• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

sigarayı bıra(kamadım)

-ScarFace

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Kas 2010
Puanı
51
şuanda içtigim paketle birlikte toplam 7 paket sigaram var bunlar bittiği vakit daha sigara almıyorum kendime söz verdim böylece bırakıcam sigarayı şans dileyin bana

edit : sigaralar bittiği zaman buraya gün gün durumumu nasıl hissettiğimi falan yazıcam

1 eylül 2015 editi : Son 4-5 gündür sigarayı bıraktım gibi bişeydi en fazla 3-4 dal içmişimdir az önce gidip petrolden sigara aldım sanırım sigarayı bırakamıyorum.Kendime soruyorum 5-10 yıl daha fazlasam elime ne geçicek yada ne kazanırım ? zaten ölüm en istemediğimiz anlarda , en beklenmedik zamanlarda gelmez mi ? galiba benim gibi insanlar sigaradan uzak kalamıyo hayat benim için ümitsizlikten ibaret.Beni tek eğlendiren , hayattan zevk almamı sağlayan şey sigara sanırım bu ilk denememdi belki ilerleyen zamanlarda tekrar denerim.

hqdefault.jpg

Son düzenleme:
her gün arkadaşlarım tarafından duyuyorum bu sözlerim :) ertesi gün tekrar başlıyorlar . inş sonun arkadaşlarım gibi olmaz .

her gün arkadaşlarım tarafından duyuyorum bu sözlerim :) ertesi gün tekrar başlıyorlar . inş sonun arkadaşlarım gibi olmaz .
bro bilmiyorum ama ısrarcı bi tipimdir ben kafama bişey koyduysam eğer sonuna kadar giderim onu yapmak için bu seferde aynısını yapıcam bakalım

4 yıldır sigara kullanıyodum yaklaşık 1 aydır sigara içmiyorum.İlk bir kaç gün sigara arıcağını söyleyebilirm ama 1 haftayı atlattıktan sonra emin ol kokusunu aldığın her an nefret ediceksin hem kendinden hem bu illetten ben bunu nasıl içiyodum diye.Psikolojik olarak cok fazla rahatlıcağını söyleyebilirim.Bende senin gibi şu paketler bitsin bırakıcam diyordum sürekli fakat bırakamamıştım öyle bir arkadaşım ısrarı üzerine azalttım ve bıraktım zamanla.Günde 2 pakete yakın içiyodum :/ umarım bırakırsın

---------------------------------------:d

Son düzenleme:
Ben 2-3 kere 3 aydan uzun süre bıraktım sigarayı.Hepsinde de tekrar başladım ve şuanda içiyorum.Bu ilk bir hafta sigara çok istiyorsun sonra aklına gelmiyor muhabbeti kesinlikle yalan.Ben sigara bırakma tecrubelerimden bunu cıkardım.3 Ay sigara içmeyip , 3. ayın sonunda sigara cekebiliyor canın.Yada 6 ay sigara içmeyip , 6.ayın sonunda cekebiliyor canın.Demek istedigim olay eger bir kez sigara bagımlısı olduysan , hayatın boyunca sigara bagımlısı olarak yaşıyorsun.Ya sigara içen bir bağımlı yada sigara içmemek için hayatı boyunca kendisiyle savaşan bir bagımlı oluyorsun.Artık tek amacım sigarayı azaltmak ve arada bir paraya ihtiyacım oldugunda 2-3 aylıgına bırakmak.

Not: Sigara bırakılmaz , ara verilir :pro

Kelin ilacı olsa başına sürermiş, görünüşe göre herkes tiryaki. Bazı istisnai hoş durumlardan sonra içilen keyif niteliğinde ki sigaraya eyvallah da, sürekli elinde olması insanı öldürüyor. Ben de bırakmayı düşünüyorum. Nasıl olur, ara sıra keyfe keder içerim, zaten büyük ölçüde azaltmış durumdayım.

