Anakartını orada arayıp bulacaksın > Support veya Destek bölümünden Anakartın desteklediği ram marka ve modelleri ile ilgili pdf dosyası olması lazım. O dosyayı indir ve bak, orada hangi marka ve modelleri desteklediği net bir şekilde yazar. Kafana göre almamanı öneririm, uyumsuz bir ram alırsan ram çalışsa dahi makinede bir çok soruna neden olabilir.

Bak şimdi iki ram ya ddr3 olucak yada ddr2 hem ddr3 hem ddr2 takarsan ne olur biliyomusun ram yanar sonrada niye böyle oldu dersin ekran kartına gelince ekran kartı gddr2 olsada olur 5 olsada olur bişey fark etmez.

Ram felan yanmaz saçmalama :) Sadece çalışmaz.Kendim çok denedim biliyorum.Alacağın Ram'e gelince ,

Senin Ram'in DDR3 2GB 1333Mhz de çalışan bir ram.Alman gereken Ram'de normalde 1333Mhz olmalı uyumluluk açısından.Ancak ben 1333 bulamıyorum 1600 olmazmı dersende olur olmasına ama takarken birşeye dikkat etmen lazım.

Yüksek ihtimalle sende 4 kanal bellek yuvası var.İlkinde senin 2GB 1333Mhz ram takılı.Alacağın Ram 1600Mhz ise 1333'lük olanı başa takman lazım.Yani frekansı küçükten büyüğe doğru takıcaksın.Sonuç olarak o taktığın 1600'lük ramda 1333Mhz de çalışacak.

Sana önereceğim en uyumlu ram ;

Marka : Kingston (Bu senin tercihine kalmış)
Tip : DDR3
Hız : 1333Mhz
Timing : CL7
Voltaj : 1.5V

Bir ram alman olacaktır.Eğer bu saydığım özelliklerde bir ram alırsan %100 uyacaktır.CL7'nin anlamı Ram'in gecikme değeridir.Ne kadar düşük olursa o kadar hızlı olur.CL7-8-9 olanları var.Bütçenin yettiği kadarını seçip al.En iyisi CL7 olanlar.

Son düzenleme:

Ram felan yanmaz saçmalama :) Sadece çalışmaz.Kendim çok denedim biliyorum.Alacağın Ram'e gelince ,

Senin Ram'in DDR3 2GB 1333Mhz de çalışan bir ram.Alman gereken Ram'de normalde 1333Mhz olmalı uyumluluk açısından.Ancak ben 1333 bulamıyorum 1600 olmazmı dersende olur olmasına ama takarken birşeye dikkat etmen lazım.

Yüksek ihtimalle sende 4 kanal bellek yuvası var.İlkinde senin 2GB 1333Mhz ram takılı.Alacağın Ram 1600Mhz ise 1333'lük olanı başa takman lazım.Yani frekansı küçükten büyüğe doğru takıcaksın.Sonuç olarak o taktığın 1600'lük ramda 1333Mhz de çalışacak.

Sana önereceğim en uyumlu ram ;

Marka : Kingston (Bu senin tercihine kalmış)
Tip : DDR3
Hız : 1333Mhz
Timing : CL7
Voltaj : 1.5V

Bir ram alman olacaktır.Eğer bu saydığım özelliklerde bir ram alırsan %100 uyacaktır.CL7'nin anlamı Ram'in gecikme değeridir.Ne kadar düşük olursa o kadar hızlı olur.CL7-8-9 olanları var.Bütçenin yettiği kadarını seçip al.En iyisi CL7 olanlar.
Bu kadar detaylı yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.

----------

Bu arada yardımcı olan herkesten teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri