• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy IV - Lolipop 5.1'den Kitkat 4.4.2'ye dönmek istiyorum.

pureLove

future awesome
ViP Üye
Aktiflik
K.Tarihi
29 May 2009
Puanı
787
Merhabalar. Samsung S4 cihazıma lolipop sürümünü kurduktan sonra telefonum aşırı ısınmaya başladı. Minimum 62 dereceye düşüyor. Telefonu çoğu zaman konuşmak için kullanır hale geldim. Fakat kitkatta böyle bir sorunum yoktu. Gayet güzel bir şekilde oyunumu da oynuyordum, facebookta da takılıyordum. Şimdi Chrome'dan maxigamerz.com'a girsem bile chrome kapanıveriyor kendiliğinden. 4.4.2'e nasıl dönebilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar. Samsung S4 cihazıma lolipop sürümünü kurduktan sonra telefonum aşırı ısınmaya başladı. Minimum 62 dereceye düşüyor. Telefonu çoğu zaman konuşmak için kullanır hale geldim. Fakat kitkatta böyle bir sorunum yoktu. Gayet güzel bir şekilde oyunumu da oynuyordum, facebookta da takılıyordum. Şimdi Chrome'dan maxigamerz.com'a girsem bile chrome kapanıveriyor kendiliğinden. 4.4.2'e nasıl dönebilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

Aynı soru V30D Spanish ROM yükledim aşırı ısınma başladı LG G2. Default ROM yüklemek gerek. Sistemi zorluyor lollipop.

Furkan, kelimemi düzeltmişsin ama "yayım"ın birinci anlamına bakarsan doğru kullandığımı göreceksin. :D
Kod:
Yayım: 1. Yayma işi.

Tamam Stock Firmware'ı inceliyorum.

----------

#[FIRMWARE] Samsung Galaxy S4 i9500 Güncel Firmware & Yükleme Talimatı
burdaki Stock Türkiye 4.4.2'yi kursam Kitkat'ı kurmuş oluyorum değil mi?

Aynen 4.4.2 KitKat.

Hayır "yayın" kullanılacak. Programlar, oyunlar, vb halka sunulur yani yayınlanır. Yanlış bakmışsın. :D

Aynen 4.4.2 KitKat.

Hayır "yayın" kullanılacak. Programlar, oyunlar, vb halka sunulur yani yayınlanır. Yanlış bakmışsın. :D
Ya tamam Furkan bir harfi senle mi tartışcam. :D Şimdi ben 4.4.2 Kitkat dosyasını buldum I9500 için. Odin ile yükleme yapıcam. Telefonun IMEI'sine veya başka birşeyine zarar geliyor mu? G*te gelmiyelim durduk yere. :D

Ya tamam Furkan bir harfi senle mi tartışcam. :D Şimdi ben 4.4.2 Kitkat dosyasını buldum I9500 için. Odin ile yükleme yapıcam. Telefonun IMEI'sine veya başka birşeyine zarar geliyor mu? G*te gelmiyelim durduk yere. :D

Aferim yola gel. :D

Abi teknoloji bozulmaz, yazılım bozulur. Ben birşey yaparken sonuçlarına bakmam, sorun olursa düzeltirim. Ne demişler : "Sonunu düşünen kahraman olamaz." Odin çok riskli bir yazılımdır. Yüklerken elektrik gitmesi, kapanması vs. O zaman 3 elham 1 kulhu okuyacaksın.

Aferim yola gel. :D

Abi teknoloji bozulmaz, yazılım bozulur. Ben birşey yaparken sonuçlarına bakmam, sorun olursa düzeltirim. Ne demişler : "Sonunu düşünen kahraman olamaz." Odin çok riskli bir yazılımdır. Yüklerken elektrik gitmesi, kapanması vs. O zaman 3 elham 1 kulhu okuyacaksın.
Telefona Stock Firmware'ı kurdum. Şuan SAMSUNG yazısında takılı kaldı yaklaşık 15-20 dkdır. Kapattım, açtım hala aynı. SAMSUNG yazısında bekliyor.

Telefona Stock Firmware'ı kurdum. Şuan SAMSUNG yazısında takılı kaldı yaklaşık 15-20 dkdır. Kapattım, açtım hala aynı. SAMSUNG yazısında bekliyor.

Tekrar dene bakalım. Takılma sorunu bendede vardı da nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum.

Tekrar dene bakalım. Takılma sorunu bendede vardı da nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum.
MyRGM9.png

Tekrar denedim. PASS! yazısını alıyorum. Fakat, hala SAMSUNG yazısında kalıyor.

----------

Tekrar Lolipop 5.0.1'i kurmayı deneyeceğim. İndiriyorum şuanda. Neden böyle yapıyor acaba. 5.0.1'den 4.4.2'ye geçiş imkanı vermiyor mu acaba? :(

----------

USB Hata Ayıklama modunu aktif etmemiştim. Bişey olur mu Furkan?

USB Hata Ayıklama modunu aktif etmemiştim. Bişey olur mu Furkan?

Çok büyük ayıp etmişsin. :D O tabiki aktif olması gerekiyor. Ben odin ile yapmamıştım. LG Flash Tool ile yaptım sağolsun tek tuşla. :D ROM ları sen kurarsın mesela sistemin izin verip vermeyeceği değil.

Telefonu iki elinle tut dizine yapıştır ortasından.

Tabiki şaka deneme. Debug mode aktif et USB çıkarıp. Şuan cihazda rom varmı ?

Edit: Hiç yapamazsan KitKat ROM indir güzel onu kullan.
Şuan cihazıma "I9500XXUHOG1_I9500OJVHOG3_I9500XXUHOG2_HOME.tar.md5" Android Lolipop 5.0.1 kuruyorum. Başka birşey kurmam gerekiyor mu ki?

----------

Cihazda rom vs. hiç birşey yok.

Şuan cihazıma "I9500XXUHOG1_I9500OJVHOG3_I9500XXUHOG2_HOME.tar.md5" Android Lolipop 5.0.1 kuruyorum. Başka birşey kurmam gerekiyor mu ki?

----------

Cihazda rom vs. hiç birşey yok.

Hiçbir bilgim yok ben rom indirip flash tool ile bitirdim. İşte LG farkı. Hiç bilemiyorum maalesef.

Tekrar Lolipop 5.0.1 kurdum çalıştı.

Son düzenleme:

Telefonun ısısı 35 dereceye kadar düştü yeniden kurunca. Kasma, ısınma yok. Seri ve aktif. :D

Lollipop ısınma sorunu dışında çok güzel. MSAA x4 destekli Asphalt 8 kaldıran telefon kaldırmıyor artık. Yeni telefonlarda sorun yoktur heralde.

Geri