Ben 2-3 kere 3 aydan uzun süre bıraktım sigarayı.Hepsinde de tekrar başladım ve şuanda içiyorum.Bu ilk bir hafta sigara çok istiyorsun sonra aklına gelmiyor muhabbeti kesinlikle yalan.Ben sigara bırakma tecrubelerimden bunu cıkardım.3 Ay sigara içmeyip , 3. ayın sonunda sigara cekebiliyor canın.Yada 6 ay sigara içmeyip , 6.ayın sonunda cekebiliyor canın.Demek istedigim olay eger bir kez sigara bagımlısı olduysan , hayatın boyunca sigara bagımlısı olarak yaşıyorsun.Ya sigara içen bir bağımlı yada sigara içmemek için hayatı boyunca kendisiyle savaşan bir bagımlı oluyorsun.Artık tek amacım sigarayı azaltmak ve arada bir paraya ihtiyacım oldugunda 2-3 aylıgına bırakmak.

Not: Sigara bırakılmaz , ara verilir :pro

Bu biraz da irade meselesi, eğer güçlü bir iraden varsa ömür boyu savaşmana gerek yok. 35 yaşına kadar sigara içip sigarayı bırakan ve şuan bulunduğu ortamda kimseye sigara içtirmeyen sigaradan tiksinen bikaç arkadaşım var.

3,5 yıldır gizli saklı sigara içiyorum. Ve hala içmeye devam ediyorum. Şu var ki; sigara bırakılır. 1 ay, 2 ay, 3 ay içmediğim oluyor. Sonra diyorum ki ulan bıraktım zaten, yakayım bi tane ödül sigarası derken bi bakmışım zulaya 1 paket sigarayı koyuvermişim. İllet birşey. Başlamayan varsa hiç heves edip başlamasın. Beni başlatan arkadaşa ve kendi irademin zayıflığına ölesiye sövüyorum. @Konu sahibi kardeş umarım bırakırsın şu illeti. Başarılar dilerim. Unutma saatler ilerledikçe sigara krizlerine gireceksin. Uyumaya çalış, aktif olduğun saatlerde kız arkadaşın varsa onunla muhabbet et veya arkadaşlarınla takıl, oyun oyna, sakız çiğne, bolca su iç..

Ne varki bende efkar bastıkça içiyorum tiryaki durumu yok ama öyle anlar geliyorki 3 saatte paket bitirdiğimi bilirim ama cepte 1 haftadır paket yok sıkıntı yok umarım bırakırsın.

Ben 4 yada 5 yaşlarımdayken babam akciğer kanserinden 43 yaşında öldü çok sigara içerdi az çok hatırlıyorum.Evdede bizimkiler çocukluğumdan beri sigara içer etrafımda yani sigarayla büyüdüm diyebilirim belli bi yaşa geldikten sonrada ister istemez arkadaşlarla birlikte başladım bende.Kocaelide oturuyorum hava bakımından türkiyenin en pis şehri diyebiliriz fabrika kaynıyo buralar sigara kullanmayan kanserle ilgisi olmayan insanlarda bile çeşit çeşit hastalıklar çıkıyo.Küçükken arkadaşlarla okuldan kaçardık cebimizde paramız var yapacağımız 2 şey var ya internet kafeye gidip cs atarız yada sigara alır içeriz.O zamanlar paramı sigaraya vereceğime internet kafeye gidip harcarım derdim ama bi şekilde başladım bende işte.Yıllar sonra farkettim ki bütün paramı sigaraya vermeye başlamışım tüm masrafım sigaradan ibaret paket paket alıp koyuyorum eve.Bunların haricinde herhangi bir dini inancım yok tanrıya inanmıyorum inandığım tek şey bu hayata 1 defa geldiğimiz ve öldüğümüz.Diğer insanlar gibi ahiret denilen yerde gözlerimi sonsuzluğa açıcağıma inanmıyorum.Sevin yada sevmeyin aslında sahip olduğumuz tek şey hayatlarımız.Paramız yada sahip olduğumuz şeyler değil o yüzden diyorum ki madem 1 defa geldim ben bu dünyaya neden kendimi erkenden öldüreyim ? neden hayatı doya doya tecrübe etmeden ölüp gideyim ? Benim sebeplerim bunlar sizin için yeterlimidir bilmem ama benim için yeterde artar bile en kısa zamanda bırakıcam sigarayı.

