• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

SBS Açıklandı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Lisra
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yaa sormayın 320 aldım . Bu seneki sinav herkesin kötü geçmiş diyorlar buna göre liselerin puanları düşecekmiş bilgisi olan varmı bu konuda?

Aslında ağlanacak halimize gülüyoruz şu anki eğitim sistemi son derece kalitesiz tamamen teorik , pratik te bir çalışma sistemi dahi hazırlanmadı
Liselerde ki ders yönetmeliği 80' lerde ABD de denenip başarısız olmuş bir sistem üzerine ilk okul 4+4+4 tam anlamıyla fiyasko çocuk sadece arkadaş ortamında şımarıyor ve eğitim yerine okulda oyuna odaklanıyor lise seçme sınavı gelince olayın farkında bile değil bu düzende yetişen birey lise sonda YGS LYS sınavlarına girince yavaştan toparlanıp durumu anlamaya başlıyor bu seferde eline bir bakıyor ya bir yerde tabak taşıyor yada elleri nasır tutmuş şekilde ter döküyor Şu anki hükümet IMF borcunu kapamış olsa da bu ülke gelişmişliğini göstermiyor eğitimde reform olmadı ve teşebbüste bile bulunmadı TRUK yayınları ve subliminal mesajları arttırdı üstü tarihi lekeleyici yayınlara özgürlükçüyüz deyip izin verdi şimdilerde de bu hükümet'in adı ve başrolleri değişecek fakat hala sahnede birer dekor olacaklar ipler yine siyonist ve kabalistler de olacak :(

Haklısın saçma bir eğitim sistemimiz var. Matematik dersini ezber dersi haline çevirdiler.Derslerini çok iyi ezberleyen kişi çok zeki, geleceği olan bir insan gibi görülüyor.
Neyi ezber olmuş ? Bence siz kafanızda herşeyi cok büyütüyorsunuz. Matematik ezber falan değil, karşınıza değişik soru geldimi yapışıyosunuz. Bu ezber değil soru çözmenize bağlı.

Liselerin belirli bir Taban Puan'ı var. Lise puanları düşmez, sadece yedek alımı fazla olur. Mesela ; Taban puanı 380 iken 60 yedek alır en düşüğü 350 olur.Şimdi ki 9. Sınıfların işide çok zor, ben 9 dayken 7 saat işliyoduk her zaman 12. sınıf öğrencileri belirli günler 1 saat fazla duruyordu. Bu sene o kalkmıştı. 9. Sınıflar tüm hafta 8 saat görüyordu 12. sınıflar 7 saate düşürülmüştü. Allah Başka Dert Vermesin şimdikilere. La sbs'yi öğrendiğim zaman sahildeydim tee bundan 3 sene önce ah ne günlerdi :D Ah be ben sizi Mat 2 görünce görücem ezber mi matemarik değilmi diye :D

Son düzenleme:
lol oynıcağına çarpım tablosu öğrenseydin bari 0 doğru 6 yanlış 14 boş nedir olm ? :D

----------

Neyi ezber olmuş ? Bence siz kafanızda herşeyi cok büyütüyorsunuz. Matematik ezber falan değil, karşınıza değişik soru geldimi yapışıyosunuz. Bu ezber değil soru çözmenize bağlı.
ezber değilde bence pratik yapıcaksın bol bol zaten ezberlemiş oluyorsun he bir süre sonra unutuyorsun orası ayrı ama en azından üniversiteye kadar pratik yaparsan unutmazsın

---------------------------------------

Son düzenleme:

Örneğin bir prizmanın yanal alanını hesaplamak. Formule gerek olmadan hesaplanabilir, zaten bunu kafanda mantık kurarak formülünü kendin buluyorsun. Ama hoca gelmiş bunu sana ezberletiyor, sınavda formülden gitmezsen not kırıyor. Hepsi ezber haline getirilmiş.

çok haklısın kardeşim matematikte soruyu büyükmesek aslında çözmeye bir yerden başlayınca devamı geliyor

Örneğin bir prizmanın yanal alanını hesaplamak. Formule gerek olmadan hesaplanabilir, zaten bunu kafanda mantık kurarak formülünü kendin buluyorsun. Ama hoca gelmiş bunu sana ezberletiyor, sınavda formülden gitmezsen not kırıyor. Hepsi ezber haline getirilmiş.
Yanal alanın ne formulu var ya :D
Not kırıyosa yüzüne vurucaksın kağıdı yaptıgım yol doğru diyeceksin sonuç doğru What the problem diyeceksin illa sorun çıkartıyorsa babana söyle okula gelsin

Yanal alanın ne formulu var ya :D
Not kırıyosa yüzüne vurucaksın kağıdı yaptıgım yol doğru diyeceksin sonuç doğru What the problem diyeceksin illa sorun çıkartıyorsa babana söyle okula gelsin

Taban Çevresi . yükseklik. İlla bu formuülle gidin diyor. Doğru yapıyorsun hoca "Ben senin kopya çekmediğini nereden bilecem, orada o işlemi görmem lazım, formül mutlaka olacak" diye açıklama(!) yapıyor.

Taban Çevresi . yükseklik. İlla bu formuülle gidin diyor. Doğru yapıyorsun hoca "Ben senin kopya çekmediğini nereden bilecem, orada o işlemi görmem lazım, formül mutlaka olacak" diye açıklama(!) yapıyor.
Bu bir formül değildir. O zaman dikdörtgenin kısa kenarıyla uzun kenarının çarpımıda bir formüldür. Bu ikisi aynı sey zaten silindiri açtınmı bunlar ortaya çıkıyor bunun daha ne formülü olacak

Asıl matematiğin şu anda gördüğünüz hali ezber değil, yorum. YGS sınavında karşınıza çıkacak olanlar yani; temel matematik. Bilginiz olmasa bile yorumlayarak bir şeyler yapabilirsiniz. Ama Mat-2'ye gelince göreceksiniz asıl ezberi. Herhangi bir konudan çıkabilecek soru kalıpları belli daha ötesi yok hep etrafında dönüyor, siz de onu ezberliyorsunuz sırf bilgi yani. Ne yapılacağı konusunda bir bilgin yoksa bir şey yapman imkansız. Ortada yorumlayabileceğin bir şey yok. Biliyorsan yap bilmiyorsan geç.

Geri