• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sıfırdan Visual Basic Öğrenelim ~ Uygulamalı ve Görsel Dersleri / Sürekli Güncel...

bi fikrim yok o konuyla hiç ilgilenmedim. sana tavsiyem sırf oyuna bişeyler eklemek yada ne biliyim hile yapmak bot yapmak için öğrenmek istiyorsan hiç bulaşıp vakit kaybetme.

Yok hayır sırf amacım o değil yenilikler olsun.yani bu konyla ilgili yapılabilicek çok şey var yeterki öğrenim şu işi.

----------

Özelden mesaj atıcam msn adresini verirsen daha detaylı konuşuruz. :)

öncelikle konuya teşekkür ederim bnde başlamak istiyorum fakt vb ile vb.net in farkı nedir ona göre hangisinden başlamalıyım?

.net e başlamalısın.

.NET microsoftun yeni stratejilerinin ortak adı.NET teknolojisi tüm programlar için gerekli altyapıyı tek bir çatı altında toplamaktır.
.NET teknolojisi ile microsoft tarafından geliştirilen tüm programlar ( visual basic , c++ , c# ) aynı kod yapısını ve aynı alt yapıyı kullanarak program üretiyorlar. ayrıca .NET teknolojisi ile web siteleri tasarlamanda mümkün. ASP.NET teknolojisi ve yeni geliştirilmeye başlanan ATLAS projesi ile artık web sayfaları masaüstü uygulamaları gibi çalışmaya başlayacak. yani microsoft word programının web üzerinde çalıştığını düşüm.yaptığın birçok işlem için onlarca sayfa gezmene gerek kalmayacak.tek bir sayfadan , sayfayı yenileme veya başka sayfaya yönlendirilmeye ihtiyaç kalmadan işlemlerini yapabileceksin. artık insanlar exe yazmak yerine ATLAS üzerinde çalışacak web sitesi ve web uygulamaları yapmaya başlayacaklar.

visual basic 6 dan farkı ise yeni geliştirilen .NET ile kod yazma işlemlerinin kısaltılmış olması , işletim sistemine ve programlara daha iyi ulaşım daha esnek program yazabilme ve yayınlayabilme. yaptığım program .NET yüklü tüm bilgisayarlarda sorunsuzca çalışacaktır.

yeni çıkan visual studio 2005'i bir görseniz , çok güzel çok süper özellikleri var. çok iyi tasarlanmış sql express ile başka hiçbir şeye ihtiyaç kalmadan sql veritabanı yönetebiliyorsun. JIT ile debug ettiğin programı sonlandırmadan üzerinde işlem yapabiliyorsun istediğin kodları düzenleyebiliyorsun.

yani .NET çok yeni ve çok güzel bir teknoloji. bu rüzgarı yakalamak lazım. kurtulun artık şu vb6 dan ve visual basic.NET kullanmaya başlayın. emin olun vb6 dan daha kolay. (alıntı ama birebir katılıyorum :D)
...

VB.NET-VB Temel Farklılıklar – 1 « evcil.net

VB.Net Proğramlama Kitabı dosya bulunamadı diyor. başka bir siteye upload et. senin dosyayı kaldırmışlar

Çok saoL sımdı vısual ındırdım başLıcam işime yarıcak gibi

Teşekkürler Ottoman, ps masterin konusu kendini belli ediyor görseller net, açıklayıcı ve en önemlisi süper!.

Teşekkürünü verdim kardeşim :)

Bu Gcsro nun adamları Bişeler Yapmıs cracın sourcelerinden sadeec itemi kaydetmiyormus itemi felan giyiyiyormus

Onu bilmiyorumda konuyla alakasız mesaj atmıyalım.

:Konuyu çok güzel anlatmışsın ellerine sağlık. Fakat VB.Net Proğramlama Kitabı dosyası bulunamıyor. Bağlantıyı yenilersen sevinirim. Tekrardan teşekkürler.

Geri