Ben 4 yada 5 yaşlarımdayken babam akciğer kanserinden 43 yaşında öldü çok sigara içerdi az çok hatırlıyorum.Evdede bizimkiler çocukluğumdan beri sigara içer etrafımda yani sigarayla büyüdüm diyebilirim belli bi yaşa geldikten sonrada ister istemez arkadaşlarla birlikte başladım bende.Kocaelide oturuyorum hava bakımından türkiyenin en pis şehri diyebiliriz fabrika kaynıyo buralar sigara kullanmayan kanserle ilgisi olmayan insanlarda bile çeşit çeşit hastalıklar çıkıyo.Küçükken arkadaşlarla okuldan kaçardık cebimizde paramız var yapacağımız 2 şey var ya internet kafeye gidip cs atarız yada sigara alır içeriz.O zamanlar paramı sigaraya vereceğime internet kafeye gidip harcarım derdim ama bi şekilde başladım bende işte.Yıllar sonra farkettim ki bütün paramı sigaraya vermeye başlamışım tüm masrafım sigaradan ibaret paket paket alıp koyuyorum eve.Bunların haricinde herhangi bir dini inancım yok tanrıya inanmıyorum inandığım tek şey bu hayata 1 defa geldiğimiz ve öldüğümüz.Diğer insanlar gibi ahiret denilen yerde gözlerimi sonsuzluğa açıcağıma inanmıyorum.Sevin yada sevmeyin aslında sahip olduğumuz tek şey hayatlarımız.Paramız yada sahip olduğumuz şeyler değil o yüzden diyorum ki madem 1 defa geldim ben bu dünyaya neden kendimi erkenden öldüreyim ? neden hayatı doya doya tecrübe etmeden ölüp gideyim ? Benim sebeplerim bunlar sizin için yeterlimidir bilmem ama benim için yeterde artar bile en kısa zamanda bırakıcam sigarayı.

Görüşlerine ve inandığın şeylere saygımız sonsuz, sıkıntı yok. Dini inancın olsa faydası zararı sana olmasa da sana, kimseyi ilgilendirmiyor bu durum. Umarım bu kararının arkasında güçlü bir şekilde durur ve sigarayı bırakırsın.

Dünyaya 1 kere gelsekte 100 kere gelsekte, ölümden sonra yaşam olasa da olmasada sigara içmenin kendini gün be gün yavaş yavaş zehirlemenin hiç bir mantıklı açıklaması olamaz. Zaten babanın durumundan dolayı bunu en iyi bilecek kişilerden birisi de sensin kimsenin sana öğüt veya nasihat vermesine ihtiyacın yok sen bizzat bunun sonuçlarını acı bir şekilde tecrübe edinmişsin.

Yaşamak istiyorsan dolu dolu temiz bir şekilde yaşayacaksın, ölmek istiyorsan da sigaradan çok daha kolay yollar var :) Kanser olup sürünmeye gerek yok yani. Herşey ölüp gitmekten ibaret değil birde o durumda hem kendine hem de yakınlarına çektirdiğin acı ve zorluklar var. Bir insan acısız bir şekilde ölüp gitse yine daha iyi ama kanser olup onun sıkıntılarını, zorluklarını hem kendin çekip hem ailene arkadaşlarına çektirmek ölümden daha beter bir durum.

şuanda içtigim paketle birlikte toplam 7 paket sigaram var bunlar bittiği vakit daha sigara almıyorum kendime söz verdim böylece bırakıcam sigarayı şans dileyin bana

edit : sigaralar bittiği zaman buraya gün gün durumumu nasıl hissettiğimi falan yazıcam

Bol bol yeşil naneli sakız çiğne. Sigara aklına geldikçe daha sert çiğne. Biri demişti banada. (Sigara kullanmıyorum kokusundan da nefret ederim.)

---------------------------------------

Son düzenleme:
7 paket sigara ne demek kardeş bırakamazsın onları içersen zaten, sana iyilik yapıyorum adresi pm atıyorum.Kargo benden :D

Geri